JBL Cinema SB350

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wśród wielu nowości, które w tym sezonie pojawiają się na rynku jest między innymi – JBL Cinema SB350.

JBL_SoundbarAndsub_quarterRev_zpsd630aef6.jpg


JBL Cinema SB350 to najnowszy głośnik typu soundbar 2.1 do kina domowego z subwooferem bezprzewodowym. Zaprojektowano go tak, by idealnie pasował do każdego telewizora. Jest zgrabny i elegancki, a przede wszystkim zapewnia niezwykłe wrażenia odsłuchu dźwięku przestrzennego.

o7f0tqpwizwbxqhdx5gx_zpsc7d4b8f3.jpg


Soudbar JBL Cinema SB350 zawiera dwudrożne moduły głośników prawych i lewych, każdy z dwoma przetwornikami szerokopasmowymi 55 mm (2,25") i tweeterem 32 mm (1,25"). Można go bezprzewodowo połączyć z kompaktowym subwooferem o dużej mocy. Z telewizorem łączy się jednym przewodem. W zestawie znajdują się elementy ułatwiające montaż systemu soundbar na ścianie pod płaskim telewizorem.

SB350-Feature-03_zps54ee5dce.jpg


Wspomniany bezprzewodowy subwoofer aktywny wyposażony jest w głośnik 165 mm (6,5") oraz port bass-reflexu. Można go niezależnie regulować za pomocą pilota. Posiada funkcję automatycznego włączania ze stanu gotowości z chwilą wykrycia sygnału dźwiękowego. Funkcja regulacji poziomu dźwięku za pomocą pilota zdalnego sterowania pozwala uzyskać najlepsze zrównoważenie dźwięku z subwoofera i systemu soundbar w różnych pomieszczeniach.

SB350-Feature-07_zps3276d520.jpg


Tryb Harman Display Surround zapewnia doznania całkowicie wirtualnego dźwięku dookólnego, nawet bez stosowania dodatkowych głośników czy przewodów. Dzięki funkcji Harman Volume można łatwo utrzymać ten sam poziom głośności.

Specyfikacja produktu JBL Cinema SB350:
Pasmo przenoszenia: 45 Hz–20 kHz
Maksymalne ciśnienie akustyczne SPL: 100_dB
Głośnik soundbar (dł. x szer. x wys.): 39,4" x 2,4" x 3,1" (1000 mm x 62 mm x 78 mm)
Masa: 3,3 kg
Subwoofer (dł. x szer. x wys.): 9,5" x 9,5" x 12,6" (242 mm x 242 mm x 320 mm)
Masa: 4,8 kg
Całkowita moc wzmacniacza Cinema SB350: 320 W
Jedno wyjście HDMI z obsługą kanału zwrotnego audio (ARC)
Łączność Bluetooth
Sugerowana cena detaliczna brutto – 1.699 zł
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak ten nowy JBL ma się do JBL SB 400 ? Lepszy, gorszy ? bo na pewno tańszy. A w ogóle jak to gra. Mam cały czas dylemat pomiędzy zakupem soundbara a budżetowego (bardzo) zestawu stereo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
SB350 słuchałem w weekend i pozytywnie szczena do ziemi, w duuużym pomieszczeniu konferencyjnym był bas i przestrzeń efektów surround.

SB350 to poważny konkurent nawet dla mocniejszego SB400.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, wymiatał. Tylko co to znaczy? Przede wszystkim chodzi mi o jakość dźwięku przy muzyce. Ja oczywiście mam świadomość jakiegos ograniczenia tego sprzętu ale interesują mnie głownie wrażenia ze słuchania muzyki . Przeczytałem chyba wszystko co jest możliwe w internecie nt. soundbarów również z zagranicznych forów(chyba dobrze odmieniłem;-), recenzje itd. Opinie są w znakomitej przewadze pozytywne. Są też malkontenci ale raczej nie audiofile bo rozumiem ,że tacy w ogóle w stronę takiego sprzętu nie patrzą. Ja słyszałem tylko JBL SB 200 z podłączonym bardzo kiepskim źródłem i nie byłem zachwycony jakościa. Głownie było słyszalne , jakby tu powiedzieć dudnienie tego soundbara. Niestety nie mieli w MM tego JBL SB 400 wiec nie miałem jak porównać
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pewnie na dniach pojawi się SB350 w MM to musisz posłuchać.

Myślę, że da się go także ustawić tak by nie drażnił w muzyce dudnieniem.
 

lukwil

New member
Witam,

Bawiłem się w MM JBL SB400 oraz Samsungiem H550. Słuchałem tego samego materiału (piosenki) poprzez bt moje wrażenia:
- samsung grał słabiej, mniej czysto, bez głębi, tony wysokie były jeszcze ok ale dół nędza,
- w jbl czuć było moc, dobry bas, czyste wokale, duża możliwość regulacji suba.

Krótko bym to porównał mniej wiecej tak: Opel Astra do BMW3 :)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
W końcu do MM dotarł egzemplarz tego JBL SB 400 i mogłem go posłuchać. Przy okazji trafiłem na sprzedawcę ,któremu naprawdę się chciało przy mnie pochodzić. Soundbar został przyniesiony z magazyny, odpakowany - funkiel nówka. Cena 1999 PLN Pierwsze wrażenie OK. Bardzo łatwe podłączenie do dekodera n-ki poprzez kabel hdmi albo poprzez optyk. Sub praktycznie od razu sparował sie z listwa.Wrażenia. Na pewno jest głośny.Sub daje tak ja trzeba i to chyba o takie "wymiatanie" chodziło Blackninji. Bawiłem się tym przez dobre pół godziny na wszelkich mozliwych kanałach i ustawieniach. Muzyka , dialogi , filmy itp wszystko bardzo dobrze. A przynajmniej tak mi się wydawało. I wtedy ten sprzedawca bez jakiegokolwiek namawiania, wyrażania opinii itp zaproponował abym w ten sam sposób wypróbował bardzo tani zestaw stereo , praktycznie w tej samej cenie. Podłączył do dekodera n-ki (oczywiście dalej do tv) wzmacniacz Denona 520AE ( 799 PLN) i dwa podstawkowce JBL ES 30 (499 pln/ szt). Nie jestem żadnych audiofilem. Już potem poczytałem że ten zestaw to żaden rarytas czy cymes. Ale ..ale to grało kilka razy lepiej od tego soundbara. Na moje szczęście trafiłem na gościa ,któremu sie chciało a mnie otworzyły się oczy a raczej uszy. Teraz na pewno skieruję się w kierunku zestawu wzmak i dwie kolumny . Nie ma innej drogi.:D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to żadna rewelacja.
Problem jest taki że nie każdy ma miejsce na zestaw.
I posłuchaj koniecznie Fidelio HTL 9100 lub E5.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wierze w to, ze ten zestaw stereo zagra lepiej w kinie od tego soundbara. Nie ma takiej opcji. Sam subwoofer w kinie a dokladniej przy ogladaniu filmów zabija te glosniki. One tego nie oddadza. W muzyce tak, tu sie zgodze, ze to stereo zdeklasuje soundbar bo do tego zostalo stworzone, ale nie w kinie. Szanujmy sie :).
 

garob

New member
Też mam problem z wyborem. Nie mam miejsca na pełen zestaw więc biorę pod uwagę właśnie soundbary. Na początku myślałem o LG NB 5540, potem poczytałem tutaj o JBL SB400, mówię dołożę i kupię. Potem pojawił się ten SB350 myślę nowość to kupię ten. Później zacząłem więcej czytać i ostatecznie myślę nad Philipsem Fidelio HTL9100 lub E5.
Hehe. I weź tu bądź człowieku mądry i dokonaj zakupu....

Ostatecznie co byście polecili: SB350 czy któryś z Fidelio ?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wierze w to, ze ten zestaw stereo zagra lepiej w kinie od tego soundbara.

Pewnie tu masz rację ale to po pierwsze musi każdy sam ocenić a pod drugie trzeba by tego posłuchać w konkretnym dla siebie pomieszczeniu a to przecież niemożliwe. Ja szukam w miarę kompromisowego rozwiązania do poprawienia dźwięku z tv , mniej więcej rozkładając podział na 50% filmy i 50% muzyki. Wiem ,ze tu zaraz odezwą się głosy że jak coś ma być do wszystkiego to będzie do niczego. Nie mniej przyjmując mój budżet 2000 +- 500 PLN to te soundbary odpadają. Wydaje mi się ,że lepszym kompromisem będzie zakup wzmaka z wyjściem na sub (np Yamaha AS 300 ) i dwóch kolumn podstawkowych (np MA BX2) i w jakiejś perspektywie dokupienie suba. Oczywiście na swoim doświadczeniu namawiam do odsłuchania soundbara osobiście. Mnie jednak takie doświadczenie bardzo wystopowało do tego sprzętu, choć jak będę mógł to sprawdzę jeszcze te polecane przez KIKIEGO dwa modele Philipsa. Przecież ja też mogę się mylić:wink:
 

collider

New member
Bez reklam
Do garob. Kup Philips Fidelio 9100. Dostal 5 gwiazdek w What HiFi. Dla porownania Philips E5 tylko trzy. 5 gwiazdek dostal tez soundbar JBL SB 400 jednak on nie zagwarantuje ci efektow surround na poziomie Philipsa z wiadomych wzgledow.

Pewnie tu masz racj
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

garob

New member
O to nawet nie wiedziałem. Myślałem, że te Fidelio różnią się przede wszystkim wyglądem i po przeczytaniu testów na forum myślałem że różnica jest niewielka, tzn. HTL9100 bardziej do filmów.
No i bardziej przemawia do mnie design E5.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
To twoj wybor. Idz posluchaj, zobacz. Wiadomo, ze testy testami i za tym tez stoja ludzie. Jednak What HiFi to renomowana "firma" i ich recenzje, testy sa naprawde cenione i dobre. E5 zostal oceniony tam dosc nisko wiec na twoim miejscu bym sie zastanowil.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry