Jamo S 426 HCS 3

jatzec

New member
Witam, proszę Was o pomoc w wyborze kolumn tzn. bardziej w doradzeniu czy Jamo S 426 HCS 3 będą dobrym wyborem przy założeniu:
1. nastawienie na muzykę w większym niż film,
2. Rock, Hip Hop
3. pokój 20 m kw
4. kwota do 1000zł
5. ampli do 1000zl - Onkyo 307, sony dh500 (wpisy na forum - Amplitunery)
6. kolor: wenge, ciemny brąz
7. poziom zaawansowania: początkujący, laik.

Pragnę zaznaczyć, że kody nie zostały zaakceptowane przez moją wybrankę - wygląd.

Dzięki wielkie.
 

marecki6

New member
Bez reklam
odpusc sobie te maudio bo przy jamo wypadna slabo ... a co do ampli to dorzuc te 200zl i wez cos z dekoderami HD czyli pioneer vsx-819 albo Onkyo SR507 i do tego fronty jamo s606 i bedziesz zadowolony :)
 

jatzec

New member
Kupiłem

No chłopaki poniosło mnie (cenowo w stosunku do planów początkowych), kupiłem ampli yamahy v465 (1149zł) i fronty yamahy ns-555 (1680zł) . Na początek jestem zadowolony, wszystko chodzi na hdmi, głośniki porównywałem na odsłuchu z ns-8900 - wg mnie ns-555 lepiej uwydatniają bas, na czym mi szczególnie zależało. No i wygląd NS-555, lakier piano -rewelka, kolor membran + tytanowy ampli = super.
 

jatzec

New member
dobry wybor,ja tez zastanawiam sie nad ns555 albo ns777.
ps.
zwruc uwage ze kazdy chwali swoje.
no ja poki co nie chwalę, :) jestem zadowolony, ale brak mi większego porównania, kumpel ma kupic Harmana + kolumny JBL, wiec jak odsłucham je, spisze modele to coś tu wrzucę.
Co do moich NS555 początkowo byłem załamany co do basów, ale po zmianie ustawień udało mi się z nich wydobyć zadowalający bas. Jednak w przyszłości na pewno dokupię sub'a.
 

yerry

New member
Mam prośbę do posiadaczy Jamo S 426 HCS o zmierzenie wysokości głośnika centralnego. Widzę różne wymiary podawane w necie, na stronie Jamo nie jest podane który wymiar jest który.
Całkowita wysokość głośnika centralnego ma dla mnie istotne znaczenie ze względów "meblowych".
 

ruciolek

New member
Mam prośbę do posiadaczy Jamo S 426 HCS o zmierzenie wysokości głośnika centralnego. Widzę różne wymiary podawane w necie, na stronie Jamo nie jest podane który wymiar jest który.
Całkowita wysokość głośnika centralnego ma dla mnie istotne znaczenie ze względów "meblowych".

Centralny
szer.340mm x wys.120mm

A z zestawu jestem bardzo zadowolony graja naprawde czysto i ladnie Bas jak na moje wybredne ufcho trafiony w punkt, nie przesadzony za to dość soczysty. Nie potrzebuje subwoofera. Srednie wyraznie, wysokie tony bajeczne.
Ale to moje zdanie.
Pozdr.
 
Marantz SR5007 lub Marantz MM7025+NR1504 i STERO kolumny ale jakie????

Marantz SR5007 lub Marantz MM7025+NR1504 i STERO kolumny ale jakie????
Poproszę o pomoc, jeśli to możliwe.
Mam zamiar kupić sprzęt
Marantz SR5007
lub
Marantz MM7025+NR1504.
Chodzi mi bardziej o zestaw stereo aczkolwiek nie powiem czasem tez z rodzina kino domowe dla tego albo to albo to.
Ale do konkretów, szukam odpowiednich kolumn podłogowych z bass refleksem z przodu przedewszystkim nie chce używać suba wiec fajnie by było, aby kolumny tez przyjemnie grały. Zestaw suround później, pokój mam w literę L i we wnęce mam kanapę a na ścianie mam sprzęt a wiec fajna akustyka, 25m2. Rodzaj muzyki klasyczna bardziej zona opera itp. a ja praktycznie wszystko rock, blues, disco, itp. Czy mieli by państwo jakieś propozycje, co do sprzętu i co do kolumn przedewszystkim.
Pozdrawiam.
 
Do góry