Jamo S608 + ??? Onkyo508?

_kRiS_

New member
Witam,

Po przeczytaniu kilku rad na forum, postanowiłem zainwestować w większe kolumny...
Salon ma 30m2, z czego połowa przeznaczona będzie na kącik AV.

Wstępnie wybrałem Jamo 608.
Co do ampli chciałem wziąć Onkyo 508.

Czy ten ampli da sobie z nimi radę?
Czy ktoś podsunie jakieś alternatywy w przedziale cenowym do 3k?

Podłączone będą:
-N
-PS3
-PC lub DVD

Zastosowanie:
50% filmy, 25% gry, 25% muzyka.
 
Ostatnia edycja:

_kRiS_

New member
Jakieś alternatywy?
Pewnie powiecie 608, ale sam ampli to 1600-1700zl,
a to w połączeniu z kolumnami znacznie przekroczy
(podwyższony już o 1k i mocno naciągnięty) budżet...

Coś innego?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jakieś alternatywy?
Pewnie powiecie 608, ale sam ampli to 1600-1700zl,
a to w połączeniu z kolumnami znacznie przekroczy
(podwyższony już o 1k i mocno naciągnięty) budżet...

Coś innego?


posłuchaj Onkyo 607 z tymi Jamo 606 zagra bardzo dobrze i mieścisz się w budżecie.
Starszy model z mocniejszym zasilaniem niż Onkyo 608 i w bardzo dobrej cenie.
Pozdrawiam
 

_kRiS_

New member
Denon 1909, Pioneer 519, Yamaha 651 - te są na wyprzedaży - poniżej 1000 zł

Gdzie można je nabyć w tych cenach?
Czy mają wystarczającą moc do tych kolumn?

posłuchaj Onkyo 607 z tymi Jamo 606 zagra bardzo dobrze i mieścisz się w budżecie.
Starszy model z mocniejszym zasilaniem niż Onkyo 608 i w bardzo dobrej cenie.
Pozdrawiam

Gdzie można dostać 607-ke w dobrej cenie? Tzn. takiej, abym zmieścił się w budżecie...
No i ma zagrać z Jamo 608, a nie 606, jeśli to coś zmienia w Twojej opinii...
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Chodź by tu ;) spóźniłeś się bo 607 był do dostania w Audio Świecie za 1300zł i kolega go wziął.
Wychodzi 294zł ponad budżet może ktoś na forum ma lepszą cenę, to pierwsze lepsze oferty z allegro myślę że jak poszukasz to znajdziesz.
607 dobrze zagra z tymi Jamo, dysponuje większym zasilaczem niż 508

JAMO S608 HCS3 S608HCS3 S 608 W-wa Odreki 2 kolory (1346001692) - Aukcje internetowe Allegro
AMPLITUNER ONKYO TX-SR607 TX-SR 607 NOWY GWARANCJA (1336195520) - Aukcje internetowe Allegro

Onkyo TX-SR 607 SREBRNY / AUTORYZOWANY DEALER / GWARANCJA 3 LATA EIC / Na stanie - Kezard
 

wsawkiew

New member
Część ja jestem posiadaczem ONKYO TX-SR508 i powiem że warto było dodać 80 zł i go kupić zamiast 308, którą planowałem na samym początku. Jestem też po odsłuchu 508 z Jamo 606 kontra Mission M34i i muszę powiedzieć, że JAMO nadają się tylko w jedno miejsce czyli do kosza wyglądają ładnie ale na tym koniec ich zalet. NA początku chciałem Mission M35i ale one nie podziałają na 508 więc biorę 34. Słuchałem ich z jjednym z kolegów tu z forum i obaj byliśmy zaskoczeni jakością za w sumie małe pieniądze bo koszt pary M34i to 1340pln + przesyłka.


Także koledzy jak możecie dodać trochę nie warto nawet patrzeć w stronę Jamo a sumie ten zestaw nie kosztował mnie aż takie dużych pieniędzy.

ONKYO TX-SR508 (1050 pln) + Mission M34i (1340 pln)
 

wsawkiew

New member
U siebie we Wrocławiu. Koleś sprowadza: 695 257 751. Teraz mi mówił że cena będzie wyższa ale myślę że i tak będzie najniższa.
 

killpit

New member
Pomaga bo musi, lecz nie wiadomo w razie draki gdzie jest to naprawiane ,bo na pewno nie w serwisie dystrybutora :) i na jakich podzespołach :)
Zaoszczędzisz parę groszy a pózniej więcej przepychanki jak zwykle bywa odbijanie piłki znamy już te sprawy...
 

schwarz

New member
Coraz częściej pojawiają się czarodzieje co kupują sprzęt w takich cenach. Sporowadzany naprawiany powystawowy a potem się wychwalają jak to tanio kupili niby nowy...
 

wsawkiew

New member
ja kupiłem od kolesia ze sklepu. I jest nowy bo z nim po niego pojechalem :)
Wiem, że trzeba na to uważać ale ja mam nówki wszystko, bardzo tego pilnowałem a nie chciałem dać się zedrzeć z kasy jak w salonach kiedy zarabiają na jednej kolumnie nawet 600pln.
 
Ostatnia edycja:

lkeda

New member
Jestem też po odsłuchu 508 z Jamo 606 kontra Mission M34i i muszę powiedzieć, że JAMO nadają się tylko w jedno miejsce czyli do kosza wyglądają ładnie ale na tym koniec ich zalet.

jak widac/slychac kazdy ma inne ucho..

sluchalem tych Mision i bylem mega zadowolony gdy puscilem soundtrack z "Requiem for a dream", po prostu rozwalily mnie na lopatki, piekne glebokie basy... juz prawie bylem zdecydowany, lecz zona chciala jeszcze posluchac np jakis vocal, akurat byla plytka Katie Melua
i powiem szczerze ze kicha na maxa.te same kolumny w tym rodzaju muzyki kompletnie dla mnie sie nie sprawdzily. vocal byl zagluszany przez bass i praktycznie niknal...

pozniej sluchalismy jeszcze kilku roznych plyt (pop, rock, jazz, i inne soundtracki) na ES80 i Jamo 606 i na oba zestawy w moim odczuciu graly bardzo fajnie... w miare rowno na roznych rodzajach muzyki, a wlasnie zona i ja bedziemy sluchali bardzo roznej muzyki
i dlatego szczerze mowiac nie slyszalem wyraznej roznicy aby warto bylo doplacac do JBL
ale to tylko oczywiscie moja opinia.

jaki z tego wniosek:
musisz wybrac sam dla siebie co ci najbardziej odpowiada i z czego bedziesz zadowolony, bo dla jednego firma X gra rewelacyjnie a dla drugiego firma Y, a przeciez ty masz czerpac z tego przyjemnosc. to tyle z mojej strony :)
 
Do góry