Jamo s606

zylasty

New member
Ja mam takie same pytanie jak tomtom o tej imp. mają one 6ohm,a ja posiadam amp. 8 ohm czy można je śmiało podłączyć?? czy coś może się mówiąc w prost uszkodzić?? albo bedzie grało nie tak jak powinno??
 

kusio-p

New member
Witam , chciałbym się z Wami podzielić moimi odczuciami po zakupie sprzętu
Onkyo 606 + jamo 606 HSC3. Poczatek był trudny :) Podłączanie kabli, prowadzenie ich w mieszkaniu itd. Kable są takie Fronty : 2x4mm2 (OFC) + central i surr 2x1,5mm2 (OFC). DVD ( pioneer dv410) podłaczony do onkyo kablem HDMI. I dalej do telewizora HDMI. I wiedząc ze należy wykalibrować głośniki, z premedytacja chciałem sprawdzić czy to jest prawda, że to ustawienie jest konieczne. I zapewniam WAS ze jest :) Dzwięk był taki troszke płaski, bez wyrazów, byłem rozczarowany. Nawet zastanawiałem się czy był to dobry zakup. No i zrobiłem to autoustawiania, wszystko wykryte jak należy, bez błędny odczyt odległości. I powiem tak, teraz to zaczęło brzmieć , ja lubię troszkę więcej basu ( a nie mam subwoofera) wiec podkręciłem na +4 Bass.

W KD zestaw sprawdza sie doskonale, odczucie rzeczywiście jak bym był w filmie. Dźwięk biega dookoła człowieka czadowo.

W muzyce stereo jest troszkę inaczej, delikatne mruczenie bassu , ciepłe soprany. Czesto słucham muzyki z mp3 i nie czuje się ze jest to skompresowany sygnał, moze dlatego ze AV go troszke podkreca.

Tutaj chciałbym również podziękować Blacknija bo po długich negocjacjach wybrałem ten sprzet. I było warto. Jeszcze muszę dodać, bardzo mi sie podoba w tym modelu onkyo (nie wiem jak jest w innych), to że można dostosować pilota do wszystkich sprzętów. U mnie pilot obsługuje TV, DVD. No nie zawsze wszystkie funkcje są dostosowane ale większość działa.
POLECAM GORĄCO :))
 

Luki27

New member
Witam
Co do mp3 to powinno być odwrotnie - im lepszy sprzęt tym lepiej słyszysz, że to mp3-ka jest gorzej skompresowana. Ja wcześniej nie wierzyłem, ale odkąd mam lepszy sprzęt sam słyszę gorsze mp3 (mam Yamahę 6040 + KEF C7)
 

kusio-p

New member
Oczywiście słychać ze jest to gorszy sygnał niż od zwykłych audio. Ale idzie to również tym jak mocno audio zostało obicete. Są takie utwory, że mp3 gra słabo, ale to pliki które maja 3Mb( 3 minutowy utwór) wiec tutaj pewnie leży wina, ale są utwory które graja super:) No chyba ze ja mam takie słabe uszy i nie wsyztsko słysze :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jakie znowu slabe skompresowanie co wy gadacie ... akurat mp3 bardzo ładnie kompresuje im wyzszy bit rate tym blizej orginału 320kbit/s jest blisko orginału i taka mp3 zagra ładnie .. jak na mp3 :p jak ktos nie widzi róznicy miedzy mp3 a audio cd to niech zostanie przy mp3 i sie cieszy ze na cd kasy nie wyda :)
 

zylasty

New member
To powiedzcie mi skoro mam amp. 8ohm a te jamo maja po 6ohm to mogę je podłączyć nie obawiając o nic czy może coś się uszkodzić albo nie bedzie gralo jak powinno??
 

pepe

New member
nie będzie żadnego problemu z połaczeniem ampli 8 ohm i głośników 6 ohm - bardzo dużo użytkowników posiada zestaw jamo606 (6 ohm) i onkyo-sr606 (8 ohm) i nie zgłaszają żadnych problemów - wręcz przeciwnie ...
a wiec ampli sony str-dg820 powinien zagrać bez problemu z jamo 606, pozostają kwestie odsłuchu ale to już pozostawiam wrażliwości ucha każdego kupującego :)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Jak zobaczysz, jak nisko z impedancją potrafią zejść tzw. 8ohmowe kolumny, to nie zdziwisz się dlaczego 8ohmowe ampli "ciągną" nie tylko 6, ale i 4 (to też kwestia efektywności kolumn) - oczywiście lepiej wtedy nie kręcić głośnością na maksa...
 

kusio-p

New member
pepe napisał:
nie będzie żadnego problemu z połaczeniem ampli 8 ohm i głośników 6 ohm - bardzo dużo użytkowników posiada zestaw jamo606 (6 ohm) i onkyo-sr606 (8 ohm) i nie zgłaszają żadnych problemów - wręcz przeciwnie ...
z tego co wiem to Onkyo Sr-606 ma 6 ohm, a mozna ustawić ze jest 4 ohm, wiec nie wiem skad te informacje masz??
 

zylasty

New member
Dane onkyo tx-sr606

Ilość kanałów:
7
Moc wyjściowa ( 1 kHz / 6 omów DIN ) / kanał (W):
140

Moc wyjściowa ( 1 kHz / 8 omów DIN ) / kanał ( W ):
90

Taką informacje znalazłem na jednej z aukcji nie wiem czy to o to chodzi o zależność podłączenia kolumn o wyznaczonej mocy im większej mocy kolumny tym imp. powinna być niższa, nie wiem czy dokładnie o to chodzi może by ktoś wytłumaczył.




To teraz zostaje jeszcze pytanie czy ten mój nieszczęsny sony str-dg710 uciągnie te kolumny??
 
Ostatnia edycja:

zielah

New member
witam!
Od niedawna jestem posiadaczem Harman Kardon AVR 347 + Jamo s606HCS3 + sub 250 (black) i dvd 37 +ipod Touch przez The Bridge II. :)
Powiem tak... nie jestem melomanem ale graja wysmienicie! -pokój 25/30m2
Słucham głównie rapu i rnb . W kinie domowym równierz kolumny sprawuja sie wysmienicie, bass ze az wnętrznosci sie trzęsą!!!

Polecam!!!!
 

zielah

New member
:) Moze i nie słyszałem ale jak dla mnie jest G! w dodatku to mój 1szy taki sprzęt... jak mi sie znudzi to wymienie i nie ma problemu! :))

Pozdrawiam!
 

yah0o

New member
Do góry ;)

Witam ,

Jaki najlepszy ampli do głośników Jamo S606. Biorę pod uwagę HK, Yamaha, Onkyo i Denona. Chciałbym się zmieścić w granicy 1,5k. Z drugiej strony może nawet tańszy model dałby wystarczająco radę tym głośniczkom:> Proszę o sugestie. Pozdrawiam
 

PopaY

New member
Bez reklam
zylasty napisał:
Dane onkyo tx-sr606

Ilość kanałów:
7
Moc wyjściowa ( 1 kHz / 6 omów DIN ) / kanał (W):
140

Moc wyjściowa ( 1 kHz / 8 omów DIN ) / kanał ( W ):
90

Taką informacje znalazłem na jednej z aukcji nie wiem czy to o to chodzi o zależność podłączenia kolumn o wyznaczonej mocy im większej mocy kolumny tym imp. powinna być niższa, nie wiem czy dokładnie o to chodzi może by ktoś wytłumaczył.




To teraz zostaje jeszcze pytanie czy ten mój nieszczęsny sony str-dg710 uciągnie te kolumny??
Uciągnąć uciągnie tylko pamietaj, że Sony grają TYLKO I WYŁĄCZNIE w 8Ohm i nieją ręcznego, a tymbardziej automatycznego przełączania między impedancjami więc jesli dasz mu w piec np. na imprezie gdzie muza będzie grała non-stop to coś się może zjarać. Amplitunery Sony z serii DG mają to do siebie, że powinno się do nich podłączać tylko kolumny grające w impedancji 8 Ohm.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do góry :wink:

Witam ,

Jaki najlepszy ampli do głośników Jamo S606. Biorę pod uwagę HK, Yamaha, Onkyo i Denona. Chciałbym się zmieścić w granicy 1,5k. Z drugiej strony może nawet tańszy model dałby wystarczająco radę tym głośniczkom:> Proszę o sugestie. Pozdrawiam
Harman AVR155
 

Prokop

New member
Bez reklam
cezary777 napisał:
zielah chyba nieslyszales jak kolunmy powinny grac ja mam te same kulumny co ty powiem tak bas maja do dupy chinskie zwrotnice zm. onkyo 605
Patrząc na twoją wypowiedź to masz tyle pojęcia o jamo s 606 co nic. Z kąd ty masz informacje o chińskich zwrotnicach, chłopie się opanuj (widziałem te zwrotnice). Te kolumny mają sporo wygranych rankingów w kilku audiofilskich gazetach i wiele pozytywów na forach.

yah0o napisał:
Do góry ;)

Witam ,

Jaki najlepszy ampli do głośników Jamo S606. Biorę pod uwagę HK, Yamaha, Onkyo i Denona. Chciałbym się zmieścić w granicy 1,5k. Z drugiej strony może nawet tańszy model dałby wystarczająco radę tym głośniczkom:> Proszę o sugestie. Pozdrawiam
Też mam ten dylemat, ale chyba zdecyduję się na ONKYO TX-SR606, nie mam gdzie go odsłuchać, ale narazie wygrywa w rankingach (dźwięk + wyposażenie) to warto się chyba nad nim zastanowić, acz jego cena w tej chwili to koło 1800zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry