jamo S426 vs s606 (do Denon 1612)

walosek

New member
Witam,

Planuje zakup amplitunera Denon 1612. Do niego planuje kupić 2 głośniki duże + ewentualnie SUBwoofer.

Pokój 3.5 metra x 4 metry (14 m2)
do muzyki (pop, dance, techno, disco polo, hh)
oraz filmy :)

Nie chcę dawać dużo kasy, węc myślę czy jamo S426 vs s606. Te drugie bardzo duże i zagrace pokój, co sądzicie? Do tego AMPLI JAMO Sub210?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja z Jamo s606 dałbym sobie spokój. Tak się składa że miałem je na podobnym metrażu i po pierwsze są za duże do takiego pokoju a po drugie z uwagi na ich konstrukcję kłopotliwe w ustawieniu. Jak nie dasz im sporo wolnego miejsca wokół siebie to będą dudnić i żadne korekcje w ampli nie pomogą a w takim niewielkim pokoju jednak to jest dość kłopotliwe. Uwidacznia się to szczególnie w muzyce jak dasz fronty na full band. Jeszcze w kinie jak je odetniesz na 80Hz nie jest źle bo niskie przejmuje sub. Ja bym pomyślał nad albo Quadral Quintas 5000 albo Jamo s506. Co do ampli i suba to ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno mniej kłopotliwe w ustawieniu niż s606, nie mają bocznego głośnika niskotonowego. Ja pomiędzy s506 a s426 na pewno bym się pokusił o te pierwsze. No nie są też małe ale mniejsze od 606 które też rozważałeś. Rozważ jeszcze te QQ 5000.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Brzmieniem, konstrukcją i nawet wielkością. Jamo 606 mają boczny niskotonowy, który jest dość spory, potrzebują dobrego źródła, żeby nim odpowiednio ruszyć, są zdecydowanie większe, brzmienie pełniejsze. To tak ogólnie.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Do takiego pomieszczenia spokojnie Ci wystarczą 506-ki, lub z fajnych w miarę podobnej kasie to masz Wharfedale Crystal 30.4.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Nie, nie. Wharfedale 10.6 są zdecydowanie inną półką, ale też trochę inna jest ich cena. Chyba, że możesz mieć 10.6 w cenie 30.4 to spokojnie celuj w te pierwsze i to bez zastanowienia, bo są na prawdę super i odbiegają od zarówno Jamo jak i 30.4. Zaoferują sporo większą szczegółowość i przy niższych poziomach głośności da się ich również sensownie posłuchać, bo mają bardziej zoptymalizowane brzmienie i zostaje trochę więcej z całego pasma. W stereofoni jak i kinie domowym na prawdę super, no i 5 lat gwarancji, nie wspominając o na prawdę bardzo dobrym wykonaniu i wyglądzie jak na tą kasę.
 
Do góry