Jamo s606

leon107

New member
Ja też mam problem w wyborze głośników 5.1 mam nie duży pokój kupiłem amplituner sony str dn1020 przewertowałem ten temat i zastanawiam się nad tymi zestawami
1.JAMO 606 HCS 3
2.JAMO 506 HCS 3
3.MAGNAT monitor 1000/210/110
4.SONY FCR 6000
mam do wydania ok 1700 zeta,czy jest duża różnica między tymi dwoma JAMO co podałem?żadnych z tych głośników nie słyszałem i nie mam jak sprawdzić zdany jestem tylko na internet i opinie użytkowników.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę to jamo 506 ma dwa otwory bass reflex a 606 jeden. Mniejsza moc max. w 506, pasmo przenoszenia jest od 45 Hz a w 606 od 42Hz. W 606 jest głośnik niskotonowy z boku kolumny a w 506 brak, dlatego 506 można wcisnać bliżej ściany czy mebli a 606 musi miec trochę przestrzeni wokół siebie. 506 mniejsze wymiary ogólne. Nie wiem jak grają 506 w porównaniu do 606. Ja posiadam te drugie i dla mnie są ok. jak za tą cenę.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Posiadam osobiście właśnie 506-ki i faktycznie mam je ustawione dosyć blisko ściany i nie zauważyłem negatywnego wpływu na bas, ogólnie wybrałem je zamiast 606-tek ze względu na brak bocznego woofera. Grają podobnie, wybór zależy już bardziej od preferencji słuchacza. W moim przypadku dodatkową zaletą był wygląd, w wersji czarnej w 506-kach front jest grafitowy nie piano black.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leon107

New member
Przypaliłem się na te 606-ki i lipa nie wejdą mi do tego mojego kurnika chodzi o głębokość głośnika a kolumna lewa będzie bardzo blisko mebli,te 506-ki naprawdę dobrze grają? to będzie mój drugi zestaw kina domowego wcześniej miałem starszy amplituner z kolumnami sony SS FCR 450 i szału nie było czy będzie jakaś znacząca różnica w dźwięku? miedzy tymi sony a jamo?
 

kwasior21

New member
Przypaliłem się na te 606-ki i lipa nie wejdą mi do tego mojego kurnika chodzi o głębokość głośnika a kolumna lewa będzie bardzo blisko mebli,te 506-ki naprawdę dobrze grają? to będzie mój drugi zestaw kina domowego wcześniej miałem starszy amplituner z kolumnami sony SS FCR 450 i szału nie było czy będzie jakaś znacząca różnica w dźwięku? miedzy tymi sony a jamo?

Nie wiem jak jest z s506 ale jesli masz maly pokoj i nie rozstawisz/odsuniesz kolumn od mebli i tylnej sciany to zadudni Ci cale pomieszczenie.Juz to przerabialem. az zmusilo mnie to do sprzedazy s606.Szkoda wydawac pieniadze i za chwilke sprzedawac ze strata ....

Pozdro.
 

shyha

New member
Panowie powiedzcie mi czy odległość szafki RTV od głośników i ogólny ich układ będzie ok dla mojego pokoju (widoczna ściana 455 cm x 486 cm).

około 4m od TV do siedziska:

glosniki_plazma4.png


Te głośniki tylne wiszące powinny po podbiciu dB spełniać swoje zadanie, ale za chorobę nie wiem jakie uchwyty na ścianę będą odpowienie (z góry dzięki za jakieś linki na allegro)

glosniki_plazma3.png
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcesz mieć bas, to obowiązkowo do tego zestawy sub. Mój wujek ma Jamo 606 w komplecie do kina domowego. Nie wydałbym tyle kasy za te kolumny. Nie są warte tej ceny. Prawie wogóle nie maja basu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chcesz mieć bas, to obowiązkowo do tego zestawy sub. Mój wujek ma Jamo 606 w komplecie do kina domowego. Nie wydałbym tyle kasy za te kolumny. Nie są warte tej ceny. Prawie wogóle nie maja basu.

A mnie się wydaje że mają dużo basu. Niektórzy nawet piszą że w mniejszych pomieszczeniach bez subą się obędzie. Może wujek ma coś źle a amplitunerze poustawiane. Ja nie narzekam na brak basu
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest kwestia ustawień. Po prostu Jamo grają słabo bas. Ja na moich Avance mam zdecydowanie lepszy bas i to przy zerowych ustawieniach. Nie wspomnę już o kontroli. Średnica i wysokie są w porządku. Ale bas nie za bardzo. Sam się dziwię, bo Jamo mają nawet spory ten woofer.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Masz rację, nie zwróciłem uwagi. Te który Ci podałem na plus mają to że nie ingerujesz w obudowę kolumny i mają większy udźwig. Ale kąt pochylenia faktycznie mniejszy...
Sorry, że nie pomogłem :)
Pozdrawiam
 

marekwinski

New member
nie musiałem, głośniki te maja otwór na zawieszenie na ścianę tzw. dziurka od klucza. Do uchwytu wkręciłem śrubkę i z obu stron nakrętki na tą srubę. Z uchwytu teraz wystaje mi śrubka idealnie pasująca do dziurki w głośniku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry