Jamo s606

Krzych_c

New member
Akurat Jamo potrafią zagrać całkiem kulturalnie nawet w małym pomieszczeniu. Jestem przekonany że jakby wstawił je do większego, trzeba trochę podźwigać;) to efekt będzie podobny, trochę zniknie dudnienie. Bedę upierał się przy zmianie elektroniki. Nie od razu kupować. Pożyczyć, zaprościć kolegę który ma coś innego niż Pion.
 

alex2006

New member
Jamo 606 +Pioneer 418

Witam Panowie.Przeczytałem już prawie cały ten rozdział i mam mętlik w głowie.U kolego słuchałem 606 w stereo z Pioneer 818 i grało to nieźle.(bass miał na +6,wysokie na +6 i włączone Loudnes).Ja mam obecnie Pioneer 418 i kolumny Technics SB-CD 320 (stereo).Cały zestaw Technicsa już poszedł zostały jeszcze kolumny.Efekt taki sobie-bass ustawiony na 0,wysokie na +6.Moim zdaniem tego basu jest aż za dużo.Wiem co potrafią te Technicsy bo wyciągałem z nich korzystając z procesora Technicsa SH-GE 90 naprawde wiele.Słucham raczej niezbyt głośno,ale lubię dobrze słyszeć niskie tony.Z tymi kolumnami Technicsa jest nieźle,ale gorzej niż gdy miałem podłączony wzmacniacz i procesor Technics.Ponieważ chcę rozbudować kino do 5.0(raczej bez suba)potrzebuję dokupić kolumny tylne+central ewentualnie cały zestaw.Myślałem właśnie nad kompletem Jamo 606.Jak to może zagrać?Mam pokój 21m2.Co ewentualnie byście doradzili -zestaw Jamo 606 czy dokupić jakieś satelity+central(jakie?).I jeszcze jedno pytanie-jaka jest obecnie cena zestawu Jamo 606(5.0)?-ponoć można zamówić u kolegów z Forum.
 

tomi30

New member
witam,czy duża będzie różnica w dźwięku miedzy jamo 606 a Sony SS-FCR 6000? bo zastanawiam się nad zmiana kolumn na inne,i czy te jamo będę mógł podłączyć do sony str dg820,bo ampli przyjmuje impedancje 8ohm a jamo maja 6ohm
 

ugahaka

New member
helo ... chcialbym sie podpiac pod posta... zastanawiam sie nad kupnem sonySTR-DH810 i do niego zestaw jamo
martwi mnie ta roznica miedzy 8 a 6 ohm czy cos sie nie "popsuje"
i czy cos lepszego polecicie poronywalnego do zestawu jamo 606...
 

gorilas

New member
Witam, ja rowniez chcialem podpiac sie pod ten temat i pod impedancje w szczegolnosci. Trafil w moje rece HK AVR 255 i kiedy staralem sie go odsluchiwac w roznych sklepach w celu doboru glosnikow, z tych na ktore moge sobie pozwolic, to zestaw z Jamo S606 chyba najbardziej mi odpowiadal (no i nie ukrywam ze ze wzgledu na nasz 20m2 pokoj dzienny, w 25% musialem wziac pod uwage rowniez ocene mojej dziewczyny, ktora opierala sie glownie na estetyce...). Do tego jakby nie bylo ten zestaw bywa czasem polecany na tym forum w innych watkach.
Tylko... jak to wlasnie jest z tym oporem, AVR255 podaje jako min 8Ohm, Jamo 6Ohm, teoretycznie to chyba 'obciazajace' zestawienie dla ampla. Powyzej napisano ze amp 8 na glosnikah 6 'jeszcze wytrzyma', ale co to znaczy, ze nie stanie mu sie kompletnie nic, czy ze jego 'zycie' skroci sie np. o 50%?
 

martbdg

New member
Witam, właśnie zakupiłem amplituner yamaha v367 i na dniach planuje kupić do niego kolumny, zastanawiam się właśnie nad jamo 606. Sprzęt kupuje głównie do muzyki pokój ok 15m2. Czy do tego amplitunera będą to dobre kolumny czy wystarczą inne tańsze?

a tak btw, co lepsze yamaha v367 czy onkyo 308 ? Bo czytam coraz więcej opinii o tym modelu onkyo i padło nawet stwierdzenie, że jest on lepszy od tej yamahy..i chyba dojdzie do tego, że kurierowi nie otworze dżwi ;)
 
Ostatnia edycja:

wojtekNL

New member
Witam serdecznie,

Przebrnąłem przez ten wątek na temat Jamo S606 oraz pokrewne wątki na forum jednak nie znalazłem wszystkich odpowiedzi na moje pytania, mimo że dowiedziałem sie bardzo dużo. Prosilbym o pomoc w dobraniu sprzetu, ew sugestie na co zwracac uwage.

Planuję zakup stereo do pokoju 25m2, glownie jazz, budzet 3000zl. Plyt nie mam prawie zadnych wiekszoc zbiorów to FLAC oraz MP3... potrzebowalbym zewnetrzego dysku podlaczonego do wzmacniacza.

Glosniki: 2x fronty -Jamo S606 (mam oferte od Holenderskiego dystrybutora na 1000zl, po odsluchu OK)
Wzmacniacz: ??
DAC+hdd: ??

Pytania:
-Jaki wzmacniacz do zestawu?
-Jak sluchac moich plikow na tym systemie? Wszyscy pisza o DACach, jednak nie bardzo rozumiem co i jak w tym temacie podlaczyc i ustawic.

Dziekuje i pozdrawiam,
Wojtek
 
Ostatnia edycja:

and3k

New member
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?
Jakie znasz lepsze w tej cenie?

Na dniach mam zamiar kupić Jamo S606 do stereo, ale mogę jeszcze zmienić decyzję.

S606 mi odpowiadały bo po pierwsze słuchałem ich na PMA-510AE i mi nawet odpowiadało, a po drugie jak bym w przyszłości dokupił głośnik centralny + satelity z S606 i amplituner 5.1 to mogę na nich zrobić KD.

No i skłamałbym gdybym powiedział, że wygląd dla mnie nie ma znaczenia ;)
Podobają mi się takie wysokie i czarne kolumny :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

and3k

New member
Jeszcze nie mam nic. Ja jestem "świeży" w te klocki bo to będzie mój pierwszy taki zestaw. A z tego co wyczytałem kolumny są ważniejsze niż wzmacniacz/amplituner.
W planach mam kupić jakiś wzmacniacz używany do 500zł.
 

and3k

New member
Myślę, że będzie albo amplituner DRA-295 albo wzmacniacz PMA-560 na początek.

A na kolumny docelowo planuję wydać więcej aby już były na dłużej i jak już wspomniałem, chciałbym mieć możliwość ich rozbudowania na KD w przyszłości.
 
Do góry