Jamo SUB 300 vs SUB 360 opinie

marekkr1984

New member
Witam serdecznie. Chciałbym dowiedzieć się czy na forum jest osoba która posiada suba Jamo SUB 360. Dzwoniłem dziś do sklepu z zapytaniem o sub 300 jednak gość powiedział mi że nie ma już ich w ofercie bo to stary model jednak jest 360. Czy ma ktoś i mógłby mi przedstawić swoje wrażenia. Byłem zdecydowany na 300 teraz jednak zaczynam się zastanawiać...
Dziękuje za opinie
Pozdrawiam.
 
Jamo sub sobie odpuść, chyba, że nie słuchasz muzyki, bo do kina jest OK. Też po lekturze tego forum zdecydowałem się na niego, ale zabawił u mnie tylko 2 dni. Biegałem z nim po całym pokoju, grzebałem w ustawieniach jego i ampli. Myślałem, że się załamię i zwróciłem go wkur... Potem przypomniało mi się że kiedyś w MM słuchałem jakiegoś Magnata i podobało mi się. Kupiłem model 301A 200zł tańszy od Jamo a dźwiękowo dla mnie 100% lepiej. Praktycznie bez ustawień gra tak jak należy, kolega był wczoraj u mnie, puściłem mu i już dziś zamówił też Magnata. Ogólnie za tą kasę dla mnie najlepszy dźwięk. Naprawdę ten sub ma Power i potrafi przypier..., mimo jego średniawych danych technicznych.
PS.
Przy żonie musi być trochę skręcony, bo czasami jak mruczy to ją bierze na wymioty od tych drgań.
 

marekkr1984

New member
Tak jest to następca 300 jednak jest o 60W mocniejszy przy niezmienionej obudowie zewnętrznej (pytanie jak bebechy) może to mieć spory wpływ na brzmienie... daniel26-78 czytając opinie użytkowników dlatego zdecydowałem się na tego suba mój brat ma słabszą wersje czyli SUB 250 i spisuje mu się bardzo fajnie. przetestować może i mógłbym jednak problem może wystąpić za jakiś czas z racji przeprowadzki na własne M
 

don111

Banned
60W więcej dynamicznej czyli może ze 20W rms ? różnica żadna
zresztą moc wzmacniacza w subie bardziej wpływa na kontrolę basu, nie na potężne uderzenie
 

Prokop

New member
Bez reklam
Moc, a raczej to jak jest bas kontrolowany bardzo wpływa na jego tzw uderzenie, które jest niczym innym jak gwałtowną zmianą ciśnienia akustycznego. Jeśli bas jest słabo kontrolowany, rozlazły to efekt walnięcia jest żaden, słychać tzw buczenie. Co najwyżej buczenie to może być głośne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
wpływa ale w tym przypadku ta różnica jest żadna
być może to jest nawet dokładnie ten sam wzmacniacz o tej samej mocy RMS, a szczytową podali dla picu, kto to sprawdzi ;)
bo jakby to wyglądało, "nowy" model całkowicie taki sam jak stary...
 

marekkr1984

New member
czyli nie sugerowac sie podana moca a poprostu odsluchac jak bedzie mozliwaosc i jesli bedzie drozszy od 300 to nie napalac sie na niego.... ok dzieki bardzo za informacje szkoda tylko ze nikt go nie slyszal i nie moze wyrazic o nim osobistej opini.
pozdrawiam
 

marekkr1984

New member
Witam serdecznie.
Niestety zakup suba muszę odłożyć na jakiś czas z powodu ważniejszych nieoczekiwanych wydatków. Jednak jeśli już ktoś będzie miał doświadczenie z tym subem to prosze pisać. Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.
 

enex

New member
mam

mam suba 360 i powiem Tobie ze kupiłem go do pomieszczenia 40 metrowego jest warty tej ceny naprawde napirdziela ostro tylko faktycznie trzeba troszke nalatac aby go w dobrym miejscu ustawic,jka znajdziesz miejsce to jest super,wyglada tez ma zajebisty bo mozna go wykorzystac jako stolik na browara:)
 
Do góry