Jamo S 608 czy C 407

lysy25

New member
Witam i
dzieki za wasz czas na pisanie postow

Jaki zestaw Jamo do Yamahy rx v 567 ? Jamo s 608 + s 602 + s60 + sub 250 czy C 407 + 401 + 400 + sub

Muza / film - 50/50 , pomieszczenie okolo 30mkw
Czy ktos z was ma taki zestaw ?

Wczesniej chcialem wziac Onkyo 608 + Mordaunt Short Aviano 8 + BD 570 Onkyo
ale pojawila sie nowiutka Yamaha 567 no i zabawa zaczela sie od nowa
Chyba zaraz dostane kota mam juz pomalu dosc tego wybierania i grzebania po necie

Prosze o jakies uwagi , sugestie - dzieki bardzo jeszcze raz za rady
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam i
dzieki za wasz czas na pisanie postow

Jaki zestaw Jamo do Yamahy rx v 567 ? Jamo s 608 + s 602 + s60 + sub 250 czy C 407 + 401 + 400 + sub

Muza / film - 50/50 , pomieszczenie okolo 30mkw
Czy ktos z was ma taki zestaw ?

Wczesniej chcialem wziac Onkyo 608 + Mordaunt Short Aviano 8 + BD 570 Onkyo
ale pojawila sie nowiutka Yamaha 567 no i zabawa zaczela sie od nowa
Chyba zaraz dostane kota mam juz pomalu dosc tego wybierania i grzebania po necie

Prosze o jakies uwagi , sugestie - dzieki bardzo jeszcze raz za rady


Odpowiednikiem Onkyo serii 6XX jest w tej chwili Yamaha serii 7XX (jak się okazało seria 6XX od 665 została nieco wykastrowana muzycznie w porównaniu z poprzednią 663).
 

lysy25

New member
Odpowiednikiem Onkyo serii 6XX jest w tej chwili Yamaha serii 7XX (jak się okazało seria 6XX od 665 została nieco wykastrowana muzycznie w porównaniu z poprzednią 663).


Nie bardzo nadazam Yamaszka seri 7xx jest nie za bardzo mloda w stosunku do 567
Moze mam bledne informacje ???
 

lysy25

New member
Witam
do kolegi ninja

Yamaha RX-V367, RX-V467, RX-V567 amplitunery z HDMI v 1.4
jest to najnowsza linia Yamahy a model 567 jest najwyzszym a nie najnizszym kolego wojowniku -
wiekszosc uwaza cie za experta a niestety chyba tak nie jest
cena 567 jest zdecydowanie nizsza niz omawiane onkyo 608 no ale coz w twoim sklepie jeszcze nie ma tej yamahy bo zbyt nowy model wiec nie bardzo mozesz sie wypowiadac. jest za nowa . ja juz bylem na odsluchu i jest suuuppper z jamo
April 5, 2010
YAMAHA UNVEILS LINE OF 3D-READY AV RECEIVERS FOR HD AND NEXT GENERATION ENTERTAINMENT EXPERIENCES

Powerful 7-Channel RX-V567 Offers HD Audio, Audio Return Channel via HDMI, Analog Video Upscaling to 1080p, On-Screen Display and YPAO


RX-V567
RX-V567 AV Receiver
3D-Ready* AV Receiver with 7ch amplification. Supports 3D* and Audio Return Channel over HDMI, HD Audio decoding with CINEMA DSP enjoyment, YPAO and SCENE for ease-of-use.
MAIN FEATURES
Advanced Features
  • <LI class=feat-list-item>SCENE buttons (BD/DVD, TV, CD and Radio) - quick and simple to use <LI class=feat-list-item>HDMI (V.1.4 with 3D* and Audio Return Channel) <LI class=feat-list-item>YPAO sound optimization for automatic speaker setup <LI class=feat-list-item>HDMI CEC functionality <LI class=feat-list-item>Audio input assign capability for HDMI and component video input <LI class=feat-list-item>Input selection during HDMI Standby Through <LI class=feat-list-item>Bluetooth (A2DP) compatibility with optional Yamaha Bluetooth® Wireless Audio Receiver YBA-10 <LI class=feat-list-item>iPod/iPhone compatibility with optional YDS-12 Universal Dock as well as iPod compatibility with optional YDS-11 Universal Dock <LI class=feat-list-item>iPod song titles displayed in English and Western European languages on the front panel and on-screen display <LI class=feat-list-item>On-screen display <LI class=feat-list-item>Front panel mini jack for connecting portable audio player <LI class=feat-list-item>Initial Volume Setting and Maximum Volume Setting <LI class=feat-list-item>Audio Delay for adjusting Lip-Sync (0-240ms) <LI class=feat-list-item>40-station preset tuning / Auto preset tuning <LI class=feat-list-item>Auto power down function with variable time setting
  • Preset remote unit

