Jamo s606

Prokop

New member
Bez reklam
lord_yabol napisał:
Witam,

Panowie mam zestaw jamo s606 + suba jamo 200. Mam pytanie na jakiej czestotliwosci macie w amplitunerze odcięcie suba (mi audyssey ustawia 40 Hz czy tez kHz)?

Pozdrawiam
Ustawia na 40Hz bo brakuje mu częstotliwości poniżej tego zakresu, co jest logiczne bo sub jak i kolumny s 606 pracują do około 40Hz (książkowo 42Hz). Gdyby ustawił sub na wyższą częstotliwość to nastąpiło by podbicie dolnego zakresu. Oczywiście jest jeszcze kwestia pomieszczenia i ustawienia kolumn. W sumie SUB 200 jak dla mnie ni jak się ma do całego zestawu. Po co w zestawie sub którego dolna częstotliwość jest równa dolnej częstotliwośći kolumn centralnych, tym bardziej że jamo S 606 mają naprawdę mocny bas i w zakresie swoich dolnych częstotliwości nie potrzebują pomocy przez jakikolwiek sub, pracując nawet w zestawie 5.1. Do tego zestawu minimum sub 250. U mnie ten zestaw pracuje z sub 300 i faktycznie częstotliwość podziału jaką sam ustawiam na subie to 40Hz (czekam na amplituner Harman Kardon AVR 255, jak już będzie niech sam dzieli częstotliwości) no ale ten sub pracuje od 28Hz co daje się odczuć :grin:
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
a słuchałeś S606'ek z subem Jamo200 ??
zakładam że nie, bo jakbyś posłuchał to byś pewnie zauważył różnice.
Nie wątpie że 300'etka jest zdecydowanie lepsza od 200, ale S606 pomimo iż faktycznie mają b.dobry bas to jednak bez suba grają inaczej, nawet z takim małym subem jak Jamo200
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Ja nie napisałem że nie ma różnicy. Oczywiście że jest, masz mocniejszy bas, ale myślę, że w swoim zakresie przenoszenia 606 sobie radzą z niskimi czstotliwościami.
PS. 200 nie słyszałem,to fakt. Ale patrząc na ustawienia swojega suba (ucięcie mam ustawione na 40Hz) to wiem że przy 200 ziemia nie zadrży.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bulsky

New member
Zastanawiam sie ostatnio nad zmianą suba. I tutaj rodzi się pytanie, jaki? Myslalem o JBL ES 250P (lub słabszy 150P) ewentualnie jakiś od Jamo - generalnie coś z czego będę zadowolony nie myśląc o wymianie. Jaka moc takiego suba jest niezbedna do pokoju 25 m2 i czy jesli kupie coś mocniejszego np suba 550 od jamo (czy tego JBLa 250P) czy nie bedzei to przerost formy nad trescia?

Jeśli można proszę o podzielenie sie doświadczeniami w tej kwestii.

Pozdrowienia.
 

lord_yabol

New member
Witam,

Jeszcze jedno pytanie. Mając Jamo 606 oraz suba Jamo 200 co mam wybrać w amplitunerze Onkyo? Chodzi mi o pozycję Double Bass. Ma być on czy off?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ustaw wszystkie głośniki na 80Hz odcięcie (LPF of LFE) na 100-120Hz w subie daj odcięcie na ok 120Hz a głośność wg uznania
 

krecha2

New member
Panowie chce zakupic 2 fronty jamo 606 i podlaczyc je do jakiegos wzmacniacza stereo, i tutaj potrzebuje pomycy mam na wydanie na amplituner okolo 1000 zl .
 

lucasito

New member
Czarna Magia

Witam. Zacznę od razu, że czytałem sobie tutejsze forum od czasu do czasu. Trochę dzięki temu jestem posiadaczem zestawu Jamo hcs 606 z subem 200 (po wielu dywagacjach i wizytach w salonach audio).

Jako że pierwszy raz w życiu posiadam kino domowe, moja wiedza w tym temacie jest niewielka. I generalnie jak tylko kurier przywiózł mi sprzęt chciałem się zabrać do podłączenia całego ustrojstwa;p Ale nie dałem rady. Za dużo tego wszystkiego:pP Czy może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć konkretnie jakimi przewodami i jak podłączyć cały zestaw? Jak podłączyć Suba pod AV etc?

Amplituner: Pioneer VSX 818V
Odtwarzacz DVD: Pioneer DV-410V
Kolumny: Jamo 606 HCS
Sub Jamo 200
Telewizor: Samsung '40' LE40A756

Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
dvd podłącz z tv po HDMI, a z amplitunerem po coaxialu
amplituner z tv po HDMI
suba z amplitunerem po RCA
kolumny z amplitunerem (chyba wiesz czym i jak :) )
 

lucasito

New member
W sumie wszystko sie zgadza, oprócz suba. Sub ma 2 wyjscia rca line in lewy i prawy i 4 do speakers level in (po co w ogole to jest?) W amplitunerze do suba sa tylko 2 mozliwości: subwoofer preout i zwyczajnie subwoofer. Czyli potrzebuje 2 cinchz jednej strony i 1 cinch z drugiej? Tak? Dobrze to rozumiem? Szkoda, ze to moj 2 post dopiero, zamiescilbym linka:/
 

Bartos81

Member
Bez reklam
tak, z jednej strony 2rca>1rca co do konfiguracji preout czy zwykły to poczytaj na forum lub w instrukcji amplitunera

nie mam takiego subwoofera więc ci nie pomoge
 

lucasito

New member
Spoko, dziękuje za naprawdę szybką odpowiedź:)

Myślę, że ucho mam dość dobre do wychwytywania poprawnego dzwięku. Jednak jestem trochę na bakier z nową technologią. Trzeba sporo rzeczy doczytać...

Pozdrawiam
 

squad05

New member
@ lacasito

Wydaje mi się, że prościej będzie tak:

dvd z amplitunerem po HDMI,
amplituner z tv po HDMI
suba z amplitunerem po RCA (RCA-RCA)

chyba że dvd nie wysyła alub ampli nie przyjmuje dzwieku 5.1 po HDMI - wtedy zrób jak napisał J-B

Jezeli chodzi o kabel RCA to dokładnie w instrukcji amplitunera jest napisane z kórego wyjścia ma iść sygnał do suba, a w instrukcji suba dokładnie jest napisane do którego wejścia podłączyć kabel RCA ( z tego co pamiętam to jest to rca line in lewy)
 
Ostatnia edycja:

lord_yabol

New member
J-B napisał:
ustaw wszystkie głośniki na 80Hz odcięcie (LPF of LFE) na 100-120Hz w subie daj odcięcie na ok 120Hz a głośność wg uznania

dlaczego mam dawać suba na 80 Hz skoro w amplitunerze mam ustawione crossover 40 Hz?

i jak w końcu z tym doublebass (on czy off)?
 

lord_yabol

New member
Witam

W amplitunerze Onkyo 505e nie mam takich ustawień jak np LPF. W instrukcji wyczytałem, że crossover ustawia się na podstawie średnicy najmniejszego głośnika w systemie. I tak np dla średnicy 20cm ustawia się 40,50 lub 60 Hz. W zestawie 5.1 Jamo 606 najmniejsze są 10,2 mm czyli wg instrukcji crossover powinienem ustawić na 120Hz. Czy dobrze to zrozumiałem?
DoubleBass czyli wzmocnienie basów poprzez przesyłanie dźwięków basowych z głośników przednich do subwoofera - i tu co macie wybrane (on czy off)?

Pozdrawiam i proszę o opinie.
 

Jasob

Member
Wydaje mi się, że prościej będzie tak:

dvd z amplitunerem po HDMI,
amplituner z tv po HDMI
suba z amplitunerem po RCA (RCA-RCA)
Nie jest to dobry pomysł, bo za każdym razem gdy będziesz chciał oglądać lub słuchać coś z dvd będziesz musiał załączać ampli, a nie zawsze jest to konieczne czy potrzebne.
 
Do góry