Jamo s606

miron4

New member
Próbowałem chyba wszelkich zmian ustawień dzięki czemu (jeszcze do wczoraj) skomplikowane menu stało się do ogarnięcia dla laika.
Suba nie mam, kombinowałem z ustawieniami YES/NO oraz wielkościami głośników (small/large), double basem i efekt oczywiście był ale nadal bez szału.
Tak masz rację, instrukcja mówi że bas jest mocniejszy w tym ustawieniu więc dzisiaj będą testy z niskotonowcami na zewnątrz.

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie kalibracji:

1. Czy po kalibracji pojawią się jakieś dodatkowe możliwości wpływania na bas (equalizer) ?
2. Czy kalibracja to automatyczne ustawienie głośników które można przeprowadzić w porównywalny sposób ręcznie ?
3. A może kalibracja posiada dodatkowe (ukryte) funkcje do których użytkownik nie ma dostepu lub ?
4. W opisie znalazłem info że AV posiada niezależną regulacja zwrotnicy dla każdego kanału (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz) ale czy na pewno dla każdego kanału ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po kalibracji często amplitunery lepiej grają niż gdy nie są skalibrowane.
1. W zależnośći od amplitunera, po kalibracji mogą pojawić się jakieś dodatkowe opcje wpływające na dźwięk np. Dynamic EQ, Dynamic Vol.
2. Sporo amplitunerów poza pewnym dostępem do określonych opcji, nie posiada takiej dogłębnej możliwości ustawienia jak zrobi to automat.
3. Niektóre ampli mają możliwośc ustawienia odcięć dla każdego kanału, ja u siebie mam tylko dla frontów, centrala, surroundów, bez podziału na prawy/lewy i ustawienia filtra LFE.
 

miron4

New member
Podsumowując,

Dokonałem kalibracji i efekty przyszły od razu. Nie sądziłem że automat będzie aż tak skuteczny.
Pojawił się bas i dużo lepszy odsłuch. Dodatkowo poprawiłem połączenia grubych kabli do głośników (blaszki) i odwróciłem fronty głośnikami do zewnątrz odsuwając je nieco od ściany.
Teraz jest całkiem przyzwoicie, da się słuchać i nie kole w uszy. U mnie ewidentnie brak jest odpowiedniego miejsca pod fronty ale to już nie wina sprzętu :)
Na razie system przy muzyce pracuje na +6 dla basu i +4 dla treble.

Wiele pytań nasunie się w trakcie użytkowania więc temat jest nadal otwarty i aktualny.

W wolnej chwili pójdę na odsłuch Suba Jamo 210 i zadecyduję czy warto go zakupić.

Dzięki wszystkim za pomoc i rady.

Bez odbioru...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważaj z tym podbijaniem szczególnie sopranów. Już spotkałem się chyba z 3 przypadkami że kolesie też podbili sobie na max. soprany i dawali ognia. Niestety, jeden to chyba w s608 już 2 razy wymieniał wysokotonowce. Przy dużym podbiciu i bardzo głośnym słuchaniu występują przesterowania, które są szkodliwe dla głośników. Dlatego, wszystko z umiarem:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem wam, ze te cale "potencjometry" (niskie/wysokie) w ampli, to taki pic na wode, w sensie ze nie ma to nic wspolnego z typowym equalizerem jak chociazby w starej poczciwiej Diorze. W zasadzie w kazdym ampli z jakim mialem stycznosc tak to wygladalo, no nie da sie tam tak podbic, zeby ten bas sie wylewal strumieniami jak to mialo miejsce w typowych suwakach, czy tez bardziej "rozbudowanych" sprzetach.
Nie to ze mi to jest potrzebne, absolutnie, jak dla mnie to basu po podbiciu i tak jest az za duzo, ale faktycznie jak ktos chce poleciec po bandzie z tonacja, to ampli tu srednio widze, natomiast wzmacniacz juz tak. Kiedys sie nad tym zastanawialem i mysle ze ta skala w ampli nie powinna sie konczyc na +6, a np. na +20. Mysle ze to by uszczesliwilo sporo osob.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgodzę się. Stare wzmaki jak się tylko gałką przekręciło to od razu było słychać różnicę, a w ampli damy na max. to tylko trochę jest więcej basu czy sopranu. Na wzmakach to już nie dało się słuchać, gdyby tak bas na max. podkręcić. Ale zobacz Armanig, że podobnie bylo z mocą. Mój ojciec miał starą Diorę ( tuner i deck z wysuwaną szufladą) i kolumny ok. 40cm wysokości o mocy 40W. Grało to w 25mkw i nawalało jak trzeba. Jeszcze pamietam jakie imprezy odchodziły jak byłem mały:) Szkoda że teraz już takich nie ma. A teraz moce pozawyżane, kolumny jak małe komody, a gra to na podobnym poziomie. Nie mówię o jakości dźwięku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie tak jest, tez pamietam te czasy i nie chodzi juz o jakosc, jak slusznie dyplomatycznie ;) zauwazyles, bo zaraz sie przyczepi jakis audiofil, ale faktycznie tam byla moc. Pamietam w Diorze, jak suwakiem ruszyles do gory, to tuby w kolumnach wyrywalo, a cykacze niemal piszczaly, jak przecholowalismy to glosnik sie palil i trzeba bylo przewijac, podobnie bylo z niskimi, dzis nie ma szans na takie zejscia za posrednictwem ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A najlepsze że wdł. danych taka Diora miała może ze 40W na kanał ( a może i nie):) Mój stary do dzisiaj jest dumny że na ten zestaw musiał dać 3 swoje wypłaty:) Waga pamiętam też była słuszna. Oj, sentyment mnie ogarnął. Ile to nocy siedziałem i nagrywałem listy przebojów. Stary mnie opierdzielał że ciągle pstrykam, a ja miałem nerwy jak nie mogłem nagrać do końca utworu bo przerywali żeby coś powiedzić albo czas ich gonił. I tak czasmi do 3 w nocy. A później, to już z górki, pierwsze wino, prywatki, kobita, praca, dzieciak, brzuch, HDTV forum...
 

Rafal7

Banned
Uważaj z tym podbijaniem szczególnie sopranów. Już spotkałem się chyba z 3 przypadkami że kolesie też podbili sobie na max. soprany i dawali ognia. Niestety, jeden to chyba w s608 już 2 razy wymieniał wysokotonowce. Przy dużym podbiciu i bardzo głośnym słuchaniu występują przesterowania, które są szkodliwe dla głośników. Dlatego, wszystko z umiarem:)

Ja mam w tone control bass na 6+ a sopran na 0 :smile:
W manual equalizer bass dodatkowo na 6+ a sopran tez na 0
 

Pierek

New member
Witam właśnie ja się głowie z tym problemem braku basu jamoC407 Rx-v765 CD-N500 i troche cieplejszej barwy i nie moge dojść co jest przyczyną kolumny ampli czy może odtwarzacz? a może wszystko na raz? ktoś coś podpowie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie słuchałem tych Jamo, jedynie posiadałem s606. Nie były one za ciepłe. Do tego ciepła też darmo szukać w amplitunerach Yamahy, one grają dość ostro. Więc pewnie przyczyna leży po trochu w każdym z tych elementów
 

Pierek

New member
Uznałem że najlepiej będzie kupić jakiś używany wzmacniacz i poeksperymentować narazie dzwięk jest dobry tzn góra bardzo dobra średnica troche zbyt wyeksponowana, a dół wycofany.Słuchanie w trybie pure direct nie jest przyjemne wole ustawić na straigh enhancer i bas +2 jest więcej ciepła i niskich tonów ale troche taki mułowaty dzwięk się robi. Wzmacniacz stereo coś w stylu NAD C350 jeśli nie będzie poprawy zmienie fronty (klipsch rf 62 lub MA BX6) choć odnosze wrażenie że jamo C407 potrafią zagrać znacznie lepiej tzn cieplej i niżej niż obecnie ale może mi się tylko wydaje...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak zrób. Lepiej jak kupisz wzmacniacz. Wtedy zobaczysz na co stać Twoje kolumny. Kiedyś słuchałem mniejszy model 405 i nie grały źle. Na pewno zupełnie inaczej niż 606. Jeśli zależy Ci na ciepłym brzmieniu z dobrym basem Nad będzie dobrym wyborem. Na akcjach bardzo dużo używek więc nie będzie problemu z zakupem.
 

Pierek

New member
To będzie pierwszy kop!

A to będzie drugi kop!

Oba kopy równie mocne i odczuwalne ;)

w sensie że dobrze kombinuje? Możesz to przłożyć na Polski? :)


Ogólnie to chciłbym się skonsultować z Panem tomato10 ponieważ dostrzegłem że ma podobny sprzęt tzn YAMAHA RX-V765, YAMAHA CD-N500, kolumny już ma MA BX6 troche prześledziłem forum i z tego co wyczytałem to YAMAHA + Monitor Audio wg forumowiczów to dobre połączenie, ale jak już napisałem wcześniej spróbuje najpierw pokombinować ze wzmacniaczem stereo.
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
entuzjasta? :) Na początku był plan taki żeby przywalić z grubej rury i kupić 356 BEE ale trochę ochłonąłem i doszedłem do wniosku że troche za droga zabawa jak dla mnie. Słyszałem NAD C350 u kolegi z kolumnami MA MR6 dźwięk był zupełnie inny niż u mnie i pierwsze co pomyślałem a) te kolumy dobrze by się mogły zgrać z moją jamaszką rx-v765 b) ten wzmacniacz dobrze by się zgrał z moimi kolumnami.Bass reflex pozatykany mimo to wszechobecny wręcz wścibski wszędzie wtykał swojego nosa, średnica wycofana góra delikatna. Zupełnie odwrotnie niż u mnie.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Czy ja jestem entuzjastą marki NAD? W sumie można by tak to ująć ;)

Myślę że ten NAD C350 to też "przywalenie z grubej rury" :)
Zaś opisany dźwięk u kolegi to głównie za sprawą właśnie tego NAD'a, w drugiej kolejności MA MR6, choć razem dały taki a nie inny efekt.
 
Do góry