High Sound Quality
  • <LI class=feat-list-item>7-channel 630W powerful surround sound (90W x 7) <LI class=feat-list-item>HD Audio format decoding: Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio;Dolby Digital Plus and DTS-HD High Resolution Audio <LI class=feat-list-item>Burr-Brown 192 kHz/24-bit DACs for all channels
  • Direct Mode for high quality sound reproduction
High Picture Quality
  • <LI class=feat-list-item>Analog video upscaling to full HD 1080p <LI class=feat-list-item>1080p-compatible HDMI (4 in/1 out)
  • Supports Deep Color (30/36 bit), x.v.Color, 24Hz Refresh Rate and Auto Lip-Sync compensation
Surround Realism
  • <LI class=feat-list-item>HD Audio decoding with CINEMA DSP (17 DSP programs) <LI class=feat-list-item>Adaptive DRC (Dynamic Range Control) and Adaptive DSP Level <LI class=feat-list-item>Compressed Music Enhancer
  • SILENT CINEMA and Virtual CINEMA DSP
pozdrawiam Lysy
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Cena jest zdecydowanie niższa(?) ale to i nie ten poziom co TX-SR608 a te 7x90 wat na kanał możesz sobie tylko na papierze przeczytać i tyle.Poza tym odszczekasz swoje jak wyjdzie model 767,1067,2067.Model 567 to odpowiednik Onkyo 507(a raczej 508 ) jak już i te modele powinieneś porównywać.Pozdrawiam.
 

Humi

New member
Kod:
Yamaha RX-V367, RX-V467, RX-V567 amplitunery z HDMI v 1.4
jest to najnowsza linia Yamahy a model 567 jest najwyzszym a nie  najnizszym kolego wojowniku - 
wiekszosc uwaza cie za experta a niestety chyba tak nie jest
Pewnie ze 567 jest najwyzszym modelem nowych AVR firmy Yamaha
ale tylko do czasu (lipiec) kiedy pojawi sie Yamaha 767, ktora mozna porownywac do Onkyo 608.

Model 467 i 567 to poziom Onkyo 508 (patrzac na HDMI 1.4-jesli ktos musi to miec)

No coz, ja jestem zadowolony z porady "nie experta";-)

Serwis :eek:k:
 

killpit

New member
Gościu zastanów się co piszesz za głupoty.Koledzy dobrze odpisali że 567 to odpowiednik Onkyo 508.Coś mi się wydaje że chyba jakiś typowy zwolennik Yamaszki się tu wkradł:x
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Amplitunery dzielą się na klasy tylko i wyłącznie ze względu na jakość reprodukcji dźwięku - dodatkowe cechy nie wpływają na klasę, oczywiście wraz z czasem dodawane są ficzerki, których nie było w wyższych modelach z poprzedniego roku, ale tak się nie dzieje z trafo, czy przetwornikami.
Poza tym model najnowszy zawsze jest drogi (często droższy niż model z wyższej półki, który nie został jeszcze zastąpiony swoim odpowiednikiem). Często dochodzi do sytuacji, w której ceny modeli z różnych półek są porównywalne (tak było z Onkyo 805 i 606, gdzie różnica wynosiła może 200PLN, a różnica w odtwarzanym dźwieku jest kolosalna na korzyść tego pierwszego).
Poza tym Yamaha przekłamuje mocno dane swoich wzmacniaczy i amplitunerów (podobnie zresztą jak Onkyo) podając moc przy wysterowanej jednej końcówce i to jeszcze przy nieakceptowalnych zniekształceniach (w miarę uczciwie podchodzą do tych parametrów NAD, czy HK). Jak moja 661, która ma maksymalny pobór mocy na poziomie 390W może oddać z siedmiu końcówek ponad 100W na kanał? NAD C325 BEE przy dwóch kanałach i poborze 220W podaje 50W na końcówkę przy 8ohmach, co jest raczej wiarygodną wartością (nie wspominając już o braku przesłuchów między kanałami, czy braku szumów przy maksymalnym rozkręceniu potencjometru głośności - dla porównania z Yamahy można by zrobić niezły generator liczb losowych w takich warunkach).
 

killpit

New member
Zgadzam się z kolegą ale fakt faktem.Jeśli byśmy patrzyli na zasilacze a trzeba na nie patrzyć, to z tego co widziałem,a co nieco już widziałem i słyszałem ONKYO ma najmocniejsze zasilacze w swoich ampli. To oznacza że jednak nie oszczedzają na swoich podzespołach jak nie które firmy i cenowo całkiem nie zle stoją.
 

lysy25

New member
Cena jest zdecydowanie niższa(?) ale to i nie ten poziom co TX-SR608 a te 7x90 wat na kanał możesz sobie tylko na papierze przeczytać i tyle.Poza tym odszczekasz swoje jak wyjdzie model 767,1067,2067.Model 567 to odpowiednik Onkyo 507(a raczej 508 ) jak już i te modele powinieneś porównywać.Pozdrawiam.


