Jbl e80

marek14

New member
Wita, mam prośbę do forumowiczów którzy mieli styczność lub wiedzą jak usunąć problem z drżącymi maskownicami w miejscu wylotu rezonansowego z kolumny przy większym basie. Jest to wkurzające przy filmie, a nie mówiąc o muzyce. Zdjąć nie mogę , gdyż mam dzieci i mogą uszkodzić membranę. Nie, wiem może wzmocnić kratkę plastikową sylikonem, albo wyciąć ją. Czekam na pomysły , a najlepiej sprawdzone. Pozdrawiam
 

kosa666

New member
mam od kilku lat E80 teraz na drugim amplitunerze i nic mi nie drży...

możesz jaśniej napisać jak mam wywołać taki efekt?
 

marek14

New member
Problem z maskownicą jbl e80 rozwiązany ;) (przy większym basie drżała- bardzo to przeszkadzało, jak ktoś nie słyszy to niech przystawi ucho przy basie na samym dole kolumny z przodu), a więc tak, przyczyną drżenia i zakłócenia dźwięku było zbyt luźne naciągnięcie materiału na plastykową siatkę. Wystarczyło nie kombinować z naciągnięciem, tylko przykleić małymi kropkami silikonu od środka maskownicy materiał do plastykowych elementów, u mnie w każdym rombie jedno połączenie w kąciku rozwartym romba i tylko w dolnej części maskownicy. Od zewnątrz nic nie widać, a od środka też jest estetyczne. Działa na 100%. Zero drżenia i zakłóceń dźwięku. Pozdrawiam
 
Do góry