Jasne pomieszczenie - czy LCD bedzie dobre ?

jerryx

New member
Właśnie zastanawiam sie nad kupnem telewizora. Niestety pokoj w ktorym bedzie on stal jest bardzo mocno nasloneczniony. Czy w takim wypadku LCD bedzie dobrym rozwiazaniem? Patrzac na jasnosc dla LCD teoretycznie ich wartosci sa nizsze niz dla Plasm ale slyszalem ze sposob pomiaru dla LCD i plasm jest inny i w rzeczywistosci plasmy w jasnych pomieszczeniach nie sa dobrym rozwiazaniem i obraz widac znacznie gorzej niz na LCD o teoretycznie nizszej jasnosci.

Z gory dziekuje za pomoc
 

izon

New member
Te czujniki to akurat są nic nie warte.Jak ja w swoim Samsungu wlacze czujnik to obraz jest bardzo ciemny obojetne czy jest ciemno czy jasno.
I zdecydowanie moge polecic LCD do jasnego pomieszczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
LCD jest najlepszym wyborem do mocno naświetlonych powieszczeń .Ale ważne jest również jaka jest obudowa . Powinna być również matowa- czyli np. słabo nadaje się Grundig, Samsung seria R 71.
A jaka wielkość ma być tego LCD i w jakiej klasie ?
 

jerryx

New member
Mysle o 40-42 calach. Powiem szczerze ze myslalem o Samsungu 40R71B ale to n arazie wstepne przemyslenia wiec jesli ktos moze polecic jakis inny model w podobnej cenie to jestem otwarty na wszelkie opinie.

P.S. Kiki dlaczego obudowa powinna byc matowa? Czy swiatlo odbite od niej jest takim duzym problemem czy chodzi o cos innego ?
 

Stef

New member
jerryx: chodzi o to, ze w tych samsungach obudowa blyszczy i odbite slonce oslepialo by ogladajacych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cały czas kłania się prezentacja
Tylko ona daje Ci pewność ,że Twój wybór jest idealny.
Błyszczące telewizory znam - bo też mam nasłoneczniony pokój.
Testuje w nim różne modele.
Widziałem też błyszczące modele Grundiga i Thomsona - jakość w słońcu fatalna.
Ale decyzja należy wyłącznie do Ciebie
pozdrawiam
 

jerryx

New member
A jaki LCD polecilibyscie zamiast Samsunga LE40R71B w podobnej wielkosci - oczywiscie juz taki bez swiecacej obudowy
 
Do góry