Jamo s606 vs s718 i Jamo sub 650 vs JBL es 250 pw

darpiot

New member
Popieram.
Wymienione zestawy to po prostu tanie pudła do wydawania dźwięków. Do oglądania filmów gdy uwaga słuchacza skoncentrowana jest na ekranie to jeszcze znośne, natomiast do zbudowania sceny muzycznej nijakie. Po prostu grają. Dźwięk wychodzi przed kolumny nie dając się zlokalizować. Sub nic tu nie pomoże poza oczywiście przewietrzaniem spodenek poruszając nogawkami. Proponuję udać się na odsłuch i zapiąć ktoreś z tych kolumn do budżetowego wzmacniacza przyzwoitej klasy i potem do tego samego wzmacniacza podpiąć np budżetowe MMA RX8. Zrozumiesz o czym mówię.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darpiot

New member
Nie porównuję, bo byłaby to potwarz dla MA. Chcę tylko wskazać pytającemu jedyną słuszną drogę. Jeżeli ktoś ma wydać kasę na takie parchy jak S606 i uzupełnić to kolejnym nieporozumieniem typu sub650 i wydać na to ok. 3000zł
Za 2900zł można mieć MA BX6 z gwarancją, a to już gra

Niemniej jednak pytającemu zalecam posłuchać, a zrozumie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
dokładnie, choć "wietrzenia spodenek" nie będzie jeśli kolega tego oczekuje :D
oprócz dobrej jakości, to takie możliwości w zbliżonym budżecie mają bardziej Magnat Quantum 655/657 albo Oli Roth 40, no chyba że z drugiej ręki kolumny - tu już można zaszaleć z jakością i mocą kupując np starsze Infinity Kappa itp
 

grbprc

New member
duzo ludzi poleca te kolumny a tu widze ze wszyscy je zjechali pewnie macie racje . a co do suba jamo 650 to tez taki lipton?a ten sub jbl es 250 pw wart uwagi ?
 

don111

Banned
suby JBL nie nadają się do muzyki, żaden z bas reflex
Jamo 650 powinien być ok, ale ogólnie sub jest kłopotliwy w ustawieniu, co zrobisz jak okaże się że w Twoim pokoju dobrze gra jedynie jak stoi na środku pokoju, a stojąc gdzieś z boku nie daje efektu ? dlatego lepiej zrobisz kupując dobre, droższe podłogówki zamiast tani badziew z kolumn + sub

Chcesz napisać, że 40 graja lepiej od 50 :) ?
chcę napisać że 50-tki to model wyższy, dosłownie.. większy, ale czy lepszy ?
40-stki mają kopułkę polimerową a nie wstęgę, mają dwie 16stki a nie cztery, a z tego co czytałem prezentują odmienny styl grania od mocno koncertowych 50-tek, więc co tu można porównać jeśli się obu nie słuchało ?
 
Ostatnia edycja:

darpiot

New member
duzo ludzi poleca te kolumny a tu widze ze wszyscy je zjechali pewnie macie racje . a co do suba jamo 650 to tez taki lipton?a ten sub jbl es 250 pw wart uwagi ?

Jak 80% do muzyki, to radzę dać sobie spokój z subem. Podły subwoofer tylko zaburzy scenę muzyczną. Dobre, ładnie schodzące fronty w stereo dadzą znacznie lepszy komfort odsłuchu. Spotkałem się kiedyś z takim zjawiskiem przy odsłuchu Let Them Talk -Hugh Laurie (znakomita płyta bluesowa gościa który gra doktora House'a); w pomieszczeniu RX8, RXcentre, RXFX i sub RXW-12, podpięte do Arcam 500, CD Arcam (model nie pamiętam). Pięknie skomponowana scena przy odsłuchu płyty na frontach. Świetnie zlokalizowani muzycy. Słuchając tego czuło się wręcz, ze jesteśmy na sali gdzie zespół gra. Włączenie suba zniszczyło ten efekt. Zupełnie inna muzyka, całość wyszła do przodu. Wrazenie że jeden muzyk gra w drugim przeszkadzając mu. Stereo pozostało na dobrym poziomie ale całość brzmienia zepsuta.
Moim zdaniem sub wyłacznie do filmów, stereo rządzi się innymi prawami...
 
Ostatnia edycja:

grbprc

New member
czyli kolumny MA bx6 lub mr6 dadza lepszy efekt niz jamo s606 , s718 plus sub 650 lub jbl ? rozumiem ze niskie tony nie maja gorowac nad reszta przy dobrym odsluchu stereo ale czasami przydaje sie dobre jeb*cie basu czy te kolumny MA maja takie pierd*cie basu ze nie trzeba suba?
 

adamllca

New member
Bez reklam
duzo ludzi poleca te kolumny a tu widze ze wszyscy je zjechali pewnie macie racje . a co do suba jamo 650 to tez taki lipton?a ten sub jbl es 250 pw wart uwagi ?
jamo napewno zaden lipton nie jest , dobra zamknieta konstrukcja do muzyki pasuje , mocny sub czy klopotliwy w ustawieniu u mnie nie bylo problemu choc nie mam jakiego specjalnie zaadaptowanego akustycznie pokoju
 

darpiot

New member
czyli kolumny MA bx6 lub mr6 dadza lepszy efekt niz jamo s606 , s718 plus sub 650 lub jbl ? rozumiem ze niskie tony nie maja gorowac nad reszta przy dobrym odsluchu stereo ale czasami przydaje sie dobre jeb*cie basu czy te kolumny MA maja takie pierd*cie basu ze nie trzeba suba?

Jamo s606 to takie głośniki, które mają zrobić mocne pierwsze wrażenie odtwarzając Lady Gagę. Tak samo sub650 nadaje się generalnie wyłącznie do odtwarzania wybuchów mniejszych petard i większych atomówek wzbudzając powszechny zachwyt gawiedzi oglądającej przekaz audiowizualny i wydających okrzyk WOW!!!!
Kupując zestaw do odtwarzania muzyki trzeba mieć świadomość, że ktoś się nieźle napracował aby na nośniku zawrzeć materiał niosący pewien przekaz, że tam grają instrumenty, różne instrumenty każdy inaczej brzmiący, że muzycy nie stoją wszyscy w tym samych miejscach i że wokalista to raczej zawsze frontman. Mając zestaw do odsłuchu potrafiący wydobyć z nośnika to wszystko daje nam pewien rodzaj przyjemności ze słuchania. Moim zdaniem zestaw stereo powinien być szczegółowy, powinien umieć zbudować scenę, żadne z pasm nie powinno górować nad innym, powinien być spójny i muzykalny. I przede wszystkim słuchając albumu słuchacz powinien mieć wrażenie uczestnictwa w czymś co tworzą muzycy "znajdujący się przed nim".
Pytanie o monitory; słuchałem RX8 i uważam, że to jedne z lepszych kolumn w tym przedziale cenowym. Sam mam BX6 bo na takie było mnie stać. Słuchałem Dali C6 i Zensor 7 (przegrywają w moim rozumieniu brzmienia z BX6). BX6 potrafią zejść dość nisko, a co najważniejsze są świetnie zestrojone, klarowne. Nie lubię niemieckich kolumn (Canton, Klipsch), mają moim zdaniem wyostrzone skraje pasm. Co do Jamo to się nie wypowiadam. Moja przygoda z tą firmą skończyła się kilkanaście lat temu po sprzedaży Studio 180. Wyżej wymienione s606 miałem okazję słuchać u syna znajomych stąd moje zniesmaczenie tym co prezentują.
I jeszcze jedno; zestaw to nie tylko kolumny, to również wzmacniacz, odtwarzacz, kable.
Kompletując zestaw należy sobie postawić cele; co chcemy osiągnąć i jakie mamy na to środki.
W zasadzie chyba wszyscy odwiedzający to forum poruszają się wokół sprzętu budżetowego, bo nawet wydając 20tys. zł, to dalej będzie sprzęt ze średniej półki budżetowej.
Ja założyłem, że muszę się zmieścić w 10tyś (wzmacniacz, kolumny, odtwarzacz, kable). I po kilku miesiącach poszukiwań i odsłuchów, porzuciłem zamysł (za co z tego miejsca przepraszam blackninję ponieważ mu zawracałem głowę) zakupu zestawu 5.1 i amplitunera. I tu ciekawostka; Marantz PM7004 kosztujący 2700zł zagrał w mojej ocenie lepiej w stereo jak amplituner Arcam 500 kosztujący ok 9000zł. To przeważyło szalę.
Konkludując; jak mamy mało kasy i chcemy zaimponować kumplom którzy wpadną na chwilę posłuchać "muzy" to brać s606 i suba z "wypierdem". Jak natomiast chcemy w samotności obcować np. ze Stevem Ray Voganem, Ettą Jones (świeć Panie nad jej duszą - zmarła w styczniu br), Joe Bonamassa i innymi godnymi "pieszczenia" naszych uszu, to proponuję zastanowić się czy warto wyrzucać kasę na takie coś jak Jamo s606.

Pozdrawiam
 

don111

Banned
czyli kolumny MA bx6 lub mr6 dadza lepszy efekt niz jamo s606 , s718 plus sub 650 lub jbl ? rozumiem ze niskie tony nie maja gorowac nad reszta przy dobrym odsluchu stereo ale czasami przydaje sie dobre jeb*cie basu czy te kolumny MA maja takie pierd*cie basu ze nie trzeba suba?
- zależy co dla kogo oznacza owe pierd... , potrafią przywalić tak że i w klatce poczujesz wyraźnie, ale jeszcze większego zapasu mocy nie będzie, wrażeń jak na koncercie nie oczekuj, są też ciut lepsze i mocniejsze kolumny w zakresie basu, ale niekoniecznie lepsze ogólnie
MA to kolumny grające bardziej kulturalnie, łącznie z basem - tj schodzi nisko ale gra równo, nie ma typowego podbicia jak kolumny z bas refleksem, jak chcesz podbić bas tak żeby flaki wywracało delikatnie oszczędzając na jakości reszty (choć i tak o niebo lepiej od Jamo) to skieruj się w stronę Magnata 655 lub Oli Roth 40, jeszcze bardziej w tą stronę to Klipsch RF62 albo 82
- zależy jak duży masz pokój i jak wytłumiony (dywan, gołe ściany itd)... im większy pokój tym lepiej, optymalnie w granicach ~25m żeby bas się ładnie rozwinął w przypadku sporych podłogówek
- zależy jaki wzmacniacz... amplituner do kina ? no to już spory minus dla basu i nie tylko
 
Do góry