Jamo s606 jaki ampli + sub pokoj 10m2 ?

vitiis

New member
Witam wszystkich.

Pytanie jak w temacie. Pokoj 10 m2 3mx3.3m . Glosniki Jamo s606 5.0 . Prosze doradzcie jaki sub. mam dwa typy :


1) jamo sub300

2) jamo sub 650

Lubie duza dawke basu,ale nie chce przesadzic :)

Drugie pytanie jaki ampli do tego zestawu ? Myslalem o onkyo tx-nr509 , moze jakas yamaha ? Do 1700zl. Filmy 50% , muzyka 50 %.


Z gory dzieki za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary do 10 mkw to z sub 250/300 przesadzisz. Jeżeli już musisz to do 100 W RMS . Ja do Twoich metrów to bym nie brał suba tylko lepsze fronty i po sprawie. Powiem tak, ja na 15 mkw z jamo s606 w sumie suba nie portrzebuję, ale fajnie uzupełnia w KD tak ok 30%. Głośniej już dudni, więc w Twoim pomieszczeniu więcej niż 200W max. nie potrzebujesz. Tak do polecenia: Jamo sub 210, koda sw- 1000 - to do KD, jak do muzyki + KD to Jamo sub 650 jak najbardziej, kwota już wyższa, ale sub większych wymiarów, więc więcej miejsca potrzeba.
 

vitiis

New member
Dzieki za uwagi.

Czyli jesli w gre wchodzilby sub 650 to nie zaglusze nim zestawu s606 tak ? No chyba,ze na ten metraz w zupelnosci wystarczy sub300 ? Co do ustawienia to w tym pokoju jest tylko lozko i 2 szafki nocne,wiec przemierzone i powinny sie bez problemu ustawic :)

Co z ampli chlopaki ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sub 300 a 650 to zupełnie inne konstrukcje. Sub 650 to Twoich mertrów zupełnie wystarcza. Do muzyki super bo konstrukcja zamknięgta. Na Twój metraż, jeżeli masz gdzie ustawić to konstrukcja zamknięta spełnia potrzeby:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vitiis

New member
Poczytalem troche i chyba na moj metraz 10m2 s606 sie nie sprawdza.chyba zdecyduje sie na :

1) jamo s506

2 ) jamo sub 650

3) onkyo tx-nr609

Czy bedzie ok ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie załapałem co znaczy że na metraż ten się n ie sprawdza.
Otóż sprawdza się i to bardzo dobrze.
Głównie chodzi o dynamikę dźwięku.
A sub jeśli do kina to wystarczy Jamo 300.

Ile % do kina i ile % do muzyki ?
 

vitiis

New member
s606 maja glosniki boczne i pare osob na forum pisalo,ze musza byc odpowiednia oddalone od scian i po bokach musza miec troche luzu,poniewaz moze wystepowac ,, dudnienie,, ,a ja w pokoju 10m2 na srodku pokoju ich postwic nie moge :) S 506 bocznych nie maja i potrzebuja mniej miejsca,wiec pomyslalem,ze beda lepsze. Muzyka 50% techno,trance - 50 % film.
 

kwasior21

New member
KUpisz jamo i sprzedasz bo nie bedzei sie dalo sluchac, zadudnisz pomieszczenie s606. Daj sobie spokoj.KUp sobie lepiej jakies dobre monitory.
 
Do góry