Jasny lewy dolny i gorny rog matrycy

rey023

New member
Witam,

Mam takie pytanie odnosnie modelu 46DH77E.

Przy ciemnych scenach w filmach ogladanych w ciemnym pomieszczeniu, w lewym dolnym i gornym rogu matrycy wystepuja jasne plamy. Jedna w gornym rogu i jedna w dolnym. Sa one mniej wiecej wielkosci dloni. Co bardzo przeszkadza w ogladaniu.
Byl u mnie technik z Sharpa. On wlaczyl mi czarne tlo i powiedzial, ze to normalne, ze jedne miejsca matrycy swieca bardziej niz inne. Powiedzial, ze jego zdaniem to jest normalne, ale i tak kazalem mu wziasc TV do serwisu, bo ja nie kupilem TV by ogladac czarne tlo, jakie on mi pokazywal :)

Moja pytanie do Was. Czy to jest normalne zjawisko ? Moim zdaniem jest jakis problem z podswietleniem matrycy.

Jesli oddadza mi TV i powiedza, ze nie widza problemu to moge podjac inne dzialania ? TV byl kupiony jakies 5 miesiecy temu i jest na 5 letniej gwarancji Sharpa.
 

thg1

New member
Białe przebarwienia

Witam,

ja mam 42DH77E i mam podobny problem w rogach ekranu. Widać to szczególnie na czarnym tle. Ale podczas oglądania TV jest ok.
Też się zastanawiam co z tym zrobić?!

Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Musisz już się z tym pogodzić,gdyż jest to normalny objaw telewizorów lcd i boryka się z tym problemem dużo firm produkujących telewizory,a liderem w nieprawidłowym podświetleniu matrycy jest Sony,gdyż ich produkty mają najwięcej z tym kłopotów,raczej nie masz szans na wymianę telewizora z tego powodu po prostu musisz się do tego już przyzwyczaić i z tym żyć.:(
 

zuto

New member
I właśnie z tego powodu po bliższym przyglądnięciu się Sony W5500 kupiłem LE700. Nie mam żadnych nieprawidłowych podświetleń i nocne ciemne sceny oglądam bez stresu.
Kolega ma Z5500 i jak parę dni temu byłem u niego wieczorkiem w czasie gdy leciał jakiś ciemny film tylko utwierdziło mnie to w dobrym wyborze mojego panelu...
 

yareku

New member
Tak tylko, że nawet w najtańszym TV można dostać matrycę bez jasnych rogów. Czyli jak się chce to można. Wszystko zależy od jakości, tego co się dopuszcza do sprzedaży i tego co się zatrzymuje w fabryce. Firmy traktują nas jak napychacz portfela. Widzę, że wszystkie firmy olewają klientów pod tym względem. Moim zdaniem matryce powinny być na tyle dobre aby jakościowa ocena normalnym wzrokiem nie wykazywała żadnych plam, przebarwień itp.
 

sopelo

Member
Ja u mnie w PANASONICU też zauważyłem jaśniejsze rogi ekranu po włączeniu, ale jak telewizor pochodzi ok. godziny to wszystko wraca do normy i jest jednolite podświetlenie. Też zastanawiam się czy jest sens to reklamować.
 
Do góry