JBL 9.1 vs Samsung HW-Q90R

dudas

New member
Hej,

Mam duży problem z wyborem soundbara z dodatkowymi satelitami w systemie Atmos. Udało mi się przesłuchać JBL 9.1 w pomieszczeniu odsłuchowym i było fajnie, słuchałem także Q90r w Media Markt, ale warunki nie pozwalały na pełne przetestowanie systemu Atmos (sufit wysoko, metalowy, duża hala).

Czy ma ktoś porównanie tych systemów. Przekopałem całą sieć, patrzyłem także na zestawienie w rtings. Wychodzi tam że Samsung wypada gorzej z satelitami, ale niby lepiej z frontem, zaś JBL ma lepsze satelity, ale gorszy front i suchy centralny.

Ma ktoś jakieś odniesienie do tych zestawów w ujęciu dźwięku zarówno w muzyce jak i w ścieżkach z Atmosem? Słyszałem że w Samsungu tyle głośniki odpalają się tylko jak trzeba i mają problem z głośnością. Jak to wygląda w JBLu.

Systemu potrzebuje do salonu około 20m2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, JBL tak jak słyszałeś będzie wyraźnie lepszym wyborem szczególnie na 20 m2. Do jakiego telewizora będzie podłączony ?
LG wypuszcza teraz najnowsze modele 5,1 i 7,1 Meridian z Dolby Atmos
Tyle, że musiałbyś mieć więcej kasy .
Ile max kasy przeznaczasz na zakup ?
 

dudas

New member
Troche przesadziłem. Salon ma jednak 30m2 bo jest kuchnia z aneksem. Czy w JBL 9.1 te satelity też działają od czasu do czasu (tylko w dolby i atmos)? Zamówiłem już Samsunga bo wydawało mi się ze jego przód gra zdecydowanie lepiej, ale mogę jeszcze wstrzymać to zamówienie.
 

dudas

New member
No i zakupiłem to „ścierwo”. Zakupiłem i zwróciłem. Front gra bardzo fajnie, dźwięk jest czysty, melodyjny, niezależnie czy oglądacie wiadomości, czy film. Bas również na wysokim poziomie. I to wszystko. Bo dla mnie to zestaw stereo z gadgetem. Te tylne głośniki to jakaś zabawka. Są ciche nawet na maksymalnym poziomie głośności. Nie tworzą przestrzeni nawet na małym metrażu. Ścieżki 5.1 odtwarzane są głownie frontem, Atmos nie daje uczucia że coś jest i góry. Sprzęt nie jest warty tych pieniędzy. Będę testował JBL i dam Wam znać. Obawiam się jednak że ten pomysł chyba też trafi do kosza i kupie tradycyjne 5.1. Mam jednak znajomego który ma tego JBLa i bardzo sobie chwali.
 

Karrlos

New member
A jakieś sensowne porónanie bo ten lepsy bo tak to żaden argument.
Kalibrowałeś tego Q90?

Satelity JBL mają niewymienne baterie więc ich jakość nie będzie zbyt długo dobra.

W necie porównania są na korzyść Q90, ale niestety nie mam gdzie przetestować.
 
Do góry