JBL długo oczekiwany następca serii Studio L.

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL nadal zatrważa nowym wzornictwem. Ogromne głośniki tubowe, wykończenie wiśnia lub czarne jak z brzmieniem - niebawem się przekonamy.

zdjecie2c.jpg
 

Prokop

New member
Bez reklam
Faktycznie JBL robi coraz brzydsze kolumny...
Brzydkie to mało powiedziane (bez maskownicy, z maskownicą jeszcze przejdą). Kolumny o takim wyglądzie (i wykończeniu) to wiejskie zabawy nagłaśniają. Ja rozumiem że JBL to raczej firma o estradowych tradycjach ale bez przesady, trzeba mieć trochę innych pomysłów.
 

BD

Member
Bez reklam
wyglad niezly nie ma tych okraglosci jak ma MA a i podobno lepiej brzmi w stereo jak seria e,es choc nie sluchalem... ;]
 

damian820927

New member
Bez reklam
Słuchałem kina złożonego ze starej serii Studio L opartej na 6xfront, centralny i sub na powierzchni około 37m2 jak ta nowa seria też ma taką parę i brzmienie to koledzy wygląd na prawdę się nie lichy
Chociaż sam jestem za wyglądem starej serii L ;)

 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sądząc po zastosowaniu tubowych głośników z komora kompresyjną nie będzie najmniejszego problemu z zastąpieniem poprzedniej serii.
 

damian820927

New member
Bez reklam
To coś nowego, było już użyte w jakiś kolumnach tuba plus ta komora ?

blackninja według specyfikacji Klipscha np. F30

Głośnik wysokotonowy: aluminiowa kopułka 1" (2.54cm) z komorą kompresyjną i tubą Tractrix® 90° x 60° o wylocie kwadratowym

Myślałem ze to jakiś nowy wynalazek...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najszybciej jest to wytłumaczyć tak. W klipschu to co widzimy w środku tuby to kopułka, a w JBL to dopiero połowa drogi do kopułki o dużej powierzchni i to odwróconej.

046.jpg
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
faktycznie pokaźna czy to jakiś patent JBLa czy stosuje się takie duże komory w jakiś głośnikach ?
Jeśli się nie mylę Triangle mają tuby z kompresją czy to jeszcze inna technologia ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tej pory zarezerwowane dla droższych modeli, najniższa seria która miała takie głośniki to seria LS, a teraz nawet w Studio czyli wysoki współczynnik cena jakość.

Triangle tak jak u innych kopułka z tubką.
tz2500ae.jpg
 

damian820927

New member
Bez reklam
Blacku jestem bardzo ciekaw brzmienia tej serii, seria LS nigdy nie miałem okazji słuchać.
Będziecie robić test większych albo mniejszych frontów z nowej serii L ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odsłuchiwaliśmy je na targach Ifa w Berlinie.
Prezentacja podobnie jak w roku ubiegłym była na terenie targów ale do wejścia w strefę JBL-a obowiązywały specjalne karty. Główny dostęp mają dealerzy z Niemiec.
Mieliśmy możliwość odsłuchania trzech prezentacji . Szczegóły wkrótce.
Ale ogólnie mówiąc głośniki jeśli chodzi o stronę muzyczną bardzo przypadły nam do gustu.
Prezentacja też byłą niecodzienna bo na studyjnych nagraniach.
Na żywo z osłoną prezentują się bardzo dobrze.
Harman zademonstrował nowe odmiany kin zintegrowanych w kolorze białym . Ale ogromne wrażenie wywarł na wszystkich zestaw przenośny. Coś niesamowitego , ale o tym potem.
 
Do góry