Jbl bar 3.1 vs. Tv LG brak dźwieku

Tomy206

New member
Czołem forumowicze,

Właśnie spąłem jbl bar 3.1 z tv, ale niestety nie ma dźwięku z tv i szukam Waszej pomocy.
Podłączenia mam następujące:
Dekoder hdmi out > jbl hdmi 1
Ps3 hdmi out > jbl hdmi 2
Jbl bar hdmi/arc > tv hdmi/arc in

Dźwięk z telewizji (dekodera) jest ok
Dźwięk z ps3 jest ok
Ale kiedy odpalam np Netflixa na tv, to już dźwięku nie ma. Czy powinienem jeszcze dołożyć optyka między tv a barem? Bo myślałem, że ten jeden hdmi miedzy nimi załatwia sprawę?

Pozdrawiam
Tomek
 

Tomy206

New member
Wypiąłem hdmi1 z jbl (gdzie wpięty był dekoder) i wpiąłem z powrotem i wygląda na to, że zadziałało :-?
Trochę irytujące jest to wyświetlanie PCM i utrata kilku pierwszych sekund dźwięku przy przełączaniu źródła, albo podczas ciszy między piosenkami, a widzę, że problem jest dość powszechny.
Co do jakości audio ogólnie to jest naprawdę pięknie :-D
 

Tomy206

New member
A jednak nie zadziałało, bo po wyłączeniu i ponownym włączeniu jest to samo - brak dźwięku z ARC. Dopiero kiedy na tv przełączę na głośniki telewizora i z powrotem na zewnętrzne, głos znowu jest (do następnego wyłączenia tv i bara).
 

Tomy206

New member
Niestety nie. Kontakt z pomocą LG też nic nie dał, polecili mi reset do ustawień fabrycznych, ale nie pomogło.
 

Kielc

New member
Udało się coś zaradzić?
Mam JBL 5.1 i TV Panasonic po ARC; połączenia identyczne jak twoje (dekoder,ps,odtwarzacz multimedialny po hdmi1,2,3) i brak głosu na listwie (z tv); z innych źródeł listwa gra bez problemu.
Sprawdze jeszcze czy zagra jak dołożę optyczny między tv a jbl..
 

Kielc

New member
BAR 5.1 ma fabrycznie hdmi w komplecie?

tak

Po jakimś czasie użytkowania zauważam jednak nieprawidłowość. Jednego dnia dźwięk z telewizora (np. Netflix czy Youtube) idzie przez ACR a następnego dnia już nie.. tzn. świeci wyjście ACR na soundbarze ale dźwięku nie ma. W opcjach telewizora (Panasonic seria ex780) nie ma nic o acr. Pomaga dopiero wypięcie z prądu i ponowne wpięcie. Jest to męczące dlatego puściłem dodatkowo kabel optyczny i tam się takie cyrki nie dzieją..

Jakieś pomysły ?
 

mac30

New member
tak

Po jakimś czasie użytkowania zauważam jednak nieprawidłowość. Jednego dnia dźwięk z telewizora (np. Netflix czy Youtube) idzie przez ACR a następnego dnia już nie.. tzn. świeci wyjście ACR na soundbarze ale dźwięku nie ma. W opcjach telewizora (Panasonic seria ex780) nie ma nic o acr. Pomaga dopiero wypięcie z prądu i ponowne wpięcie. Jest to męczące dlatego puściłem dodatkowo kabel optyczny i tam się takie cyrki nie dzieją..

Jakieś pomysły ?




Mam ten sam problem JBL Bar 2.1 i TV LG. Dwa dni jest ok później dźwięk zanika. Pomaga wypięcie wtyczek hdmi od bara i dekodera (koniecznie obu). Rozumiem, że jak podepnę po optyku to nie będę miał możliwości obsługi soundbara za pomocą pilota Magic od TV.
 

Kielc

New member
Mam ten sam problem JBL Bar 2.1 i TV LG. Dwa dni jest ok później dźwięk zanika. Pomaga wypięcie wtyczek hdmi od bara i dekodera (koniecznie obu). Rozumiem, że jak podepnę po optyku to nie będę miał możliwości obsługi soundbara za pomocą pilota Magic od TV.

tak; próbuje obsługiwać go pilotem Logitech Harmony ale nie chodzi to tak jak powinno (jest problem z przełączaniem wejść soundbara przez pilot)
 
Ostatnia edycja:
Do góry