JBL 3.1, 5.1, Samsung czy jakiś z Dolby Atmos

Brooklyn

New member
Zawsze chciałem kupić kino domowe, jak już zrobiono mi meble pod kino domowe to zaczęli produkować soundbary i okazało się, że chyba lepszym wyborem będzie soundbar.
Kino domowe nie stałoby tak jak powinno, problem z kablami więc nie ma sensu wydawać kasy na kino domowe, z którego nie wycisnę tyle ile można by.


No i stojąc przed wyborem zakupu soundbara poczytałem, popytałem i mam 4 opcje na salon ok. 18 mkw.


JBL 5.1 - niezły dźwięk, ale cena najwyższa. Chciałem chyba trochę mniej wydać na soundbar, ale może lepiej zaczekać, dozbierać i mieć te odpinane głośniczki, które dadzą odczucia zwykłego kina domowego.


JBL 3.1 - w niczym nie lepszy od pierwszego, ale tańszy. Odsłuchałem go w sklepie i powiem szczerze, że byłem zawiedziony. Ale to może tylko takie złudzenie. Wiadomo, że w sklepie to trudne warunki. Czy rzeczywiście aż tak różni się od jBL 5.1 jakością dźwięku?


Samsung HW-Q60R - ten mi wpadł wczoraj w oko w MediaExpert. Jest jakaś promocja na niego. Polecacie, czy bez szans z JBL-ami? Z tego co widzę jest to soundbar 5.1. Ale jak to działa, co to znaczy? Nie ma tam przecież odpinanych głośników. Czy chodzi o to, że trzeba sobie dokupić jakieś?


?? - ostatni, które polecał mi jakiś miesiąc temu pracownik Mediaexpert, ale za skarby nie mogę sobie przypomnieć co to było. Może będziecie wiedzieć. Na pewno miał możliwość odtwarzania dzźwięku Dolby Atmos i kosztował coś ok. 1500-1700 zł. Dodatkowo coś wspominał, że można go rozbudować kupując jakieś dodatkowe głośniki. Mówił, że ten dolby atmos to w ogóle zjada wszystko inne (nie jestem przekonany czy przyda mi się Dolby Atmos). Albo była to jakaś Yamaha, albo Samsung. Ale modelu nie kojarzę już zupełnie :( Może podpowie jakiś ekspert?


No stanąłe przed takim wyborem jw.

Warunki:

- salon 18mkw;

- używany raczej do kina i TV (70%) reszta to muzyka (30%);

- cena najlepiej w okolicach 1500 zł, ale może warto dorzucić do JBL 5.1 jeśli jest znacząca różnica, którą odczuję.


Z góry dzięki za porady i ewentualnie odgadnięcie co to mogłoby być, ten ostatni soundbar :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, różnica do 5,1 jest ogromna.
Masz dźwięk przestrzenny i znacznie większą dynamikę.
To tak jak prawdziwe kino domowe tylko bezprzewodowe.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kiki z tym "prawdziwym kinem" to trochę przesadziłeś :grin: - do prawdziwego to duuużo brakuje :mrgreen:
W tych pieniądzach jest przyzwoite - tak bym to określił.
 

Brooklyn

New member
Odświeżam temat.
Pytałem w październiku o JBL Bar 5.1 i już byłem na niego zdecydowany, ale niestety pewne okoliczności spawiły, że go ostatecznie nie kupiłem.
Teraz zachodzę do RTV Euro i w zasadzie już nie ma tego modelu z odłączanymi głośnikami. Jest jakiś nowy JBL Bar 5.1, który ma większą moc co prawda, ma WIFI, ale nie ma odłączanych głośniczków. Myślicie, że warto szukać tego z odłączanymi starszego modelu, po jakichś OLXach, czy w jakichś niszowych sklepach, czy ten nowszy chyba nazwany Surround też daje radę?
Myślałem, że te odłączane dadzą namiastkę kina domowego, ustawię jak zestaw 5.1 i gitara gra. A może nie warto w ogóle ich mieć, bo gdzieś czytałem opinię, że komuś się ciągle rozładowywał, albo nie grał.

Druga sprawa, koleś w polecał Samsung Harmann-Kardon HW-Q60 i twierdził, że gra tak samo dobrze jak JBL 5.1. W sklepie trudno odczuć różnicę, ale po samych parametrach to tak, średnio bym powiedział.

Co myślicie, kupić:
JBL 5.1 z głośniczkami odłączanymi
JBL 5.1 Surround
Samsnug HW-Q60?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz są już tylko 5,1 surround. Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę .
Oczywiście lepiej zagra niż Samsung.
 

Brooklyn

New member
Tak podejrzewałem, że sprzedwca chciał sprzedać to co miał, czyli Samsunga.
W niektórych sklepach jeszcze są z tymi odpinanymi głośnikami. Są jeszcze na Allegro i na OLX. Czy warto takich szukać, czy jednak nie są w niczym lepsze od nowych Surround?

Wydawało mi się, że 5.1 zawsze będzie lepsze jak postawimy 2 głośniki z tyłu, ale w sumie nie wiem.



Teraz są już tylko 5,1 surround. Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę .
Oczywiście lepiej zagra niż Samsung.
 

leszekmw

New member
Brooklyn nie rozumiem ni cholery po co sie na siłę pchasz w schodzące modele..
nie chcesz samsunga - to poczekaj na nowe modele jbl skoro jest taki świetny..
weź pod uwagę również to że sam zauważyłeś że przydały by sie satelity a nie do wszystkich modeli je dokupisz..
a do sklepu żeby odsłuchać jako tako sprzęty do porównania to się chodzi zaraz po jego otwarciu kiedy niema ludzi.. , i wtedy może ten q60 wydal by Ci sie lepiej grający..chyba że zależy Ci tylko basie to wtedy jbl jest lepszy..
ale i tak jakbym miał wydać na jbl sorround ponad 2200 to wolał bym yamahy 400 posłuchać..
 
Do góry