Jamo s606

Pierek

New member
:) może koledzy doradzą jakiś konkretny używany model na który warto zwrócić uwagę? dobrze by było jak by kosztował poniżej 1000 zł Mam paru znajomych w UK może by mi coś przywieźli na święta? :)
 

Pierek

New member
Witaj, tak wzmacniacz ma być. kierunek jest na używanego NAD do 1000 zł. Ale ogólnie chodzi o poprawę brzmienia w sensie niskich częstotliwości.Wiem że kolumny nie są najwyższych lotów, ale staram sie z nich wycisnąć jak najwięcej zanim zdecyduje sie na zmiane.
 

Pierek

New member
No właśnie o to chodzi że wybór jest, ale z tymi nadami też różnie bywało. Zdaje się że ten model 352 to następca 350-tki? Myślę że to ciekawa propozycja ewentualnie jak mi nie spasuje to zawsze można sprzedać. Postaram się go upolować i oczywiście jak już go upoluje to napisze co i jak.

Dzięki Pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Owocnych łowów :)
A jakby Ci było "mało" na krajowym rynku, zerknij na rynek (aukcje) zagranicznych portali... tylko się nie przestrasz, jest tam sprzętu NAD "troszeczkę" więcej... ;)

No i daj znać jak już coś zakupisz :)

Eee, no coś Ty? Nie wiem dlaczego to przyszlo koledze do głowy:grin:
Doprawdy ja też nie wiem.... :D :p
 

Pierek

New member
Witam, NAD C352 na pokladzie :). Ogólnie jest dobrze... ale. Teraz muszę jakiegoś DAC dobrego dokupić o ile dobrze kombinuje. Może ktoś coś doradzi?:D

Dalej jestem utwierdzony w przekonaniu że kolumny jamo C407 potrafią bardzo ładnie zagrać. Spróbuje jeszcze z DAC-em zanim wyciągne inne wnioski.

Aha... pic na wode to nie tylko z tymi apmlitunerami, ale i ze wzmacniaczami(przymnajmniej z tym co kupiłem) że kręcisz tym basem i nic.
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Narazie jestem w fazie testowania i jak już napisałem czym dłużej słucham tym bardziej mi się podoba. W porównaniu z amplitunerem jest znacznie lepiej chodzi o porównanie z trybem pure direct. Nie znam się na tych "terminach" ale stereofonia scena, przestrzeń głębia jest lepsza ogólnie dzwięk przyjemniejszy gra bardziej "dołem" jest więcej niskich tonów średnica już nie natarczywa góra dobra... ale. Dalej dzwięk jest raczej szczegółowy analityczny (nie aż tak jak wcześniej) i przyostrawy góra czasami potrafi dać po uszach. Dlatego dalsze modyfikacje będą związane z zakupem DAC. Może jakieś propozycje?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Narazie jestem w fazie testowania i jak już napisałem czym dłużej słucham tym bardziej mi się podoba. W porównaniu z amplitunerem jest znacznie lepiej chodzi o porównanie z trybem pure direct. Nie znam się na tych "terminach" ale stereofonia scena, przestrzeń głębia jest lepsza ogólnie dzwięk przyjemniejszy gra bardziej "dołem" jest więcej niskich tonów średnica już nie natarczywa góra dobra... ale. Dalej dzwięk jest raczej szczegółowy analityczny (nie aż tak jak wcześniej) i przyostrawy góra czasami potrafi dać po uszach. Dlatego dalsze modyfikacje będą związane z zakupem DAC. Może jakieś propozycje?

A może to wina kolumn, a nie reszty toru? Jeżeli przy tych kolumnach i wzmaku nadal jest za ostro, to DAC czy kable niewiele zmienią. Jasne, mozna zawsze spróbować bo może będzie ciut lepiej, ale diametralnej zmiany brzmienia bym się nie spodziewał. Najwięcej w brzmienie wnoszą kolumny a później wzmacniacz.
 

Pierek

New member
Z wtykami sobie poradziłem nie mogłem wydłubac tych zatyczek i bałem sie że coś rozwale bo nie chciały wyjść - na szczęście jest YouTube :D No i forum... :p

Wnioski są takie, że NAD i Yamaha "to są dwa różne bieguny" i mam akurat DAC creativa audiophile THX itd... No i po podłączeniu dzwięku z komputera przez tego DAC dzwięk jest zupełnie inny. Mniej szczegółowy mniej analityczny bardziej barwny troche zaciemniony,rozmyty.

Ewidentnie bardziej się zgrywa wzmacniacz z tym DAC iem niż CD-N500.
Podłączyłem też wzmacniacz jako końcówka mocy tym wejsciem main in (ogólnie to do konca nie kumam o co z tym chodzi) i wtedy dzwięk był najgorszy... będe chyba musiał przepinać kolumny.
 

Pierek

New member
Witam przepiąłem spowrotem głośniki do ampli i najnowsze dzisiejsze wnioski: amplituner w stereo w trybie pure direct gra lepiej niż wzmak. Z tą końcówką mocy też niewypał podłączyłem wyjściem pre out z ampli do main in we wzmaku no i dzwięk był nijaki najpierw go troche ampli obrobił, a pozniej wzmak i takie pomieszanie k z m wyszło. Na ampli dzwięk jest bardziej szczegółowy wyrazisty dynamiczny przejrzysty jasny klarowny szlachetny dostojny :D i naturalny.
 
Do góry