JBL E90 czy Dali Concept 8

adrianes

New member
smoku666 napisał:
E30 jako tylnie lub boczne jak u mnie (5.1) spisuja sie wyśmienicie, E50 nie słuchałem.....

jak duży masz pokój ?

P.S. Kurcze naprawdę ciężko jest kupić serię E. Wysłałem zapytania w świat i jak na razie nikt nie ma :(. Mam jednak jeszcze nadzieję.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zadzwoń do sklepu "Sound Power" ( jest to dystrybutor JBL na W-wę ), może oni coś będą wiedzieć, albo do firmy "Ryszard Bałtys" w Katowicach bo to chyba dystrybutor JBL na Polskę, może czegoś konkretnego się dowiesz.
 

smoku666

New member
pokój ma ze 22m więc narazie mam niezłą jazde jak dam po garach:mrgreen: i tak ma być;)

w przyszłym roku może wsadze sprzęt do pokoju ok 35m. zestaw który mam bez problemu nagłośni i większe pomieszczenie. zapas mocy jest spory.

no seria E to już przeszłość więc będziesz musiał troche podzwonić i popytać kto jakie klocki z 'E' ma jeszcze na stanie....
 

don111

Banned
adrianes napisał:
Byłem bliski tego wyboru ale obecnie mam pokój 36 m2 a będę miał 50m2 więc E80 za słabe, a poza tym niskotonowe 200 mm to jest to :). Teraz mam Kody z 160 mm i chcę czegoś więcej.:mrgreen:
ee pamiętam jak porównywałem Paradigm 7v4 (2x 16,5) z JBL e90, te drugie zostały po prostu zakasowane dynamiką, głębią i "mięsistością" basu :mrgreen:

ostatnio znalazłem fajną stronkę z charakterystykami - wystarczy porównać i widać jaki tu jest bas :mrgreen:....

JBL e90 jak na takie wielkie krowy (2x 20) lipa że hej, zupełny brak niskiego zejścia (zaczynają słyszalnie grać od ok 40hz)






Paradigm Monitor 7v4 (2x 16,5)





JBL E100 (2x 25), no tu już lepiej, bas ciut gorszy od 7v4 ale już całkiem dobra charakterystyka basu, tylko dlaczego potrzeba takich wielkich głośników żeby to osiągnąć...





=====
http://www.stereo-video***/all_models.php?tree_id=59

tutaj reszta wykresów innych kolumn jakby ktoś chciał przejrzeć (dostępny jeśli pisze " тест" obok modelu)
 
Ostatnia edycja:

adrianes

New member
Fajna stronka ale wykresy kompletnie nie oddają tego co słyszysz.

Żaden sklep ani dystrybutor nie ma już JBL E i nawet nic nie da się poskładać, no cóż trzeba będzie wybrać coś innego. Postaram się jeszcze posłuchać gdzieś w Poznaniu Mission (bardzo dobre opinie na forum) i jak mi się nie spodobają to trzeba będzie brać Dali.

Don111 - na czym porównywałeś E90 z 7v4 ?
 

don111

Banned
oj Blacky nie testuj mnie... ;)
z wykresu nie da się odczytać "jakości" basu (ta mierna z JBL wyszła dopiero na odsłuchach) tylko samo pasmo przenoszenia
czerwona linia, przy niskich częstotliwościach (pozioma linia to hz 0,1 to 10hz, kolejna linia 20hz) zobacz jak duży jest spadek u JBL poniżej 40hz
sam chyba pamiętasz jak opisywałem kiedyś, że brakowało zupełnie basowych pomruków z e90, no ale może tylko miałem zwichnięty słuch od fajnego basiku z 7v4 a JBL tak super wypadają przy innych kolumnach :mrgreen:

Adrianes
jakieś niskie ampli kinowe denona, hk (na tych nie było w ogóle basu, ale to już wina tego szajsu), ze wzmacniaczy ca 540 (pojawił się dynamiczny bas, ale nadal brak niskiego), w późniejszym terminie hk 235/240/245 (nie pamiętam już który to był z tej serii 2xx), denon pma 700 i hk 970 (również e80 na tych dwóch ostatnich), E100 już nie słuchałem
Ty generalnie robisz błąd odsłuchując to wszystko na ampli kinowych, ograniczasz tym wszystko co dobre w kolumnach głównie pod względem dynamiki i jakości basu (tyle z mojego doświadczenia mogę powiedzieć), nie chodzi tu tylko o JBL ale ogólnie
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak możesz wymień teraz instrumenty grające poniżej 40Hz i policz w jak dużym pokoju fala o takiej długości będzie słyszalna :). Tylko nie mów, że będziesz słuchał harmonicznych.
 

don111

Banned
żadne, nie ma takich instrumentów, nie ma też sztucznych dźwięków o takiej częstotliwości, po co w ogóle nisko schodzące suby
 

adrianes

New member
Kupiłem JBL

Kupiłem w końcu JBL. E90 była chyba ostatnią nową parą w Polsce. Do tego mam już EC35 ale nadal szukam E30. Kolumny podłączyłem do mojej Yamahy 557 i .......... nic. Basu brak i grają tak sobie. Mocno się zdziwiłem. Podłączyłem do nich w końcu mój stary wzmacniacz stereo na końcówce mocy STK 2X120 W (głębiej zainteresowani elektroniką wiedzą co to jest :grin: ). Jak to wszystko odpaliło nie miałem już żadnych pytań. Bez suba poszedł taki bas, że trzęsło nogawkami. Góra i średnie - jak dla mnie pięknie. Musze kupić HK ale o to już pytam w innym wątku.

Pozdrawiam i dziekuję wszystkim za cenne opinie. Odradzam Yamahy :mrgreen:
 
Do góry