JBL Arena – nowa seria kolumn

D

Deleted member 121090

Guest
pieniążek
Tylko że w pierwszym poście czytam coś innego niż to co teraz piszesz.
Na początku Blackninja pisał:
,,Czy ktoś poza inżynierami JBL byłby w stanie stworzyć głośnik, w którym wysokiej jakości dźwięk, technologia High Definition Imaging oraz elegancki i nowoczesny wygląd idą w parze z niską ceną? Być może, ale niedrogie głośniki wysokiej jakości z klasycznym dźwiękiem JBL to prawdziwie koncertowe brzmienie w przestrzeni prywatnej i obiekt pożądania.
Nowa seria kolumn JBL po prostu odbiera mowę, a inżynierowie JBL zapewniają, że nigdy nie stworzyliby i nie sygnowali systemu dźwięku znakiem JBL, gdyby nie był wyposażony w potężny bas.
JBL Arena sprawi, że dom wypełni najwyższej klasy brzmienie, a kino domowe nie będzie gorsze od tego profesjonalnego. Inspiracją dla tych kolumn są profesjonalne głośniki JBL M2 Master Reference Monitor uważane przez wielu za najlepsze monitory studyjne na świecie.''

Po przeczytaniu takich górnolotnych okresleń się po prostu zastanawiałem jak to jest możliwe, że taki dźwięk który odbiera mowę, daje koncertowe brzmienie z potężnym basem, nie gorsze od profesjonalnego uzyskano z zestawu gdzie sub ma gorsze parametry i zejście niż paki frontowe.
Dla mnie to pozostaje tajemnicą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Można całą masę takich "górnolotnych" opisów stworzonych przez Marketingowców przytaczać, nie tylko tych od JBLa.
Jedno jest pewne, póki się nie odsłucha, nie ma co krytykować czy zachwalać.
W przedziale +/- 3 tyś. jest trochę zestawów więc konkurencja i konsumenci zweryfikują opinie na ich temat.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
pieniążek
Tylko że w pierwszym poście czytam coś innego niż to co teraz piszesz.
Na początku Blackninja pisał:
,,Czy ktoś poza inżynierami JBL byłby w stanie stworzyć głośnik, w którym wysokiej jakości dźwięk, technologia High Definition Imaging oraz elegancki i nowoczesny wygląd idą w parze z niską ceną? Być może, ale niedrogie głośniki wysokiej jakości z klasycznym dźwiękiem JBL to prawdziwie koncertowe brzmienie w przestrzeni prywatnej i obiekt pożądania.
Nowa seria kolumn JBL po prostu odbiera mowę, a inżynierowie JBL zapewniają, że nigdy nie stworzyliby i nie sygnowali systemu dźwięku znakiem JBL, gdyby nie był wyposażony w potężny bas.
JBL Arena sprawi, że dom wypełni najwyższej klasy brzmienie, a kino domowe nie będzie gorsze od tego profesjonalnego. Inspiracją dla tych kolumn są profesjonalne głośniki JBL M2 Master Reference Monitor uważane przez wielu za najlepsze monitory studyjne na świecie.''

Po przeczytaniu takich górnolotnych okresleń się po prostu zastanawiałem jak to jest możliwe, że taki dźwięk który odbiera mowę, daje koncertowe brzmienie z potężnym basem, nie gorsze od profesjonalnego uzyskano z zestawu gdzie sub ma gorsze parametry i zejście niż paki frontowe.
Dla mnie to pozostaje tajemnicą.

rozumiem Ciebie ale czyms trza przyciagnac uwage ;) mysle ze jedno mozna wywnioskowac bez odsluchu na pewno beda warte swojej ceny w to nie watpie... :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A skąd wiesz że jest tak jak Ty piszesz? Byłeś przy tych pomiarach? Bo tylko wtedy można byłoby wiedzieć czy tak jest jak piszesz... inaczej to jest domniemywanie..
Byłem :)
Są bardzo skrupulatni.

P1080430_zpslwjryyzl.jpg


P1080431_zpsxekonkij.jpg


P1080432_zpswqdt9pjw.jpg


P1080437_zpschli1o5i.jpg


P1080438_zpsjcq1nf4k.jpg


P1080441_zpsiixwnlcd.jpg


P1080434_zpsqs8h5qer.jpg


P1080225_zpsxtd8t5i6.jpg


P1080227_zpsl2rgkkim.jpg
 

robertuss

Active member
Bez reklam
jedno i drugie

efektywność frontów 87-88db jest taka sobie , pasmo przenoszenia OK
sub , nie podają jaka ma średnicę basik , pasmo takie sobie , ale tym bym się nie przejmował aż tak mocno , jak ma walnąć to walnie i duży wpływ ma akustyka pomieszczenia

Też tak obstawiam.Grać jak JBL Synthesis to raczej nie będą;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to tego Blackninja nie pisał.
Nie ma w pierwszym poście żadnej wzmianki, że on kogoś cytuje.
Więc wydawało mi się, że to sa jego słowa.
Jeśli jest inaczej to powinno to być napisane.
A tak to jest kryptoreklama moim zdaniem.

Oni w 95% cytują marketingowców i chyba faktycznie dobrze byłoby jakby o tym było wspomniane..
 
Do góry