JBL E250 czy JBL Studio L 8400P ?

Tomasz2008

New member
L Studio 8400P słabszy od ES250P

to czy czuje się bas na "ciele" nie zależy tylko od tego jak bas nisko zejdzie, w końcu takie częstowliwości jak 40-50hz jak łupnie to też poczujesz
wątpie żeby ten sub z serii Studio mimo większej mocy bardziej "łupał" od E250, bo to już konstrukcja zamknięta, ma na pewno lepiej kontrolowany, "kulturalniejszy" bas od E250, może trochę niżej zejść ale na pewno kosztem mniejszego ciśnienia (E250 wspomaga bas reflex)
co do E250 - to przed zakupem wystarczyło poczytać opinie o nim, a było tego sporo - w skrócie że potrafi wytworzyć spore ciśnienie ale nie schodzi aż tak nisko, ma za to dynamiczny, w miarę szybki bas...

jeśli szukasz potężniejszego suba zapewniającego gigantyczne ciśnienie i bardzo nisko schodzącego (niestety coś za coś - będzie nadawał się tylko do kina) to kupuj w ciemno Paradigm PS1200

To co napisałeś potwierdziło mi się niestety że L Studio 8400P do ES250P (wyższy model od E). Co mnie zasmuciło że L Studio naprawdę efektywnośc ma dużo mniejszą od ES250P :( bo chciałem go mieć. Ale tak duża różnica? to dziwne, przecież L 8400P jest o 200 watt rms mocniejszy?
 
Do góry