Jamo s606

Cyrian

New member
Wlasnie skonczylem czytac ten watek i zdecydowalem sie na zakup 606'ek.
Ale po chwili znalazlem ceny zestawu Klipsch F1 i sa podobne do Jamo.
O ile sie orientuje Klipsch to troche lepsza firma niz jamo i czy w tej cenie Klipsch nie byl by lepszym wyborem niz 606 .

Amp na ktorym mialo by to smigac to Harman Kardon 255 i podobno daje on mocno basami . Czy jamo nie beda za basowe ?

Pokoj ok 25 m^2
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cyrian
ile % do kina a ile % do muzyki ?
jakiej muzyki słuchasz?

==========================
robaczniki - wybrałeś już coś ?
 

Cyrian

New member
Wiekszosc to KD i PS3 gry (dirt ladnie daje na 7.1 nie chodzi o jakosc dzwieku tylko o jego efekt)

Muzyka to raczej rock i metal

Pokoj 25m2 z mozliwoscia dowolnego rozstawienia glosnikow.

Chwilowo mam podlaczone malutkie glosniki pioneera od poprzedniego zestawu KD Pioneer dv55.

Mysle o zakupie zestawu KEF z frontami serii IQ 70 ale to moze po wakacjach jak kasa pozwoli .
Jamo maja byc chwilowym rozwiazaniem na kilka miesiecy potem pojda do pokoju brata ktory mowi ze nie slyszy roznicy miedzy plastikowymi glosniczkami kompa , sluchawkami czy zestawu Kef'a

Ostatnio bylem na odsłuchu w salonie JBL Infinity Harman u mnie w miescie i sprzedawca podlaczyl mi tam glosniki Visaton SOLO 100 i Vib 170 AL nie powiem do mojego obecnego zestawiku nie ma co porownywac . Dwie kolymny graly lepiej niz moje 7.

Wiem ze Jamo to tez nie ta klasa ale jest "kryzys" ale sezon sie zbliza bedzie wiecej pracy nadgodzin to mysle ze bede mogl sobie pozwolic na cos wiecej

Acha czy oplaca sie przyszlosciowo juz myslac ladowac kase w sub np cos podobnego do jamo sub 550 (z tymze jak pisalem wyzej klasy lepszej firmy bedzie kupowany pozniej ) czy takie 500 W nie jest zbyt duza moca na 25 m^2 czy wiekszy znaczy lepszy ??
 
Ostatnia edycja:

tadekn

New member
Witam,

Nabylem wlasnie Denona 2308 i zastanawiam się nad kolumnami. Proszę o porade - czy z Jamo s606 HCS 3 zagra on dobrze ?

Pomieszczenie ma ok 30 m2. Muzyka i filmy w stosunku 70/30.

pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dziwne ktos kupuje taki amplituner a chce kupic glosniki tansze, powiem od siebie te jamo graja slabo, wszystko wrzucaja do jednego kartonu i tyle, ale maja cos fajnego wyglad
 

EOD

New member
Cyrian napisał:
Wlasnie skonczylem czytac ten watek i zdecydowalem sie na zakup 606'ek.
Ale po chwili znalazlem ceny zestawu Klipsch F1 i sa podobne do Jamo.
O ile sie orientuje Klipsch to troche lepsza firma niz jamo i czy w tej cenie Klipsch nie byl by lepszym wyborem niz 606 .

Amp na ktorym mialo by to smigac to Harman Kardon 255 i podobno daje on mocno basami . Czy jamo nie beda za basowe ?

Pokoj ok 25 m^2
Ja mam jamo 606 z denonem 1909 i przed zakupem słuchałem zestawów hk 255 + jamo 606 hk 255 + klipsch f1 onkio 606 i denon 1909 z tym samym zestawem. Klipsch zagrały lepiej bardziej wyraźnie i mocniej ale wtedy był trochę za drogie jak na mój budżet :) Co ciekawe po rozłożeniu w salonie (ponad 30m2) jamo zagrało znacznie lepiej niż w sklepie :) być może to kwestia akustyki pomieszczeń lub auto kalibracji, zagrały jeszcze lepiej po podłączeniu Bi-amp (2x4mm).
 
Ostatnia edycja:

bestisz

Member
Panowie ja właśnie zabieram się do zakupu kolumn pod Onkyo TX-SR606. Wszyscy polecają Jamo 606 ale z drugiej strony wiele źródeł podaje że jest to sprzęt idealny pod kino lecz jeżeli ktoś chce pod nimi posłuchać muzyki to już nie koniecznie. Ja jednak wiem że często będe chciał zasiąść w salonie i posłuchać dobrej muzyki chociaż w dobrej jakości.
Słucham muzyki gitarowej, klasyki rocka itp. Narazie główną jednostką będzie owe Onkyo ale nie wykluczam późniejszego zakupu czegoś pod klasyczne stereo.
Powiększyłem zatem kwotę jaką chcę wydać na zestaw 5.1 i jest to około 5tys. (bez suba). Myślałem nad Kef IQ50/IQ30/IQ60. Czy potwierdzicie mój wybór czy może coś podsuniecie mi innego?
Serdeczne dzięki za wszelaką pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to zmienia postać rzeczy . Oczywiście że optowałbym za Kefami.
Słuchając muzyki gitarowej słychać jak kostka przesuwa się po strunach.
Ale o wszystkie szczegóły pisz do steeze - on je ma / gra również na gitarze/ - więc z pewnością dostaniesz dużą dawkę interesujących Cię informacji.
Wiem że możesz też poprosić o prezentacje w domu kolumn.
 

