jbl ES 80 czy Yamaha NS 777????

CzarnyRing

New member
Witam jestem poczatkujacym na forum i w temacie od niedawna siedze...Zamierzam sprawic sobie stereo...nic specjalnego raczej sprzecik uniwersalny bo z muzyka to u mnie jest tak jak wiatr zawieje ;)od starszego rocka po hip hop i muzyke klubowa.Posiadam ampli sony 840 qs (poki co jesli bedzie trzeba to sie szybko zmieni )Szukam kolumn ktore tak jak napisalem wyzej beda uniwersalne w miare.Szukam czegos z niskim basem i szczegoowa gora...Zainteresowaly mnie jbl es 80 i yamaszki ns 777 cz\yli tak do 2,5k
Nigdy nie sluchalem tych zestawow i nie wiem czy sie beda nadawaly
Sporo naczytalem sie na forum o jbl i nie wiem czy to zmowa:-D czy one naprawde tak rozczarowuja jesli chodzi o basy
Pokoj 4x4
Z gory dziekuje za sugestie:mrgreen:
Pawel


ps moze ktos poleci shop w olsztynie gdzie mozna odsluchac te dwa zestawy thx
 
Ostatnia edycja:

florek66

New member
Koniecznie musisz posluchac w/w kolumn,dla mnie seria ES do muzyki to totalna porazka,w zadnym przedziale dzwiekowym nie podobaly mi sie,a jesli tobie marzy sie miesisty bas to zapomnij o nim w ES:cry:.Nie wiem czy to moje subiektywne odczucie,ale seria E lepiej brzmi w muzyce od ES,ktore znowu sa ladniejsze wizualnie.W przeciwienstwie do w/w JBL-i yamaha 777 lub slabsza 555 ow taki bas posiada i gra calkiem przyzwoicie.Przy twoim zestawieniu w ciemno kupilbym kolumny Yamahy:eek:k:.
 

CzarnyRing

New member
Szkoda tych jbl bo maja fajny design:( ale najlepsza rzecza bedzie odsluch
Mam jeszcze na oku es 90 i klipsch f2 lub f3 moze uda sie posluchac gdzies tych kolumn...Nie chcialbym kupyawc kolumn a pozniej suba bo braki w basie ...mam nadzieje ze za ta kase da sie kupic przyzwoity zestaw tym bardziej ze nie naglasniam chali tylko maly pokoj.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ja mam serie ES i nie zauwazylem braku basu. Jest go tyle co pwoinno byc. Co prawda ja uzywam pelnego zestwu 5.1 z ampli HK355 wiec jesli bedziesz mial tylko stereo powinno byc jeszcze lepiej.
 

grajos

New member
Czarny i jak poszlo z odsluchem? Jestem z Olsztyna i tez zastanawiam sie dokladnie nad tymi dwoma zestawami. Moglbys podac mi namiary na sklepy gdzie maja Yamaszki w naszej okolicy?

Pozdrawiam i czekam na wiesci
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

florek66

New member
Do pokoju 4x4 jesli yamahy to 555:eek:k:,siodemki beda za wielkie.Warto rowniez posluchac dosc popularnych w sklepach NS-8900 naprawde fajnie graja. Napiszcie swoje wrazenia z odsluchu.
 
Do góry