Jakie 90 w kolego ? o czym ty mowisz ? 125 w !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cos nie bardzo z czytaniem specyfikacji :bober: u ciebie przyjacielu

Kod:
Yamaha RX-V367, RX-V467, RX-V567 amplitunery z HDMI v 1.4
jest to najnowsza linia Yamahy a model 567 jest najwyzszym a nie  najnizszym kolego wojowniku - 
wiekszosc uwaza cie za experta a niestety chyba tak nie jest
Pewnie ze 567 jest najwyzszym modelem nowych AVR firmy Yamaha
ale tylko do czasu (lipiec) kiedy pojawi sie Yamaha 767, ktora mozna porownywac do Onkyo 608.

Model 467 i 567 to poziom Onkyo 508 (patrzac na HDMI 1.4-jesli ktos musi to miec)

No coz, ja jestem zadowolony z porady "nie experta";-)

Serwis :eek:k:

Ja natomiast nie jestem zadowolony z porady takiego experta jak ty , poniewaz w sierpniu wychodzi model Yamaha 1097
Poza tym o czym ty mowisz mowiac ma poziom onkyo 508 ??? to juz zupelnie jakies nieporozumienie .
Pozatym swiat nie tylko hdmi 1.4 zyje . LAN , usb itp to fajne i uzyteczne dodatki
No coz pozostaje ci jedynie dalej tkwic w sferze westchnien do dobrego sprzetu
pozdrawiam

Gościu zastanów się co piszesz za głupoty.Koledzy dobrze odpisali że 567 to odpowiednik Onkyo 508.Coś mi się wydaje że chyba jakiś typowy zwolennik Yamaszki się tu wkradł:x


Nie jestem zwolennikiem ( zdecydowanym ) zadnej marki , najnormalniej mialem nadzieje ze znajde pare sensownych powtarzam sensownych porad co do mojego nowego sprzetu. Niestety spotykam odpowiedzi wlasnie zwolennikow okreslonej marki . Dywagacje typu Yamaszka 567 jest na poziomie onkyo 508 to typowe pustoslowie nie poparte niczym konkretnym . Ja tez moge powiedziec ze onkyo 508 jest na poziomie samsunga mojego sasiada .
Yamaha jest jedna z niewielu firm ktore specjalizuja sie w dzwieku . Na poparcie swojej teorii zadam ci pytanie madralo czy kiedykolwiek widziales w jakiejkolwiek sali koncertowej fortepian onkyo ???? NIE ale Yamah jest pelno , powiem ci wiecej ze nawet twoja ulubiona kapela disco polo uzywa prawdopodobnie yamahy .
Po drugie to wlasnie zamowilem JBL L880 i mysle ze do tego Yamaha bedzie pasowac temperamentem
pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
W trzecim poscie wklejasz specyfikacje i jak byk tam jest napisane 7x90 wat tak wiec albo nie wiesz co wklejasz albo jestes tak podjarany tym modelem ze juz specyfikacje Tobie sie myla.Ja specyfikacji szukal nie bede,model ten mnie nie interesuje.Co do tych fortepianow i Onkyo to masz racje.Yamaha robi fortepiany,amplitunery a z czesci ktore im zostaja robi pieknie grajace motocykle.Pozdrawiam
 

lysy25

New member
W trzecim poscie wklejasz specyfikacje i jak byk tam jest napisane 7x90 wat tak wiec albo nie wiesz co wklejasz albo jestes tak podjarany tym modelem ze juz specyfikacje Tobie sie myla.Ja specyfikacji szukal nie bede,model ten mnie nie interesuje.Co do tych fortepianow i Onkyo to masz racje.Yamaha robi fortepiany,amplitunery a z czesci ktore im zostaja robi pieknie grajace motocykle.Pozdrawiam

tak poniekąd masz racje wkleilem spec dla yamaszki na rynek polski ja mieszkam w UK i tu yamaha ma 125 W ( ten sam model ) no i masz racje co do motocyki pięknie grają
pozdro
 

killpit

New member
Widać że lubisz gadżety a nie pożądny dzwięk.Proponuję tobie posłuchać ampli. różnych i wtedy się wypowiadać a ze swoich dany na papierze możesz sobie samolocik zrobić.Zamiast zawracać d..e pooglądaj cartoon network :lol:
 

rafal735r

New member
Problem w tym ze producenci wlasnie żeruja na takiej niewiedzy wypisujac poprostu bzdury nt. mocy i innych rzeczy w swoich broszurkach.
 
Do góry