JBL BAR 3.1 czy JBL BAR 5.1

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Masz to na miejscu możesz spróbować kilku wersji, pierwsza to wszystko do tv i z tv po hdmi do soundbara. Druga to wszystko przez soundbar. Trzecia to po hdmi a dzwiek do soundbara po optyku.
 

memo88

New member
Chyba najlepsza będzie pierwsza opcja. Tutaj jeszcze pytanie czy soundbar-a wystarczy podpiąć do standardowego wejścia hdmi? Wejście nr 2 i nr 3 arc jest wzmocnione dla 4k hdr. Chciałbym je zostawić dla treści 4k hdr czyli konsoli i kompa.
 

memo88

New member
Jak już wcześniej pisałem żeby oglądać filmy 4K hdr podpinam kompa do tv. Zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić dysk zewnętrzny i z niego odpalać filmy np w MXPlayer? Tylko nie wiem czy ten program poradzi sobie z formatem m2ts...? Szybciej i wygodniej było by mi podpinać właśnie HDD
 

cywil144

New member
Witam niedawno kupiłem JBL 5.1 i mam z nim mały problem a mianowicie podczas gdy dźwięk zanika np ( pauza na filmie) subwoofer wydaje dziwny dziwek taki "strzał"co jest uciążliwe co może być przyczyną? Dodam że tv mam połączony HDMI arc

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
Dźwięk jest wydawany po zaniku sygnału audio. Jest to przypadłość znana nie tylko w JBL ale w większości sprzętów. Niektóre urządzenia posiadają opcję wysyłania ciągłego nie słyszalnego szumu.
 

airdw

New member
Mam SONY HT-ZF9 + SA-Z9R i żadnych takich problemów nie mam. Wszystko działa bez zarzutu, nie ma problemu z ładowaniem tylnych satelit. Raz podpinasz i masz spokój.
 

George2222

New member
Mam SONY HT-ZF9 + SA-Z9R i żadnych takich problemów nie mam. Wszystko działa bez zarzutu, nie ma problemu z ładowaniem tylnych satelit. Raz podpinasz i masz spokój.

Dzięki za informację.
A jak z basem z subwoofera? Wiadomo że do JBL będzie daleko ale czy mimo wszystko też jest mocno wyczuwalny?
 

airdw

New member
Dzięki za informację.
A jak z basem z subwoofera? Wiadomo że do JBL będzie daleko ale czy mimo wszystko też jest mocno wyczuwalny?

Moim zdaniem daje radę. Podczas słuchania muzyki aż za bardzo dudni, ale jest możliwość ustawienia głośności subwoofera z pilota, więc nie ma z tym problemu. Osobno jest też regulacja głośności tylnych satelit. Poza tym subwoofer JBL jest dwa razy większy od Sony, szkoda mi miejsca na takie pudło. Najlepiej podjedź do jakiegoś marketu ze sprzętem i sam obu posłuchaj. Dodam że słuchając Sony w dużej hali marketu nie do końca byłem przekonany do zakupu, ale ile można szukać:) po zamontowaniu sprzętu w domu w czterech ścianach pokoju jest bardzo dobrze. Pewnie z JBL będzie podobnie.
 

bahamut24

New member
Dlaczego podczas ogladania filmow/seriali na netflix jbl 5.1 co jakis czas przerywa dzwiek? Normalnie gdy oglądamy tv to nic takiego nie dzieje sie. TV z jbl mam połączone hdmi arc a netflix ustawione na dźwięk oryginalny 5.1.:confused:
 

gidyja

New member
A nie masz przypadkiem Samsunga bo ja miałem i takie kwiatki występowały, na LG nic takiego się nie dzieje więc stawiam na jakiś błąd aplikacji Samsunga.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

wojtek013

New member
Na LG LA też pyka po HDMI arc.....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Aaa to nie to. Pyka przy zmianie programów, jak już zassa ścieżkę, to nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry