Jamo sub 360 , ustawienia i kalibracja

Mariusz39

New member
Witam i bardo proszę o pomoc , zacznę od tego jakim sprzętem dysponuję .
Amplituner-Denon AVR-4306
kolumny-5.1 jamo 506
Subwoofer-jamo 360.

1 pytanie do Was , w instrukcji Sub jamo 360 jest by odcięcie na subie ustawić dla kolumn podłogowych na 80 , a dla małych na maks , i teraz przeglądając neta każdy proponuje by ustawić suba -odcięcie na maks a ampel sam odetnie suba , i nie wiem co myśleć , instrukcja jamo inaczej pisze a w necie inaczej jak to jest ?

2 pytanie , Robiąc kalibracje , ampel zawsze ustawia mi subwoower znacznie dalej od miejsca słuchacza 7,21 , a tak na prawde mam 2,90 , jesli jest na 7,21 jest dudniąco za dużo basu , ale jesli ustawie po swojemu , prawidłowy wymiar suba od miejsca słuchacza na 2,90 jest znacznie lepiej , i teraz czy można poprawić wymiar buba po swojemu czy lepiej nie bawic się wymiarami suba i pozostawić
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy podłączeniu pod amplituner zobacz że crossover w subie i tak masz nieaktywny, więc daj go na max. a w ampli ustaw na 120Hz. Reszta kolumn na 80Hz. To że kalibracja ustawia ciut większą odleglość niż w rzeczywistości to normalka, u mnie tez zawsze ustawia większą. Ja bym po kalibracji nic nie poprawiał, ale to Tobie ma oglądanie filmu sprawiać przyjemnośc, więc jeżeli uważasz że bas jest lepszy po zmianie ręcznie odległości to sobie przestaw. Musisz też poprawinie ustawić fazę, w takiej pozycji w ktorej sub gra mocniej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chyba dla próby kiedyś ustawiłem taką odległość jaka jest rzeczywista, ale z tego co pamiętam zbytniej róznicy nie uslyszalem. U mnie różnica między rzeczywistą odległością a tą po kalibracji to 140cm. Też nic nie ruszam już po kalibracji.
 

Mariusz39

New member
ok , dzieki za pomoc , a czemu w instrukcji w jamo jest by ustawi
 

Attachments

  • jamo-sub-360-owneruser-manual-4ce73cb_5_8bd858bd.png
    jamo-sub-360-owneruser-manual-4ce73cb_5_8bd858bd.png
    6 KB · Wyś: 240
  • 20150101_153330.jpg
    20150101_153330.jpg
    570,7 KB · Wyś: 161
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry