Jamo s606

gpw2008

New member
Kolego z tą yamahą 567.
Napewno spokojnie da radę przy wysterowaniu 2 kanałów ma jakieś 82W przy 8 omah. Jest nieco słabsza od Denona 1611 bo ten w testach ma 96 W przy 8 omah.

tu masz test tej yamahy:

audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v567:13

Jamo 606 teoretycznie kolumna 6omowa (130 W) czyli nie będzie problemu z mocą
 

gpw2008

New member
yamaha 467 ma szmocy więcej bo ok 99W na kanał przy obciążeniu stereo. Więc jeśli nie potrzeba Ci 7.1 i innych bajerów którymi się one różnią to śmiało bierz tańszy model. Pamiętaj tylko że 467 ma mniejszy stosunek sygnał/szum.
Czyli zastosowane ma nieco gorsze przetworniki audio. Ale jeśli nie wyczujesz różnicy przy idsłuchu to raczej nie ma co przepłacać
 

jermo22

New member
.
Właśnie dołączyłem do grona użytkowników kolumn JAMO s606 (zestaw stereo - na razie - pokój 25m2).
Dokupiłem do kolumn amplituner ONKYO TX-SR508, myślę że będzie to dobry zestaw do:
- n-ki HDMI
- filmów z DVD lub komputera po HDMI
- muzyki z komputera

W przyszłości planuję rozbudować ten zestaw do zestawu 5.0 lub 5.1 - duży salon.

Wybór padł na jamo tylko dlatego, że inne kolumny nie podobały się mojej żonie :???: i wolałem taki zestaw niż jakieś plastikowe koni domowe typu LG, Samsung...

.
 

ronnie86

New member
.
Właśnie dołączyłem do grona użytkowników kolumn JAMO s606 (zestaw stereo - na razie - pokój 25m2).
Dokupiłem do kolumn amplituner ONKYO TX-SR508, myślę że będzie to dobry zestaw do:
- n-ki HDMI
- filmów z DVD lub komputera po HDMI
- muzyki z komputera

W przyszłości planuję rozbudować ten zestaw do zestawu 5.0 lub 5.1 - duży salon.

Wybór padł na jamo tylko dlatego, że inne kolumny nie podobały się mojej żonie :???: i wolałem taki zestaw niż jakieś plastikowe koni domowe typu LG, Samsung...

.


U mnie Kolego powód wyboru tych kolumn był taki sam :p Mialo byc JBL, obstało na JAMO bo ładniejsze (decyzja Żonki;)... głosniczki rzeczywiscie wizualnie ładnie - ale to nie najwazniejsze - bardzo ładnie grają; u mnie akurat z pionkiem 819;)
pozdrawiam
 

oki14

New member
Pytanie do użytkowników jamo 606 jakimi kablami podłączyliście fronty ,centralny i tyły? Chodzi mi głównie o grubość.
 

huzar2

New member
Kilka dni temu kupiłem w KONSUL.PL zestaw: ONKYO TX SR-608 oraz JAMO s606 HCS3 + 250SUB problem jest taki, że w subwooferze nie świeci przednia kontrolka sygnalizacyjna. Sub oczywiście działa, czy więc warto z tego powodu pakować suba i wysłać do reklamacji?
 

syberka

New member
Też jestem posiadaczem s606, i ampli Pioneer VSX-920.Pokój mały 12m2.Szczerze nie jestem zadowolony z zakupu.Bass dudniący,mało srodka gdzieś pomiedzy przodem a tyłem.Próbowałem róznych ustawień -bez widocznego rezultatu.CZy ma sens kupno osobnego wzmaka do stereo,i jak go podłączyć do pionka,jakie powinien mieć wejścia.Może zwiekszyć srednicę kabli na 4-6mm2,teraz mam KLOTZ 1,5mm2
 

mkk1

New member
606 na 12 m ? kto Ci to doradził ? pomysl z gatunku mocno poronionych. zadne kable czy wzmak nie pomga. 606 z zasady tak graja , co dopiero w 12 m ......
M
 

schwarz

New member
Do takiego pomieszczenia lepsze by były S506. Mają wiecej średnicy. A poza tym dudnienie to na ogół kiepska akustyka a nie odrazu sprzęt...
 

syberka

New member
Sprzedawca w sklepie.Poza tym miałem wcześniej Tannoy M1,i Taga.Pierwsze grały precyzyjnie,ale mało sprężyście.Drugie jak puszka po konserwie.Wybór padł niestety na Jamo
 

Prokop

New member
Bez reklam
Grają tak jak kosztują, w swojej cenie przy tej wielkości kolumn całkiem przyzwoicie. W 5.1 na dobrym materiale nawet bardzo dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krzych_c

New member
Syberka, na to jak te kolumny grają ma też duży wpływ amplituner który posiadasz (VSX 920) ktory sobie z nimi po prostu nie radzi. Sluchałem tego zestawu w stereo, i niestety wnioski były dokładnie takie jak Twoje. Próbowałeś podpiąć jakieś inne źródło ?
 
Do góry