Jamo S606 VS Tonsil Maestro II

Begess

New member
Witam. Mam dylemat bo nie wiem które kolumny wybrać. Kolumny bedą grały pod Onkyo TX-SR 308.
- pokój 24m2
- film - 70% muzyka - 30%
Nie jestem koneserem dzwięku i mam mały budżet. I czy ten amplituner bedzie grał w miarę dobrze z tymi kolumnami. Byłem na odsłuchu obu zestawów kolumn, tyle ze podpięte były pod inne amplitunery. Prosze o podpowiedzi, z góry dzieki.
 

TurboDymo

New member
NA tym forum masz akcję typu "promujemy Jamo"!!!
i aczkolwiek 606-tki są całkiem okej to po prostu średnia półka. Maestro II 180 też średnia półka, ale w porównaniu brzmiązdecydowanie przyjemniej - pełniej. Sam spróbuj. Na pewno mają lepszy dół, górę też całkiem niezłą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Begess

New member
Wiem, tak jak napisalem powyzej, odsłuchiwałem obu rodzai kolumn i bardziej urzekły mnie Maestro(trudno o te głosniki zeby mozna odsłuchac ale tak sie sklada ze w Gdansku jest autoryzowany sklep Tonsila) ale chciałbym poczytać opinie ludzi z tego forum na temat obu firm.
 

schwarz

New member
Na każdym forum znajdziesz opinie, że Maestro II 180 jest lepsze od S606. Nawet cenowo jest 400 zł rożnicy...Zreszta jak słuchałeś to powinieneś wiedzieć.
 

pkomp

New member
tonsile maja tekstylna kopułke co jest super sprawą - góra brzmi miekko i przyjemnie szczególnie przy formatach które maja mase góry - jamo zaczyna wtedy wk....ć ucho jak i większośc kolumn z metalem na wysokich tonach
pozatym tonsil zawsze mial przyjemny bas - moze nie tak szybki i dynamiczny jak inne kolumny ale lekko spowolniony i ciepły - generalnie tonsile dość ciepło brzmia co jest znacznie przyjemniejsze w odsłuchu szczególnie cichym

z kolei 606 zejdą niżej ale z racji budowy to bardzo trudne kolumny - do postawienia tak naprawdę na pustej przetrzeni
 

pkomp

New member
a ok...a dlaczego mogłoby grać lepiej?konstrukcja hehehe - co nie znaczy że musi a i wiadomo jak ludzki słuch odbiera - u każdego inaczej
 

Begess

New member
Z czego sa zrobione to nie wazne:) aby dobrze grały... A co myslicie o głosniku centralnym i satelitkach? Jamo czy Tonsil?
 

kaktus.123

New member
Które z nich byłyby lepsze do pokoju 40m2 ?

Witam,

Poszukuję głośników do kina domowego 5.1 w salonie o wymiarach ok 40m2.
Na co dzień będą do słuchania muzyki, a w weekendy do oglądania filmów.

Amplituner który aktualnie posiadam to Grundig CINIO AVR 5200 DD (w przyszłości może kupię coś nowszego i mocniejszego).
Jego specyfikacje:
- Dekodery: Dolby Digital 5.1, DTS i ProLogic II,
- Przełącznik impedancji głośników 4 i 8 Ohm,
- Moc wyjściowa wzmacniacza w trybie stereo 2x100W (8 Ohm), 2x85W (4 Ohmy), a w trybie wielokanałowym 5x90W (8 Ohm), 5x70W (4 Ohmy),
- Napięcie wejściowe 200mV/22kOhm, współczynnik zakłóceń do 90 dB, zakres częstotliwości 10-24,000 Hz.

Na oku mam 2 modele głośników. TONSIL Maestro II 180 i JAMO s 606.
Możecie mi doradzić które wybrać? (budżet, który mogę przeznaczyć na zestaw głośników 5.1 to ok 2500zł)
Słyszałem, że podobno Tonsil, to stara polska firma, która przestarzałą technologią i słabą jakością odbiega od Jamo.
Z drugiej strony, obawiam się, że Jamo s 606 mogą być zbyt słabe jak na tak duże pomieszczenie.
Proszę o porady, gdyż za tydzień chciałbym już mieć zestaw w domu.

Budżet, który mogę przeznaczyć na zestaw głośników 5.1 to max. 2500zł.

Pozdrawiam,
Paweł
 

piotruspan46T

New member
Hmm czuję troszkę skonfundowany :)

Na poprzednije stronie napisałeś:
"Jamo ma tekstylną kopułkę, a nie metalową :) Jest tańsze od Maestro i dlaczego ma lepiej grać? "

A tutaj piszesz że Jamo mocniejsze. No więc jak to jest które lepiej grają ?

Szukam właśnie głośników do KD, przeglądam różne opinie zanim pójdę do sklepu i sprawdzę na włąsncyh uszach :)

P.S. Albo już jestem tak zmęczony pracą że czegoś nie załapałem między wierszami ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotruspan46T

New member
Hehe no tak
Obawaiam się że moim przypadku niewiele mi to da - jestem kompletnie zielony w tym temacie :)
Subiektywne odczucia w sklepie mogą okazać się mylące i w domu moze to zabrzemieć zupełnie inaczej... ale w końcu na czymś trzeba zdobywać doświadczenie :)

No i pozostaje kwestia ceny. Jako że Jamo mogę w bardzo preferencyjnej cenie, tak więc zapewne pomimo sentymentu do rodzimych produktów stanie na Jamo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumna może byc mocniejsza, co wcale nie oznacza że gra lepiej od tej słabszej. Moc to nie wszystko, a liczy się jakość dźwięku. Miałem Jamo, i jeżeli nie masz wolnej przestrzeni wokół nich, to lepiej kupic coś o innej konstrukcji. Wykonanie Jamo na dość wysokim poziomie. Tonsil jak dla mnie jest bardziej muzykalny w stereo i łatwiejszy w ustawieniu. Więc jeżeli w większości kupujesz pod KD i masz sporo wolnej przestrzeni wokół kolumn to mozna spokojnie Jamo, a jeżeli kolumny mają byc gdzieś wciśnięte i więcej słuchanej muzyki to już bym kupował Maestro. Oczywiście wszystko i tak zależy od naszych preferencji i upodobania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Miałem Tonsile Maestro2 180 i Jamo 608 i jeżeli miałbym wybierać z tych dwóch modeli to wolałbym Tonsile.Są zdecydowanie bardziej muzykalne i tak jak pisze kszysiek1980 dużo łatwiejsze w ustawieniu. Ale jedne i drugie szału nie robią.
 

Karuuss22

New member
Hehe no tak
Obawaiam się że moim przypadku niewiele mi to da - jestem kompletnie zielony w tym temacie :)
Subiektywne odczucia w sklepie mogą okazać się mylące i w domu moze to zabrzemieć zupełnie inaczej... ale w końcu na czymś trzeba zdobywać doświadczenie :)

No i pozostaje kwestia ceny. Jako że Jamo mogę w bardzo preferencyjnej cenie, tak więc zapewne pomimo sentymentu do rodzimych produktów stanie na Jamo.


też się przymierzam do tych jamo, za ile udało Ci się znaleźć?
 
Do góry