ares4343

New member
jamo 606 zagrają jeszcze lepiej jak zmienicie kable do niskotonowego głosnika ja zastosowałem kable o przekroju 2,5mm/2 .Dodatkowo wywaliłem wsuwki do sredniotonowych i kable do srednich i niskich przylutowałem poprawa słyszalna nawet prze zemnie ,mocniejszy głębszy bas i nie słuchać tego pukania jak w pudełko kartonowe zasilane yamaha 663
 

Bartinio

New member
Planuje zakup glosniczkow jamo 606 hcs3 do wzmacniacza Sony STR-DE635 w ktorym istnieje mozliwosc przelaczania impedencji na 4 lub 8, jamo606 maja 6 ohm , na jaka wartość lepiej ustawic ? przy ktorej istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia ??...
 

HappyAnt

New member
Witam,

Przeczytalem caly watek i... wciaz nie moge sie zdecydowac.

Potrzebuje kolumn do zestawu Yamaha RX V-465, PANASONIC DMP-BD35.
Pokoj 20m2, 40% KD/ 60% muza, raczej elektronika, dziwne nowe brzmienia.

Polecono mi wlasnie zestaw JAMO S606 HCS3 + SUB 200
lub ELAC (2x FS57,2x BS52, CC51, SUB50).
Ale nie moge sie zdecydowac. Jakie kabelki bylyby do tego dobre?

Czy mozecie rowniez polecic miejsce gdzie znajde powyzsze w dobrej cenie?

Dziekuje,
Lukasz
 
Ostatnia edycja:

daro2008

New member
Witam.
Do użytkowników Jamo 606 , czy można tyły tych kolumn powiesić?
Tzn. czy mają jakieś gotowe mocowanie, bo u mnie będą musiały wisieś i zastanawiam się jaki wieszak będzie mi potrzebny.
 

tomdvd

New member
Hi. Mają takie uchwyty jak przy obrazkach ale mozesz dokupic, co polecam, uchwyty głośnikowe. W/w kolumienki mają bas reflex z tyłu wiec polecam dokupic jakies uchwyty.
 

Lemoniada

Member
Witam zakupiłem również 606 5.1 z subem 200 w + Yamaha 6060(661)
1. Czy może macie jakiś link do wieszaków które najlepiej są obracane pod te tyły ?
Na jakiej wysokości powinny być zamocowane bo niektórzy podają że na wysokości uszu inny że wyżej?
2. Mam Amplituner Yamahy 6060 (to samo co 661) czy impedencję zmienic w nim na 6 ohm bo standardowo była ustawiona na 8ohm a ampli pozwala to zmienić?
3. Cały zestaw podłączyłem przewodami 2*4 Tech-linka nie wpłynie to na jakość dźwięku, bo chyba powinien być tył i central 2*2.5?
4. Czy podłączenie po bi-ampingu jakoś wpływa na lepszą jakość dźwięku niż połączenie normalnie?
5. Mam pokój 25 m2,w kształcie kwadratu. Czy najlepiej ustawić fronty i tyły w samych rogach pokoju czy jakoś inaczej. ?
6. Czy we frontach boczne głośniki powinny być ustawione na zewnątrz czy do wewnątrz dla lepszej akustyki?
 

darcun

New member
Bez reklam
Jak przymocować płaskownik z kolcami?

Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób należy przymocować płaskownik z kolcami do kolumn frontowych Jamo S 606.
W/g mnie powinno się przykręcić do spodu kolumny(czarna podstawka).
"emigrant" przesłał mi zdjęcia w/w kolumn z zamontowanymi kolcami,z których wynika,że przykręcił płaskownik z kolcami pomiędzy czarną podstawkę a kolumnę.
Jak prawidłowo powinno się je zamontować?
 

neospiderman

New member
Ma byś tak jak ci się wydaje, czyli płaskownik ma być przykręcony do spodu kolumny. Z tego co pamiętam są tam chyba nawet niewielkie otwory pokazujące gdzie wkręcać śrubki.
 

darcun

New member
Bez reklam
Dzięki.Faktycznie są tam w podstawie nawiercone otworki ,do których w wyposażeniu dołączono odpowiednie wkręty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xbeer

New member
2 szybkie pytanka
1. Czy jeżeli w Jamo 606 basy są po bokach i postawi je się, jeden miedzy szafką a sciana a drugi miedzy szafką a otwartą przestrzenią to basy będą gorsze? Jakie jest wtedy optymalne ustawienie basy do szafki czy na zewnątrz a ten drugi do szafki czy do ściany
2. Czy w jamo 606 te kolce na których stoją dołączane są do zestawu?
 

squad05

New member
1)wszytko jest do wysterowania, ja mam dokładnie taką sytuację jak u Ciebie i wszystko jest ok.
Ustawione mam głośnikami niskotonowymi na zewnątrz.
Przy kolumnie ustawionej pomiedzy ścianą a szafką mam ustawiony głosniki niskotyonowy w strone sciany, druga kolumna ma głośnik niskotonowy na otwarta przestrzeń
Czy to jest ustwienie optymalne to zapewne zależy od pomieszczenia. Poustawiasz, posłuchasz i zostawisz tak jak Ci bardziej odpowiada.
2) kolce są dołączone do zestawu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry