jamo s 426 hcs 3 i co dalej?..

bolek89

Member
Witam,
Przeszukałem trochę to forum i jak to mówią "im dalej w las tym więcej drzew..."
Chciałbym do swojego pokoju 12,5m2 (2,5x5) jakieś sensowne głośniczki dopasować do tv. Głownie do filmów i wszelakiej muzyki.

TV: Philips 40 PFL5507K/12
Głośniki: wyczytałem pełno dobrych opinii o JAMO S426 HCS3

I teraz pytanie jaki amplituner i co jeszcze poza przewodami by mi się przydało. Głośniki mogę sobie załatwić w dobrej cenie. A na resztę chciałbym wydać powiedzmy 800zł-900zł.

Aaa i jeśli ten sprzęt to "za dużo" na tak mały pokoik to proszę o jakieś propozycje tak do ok 1,5k :]

Z racji tego że jestem zielony w tych sprawach prosiłbym o cierpliwość ^^
 

bolek89

Member
Trochę odkopie mój watek. Z racji braku wolnej gotówki temat nowego amplitunera został odsunięty.
Teraz mogę wreszcie do niego wrócić. I pytanie czy za te 800zł polecacie coś innego niż pioneer S423?

Może wyszło coś nowego ciekawszego albo bardziej opłacalnego?
Aktualnie ciężko wgl tego pioneerka dostać. Srebrny jeszcze można znaleźć gorzej z czarnym w "normalnej" cenie
 

bolek89

Member
Z racji tego że PIONEER VSX-528 nie można dostać poniżej 1200zł wybór padł na model 423.

Jeśli chodzi o głośniczki miały być jamo s426 jednak sprzedawca zaproponował mi TAGA HARMONY TAV-306 v2 twierdząc że zagrają lepiej pod tym sprzętem niż jamo s426 i tym samym znowu zamieszał mi w głowie.

Zwracam się do Was znawcy tematu. Co wybrać Jamo czy Taga?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z racji tego że PIONEER VSX-528 nie można dostać poniżej 1200zł wybór padł na model 423.

Jeśli chodzi o głośniczki miały być jamo s426 jednak sprzedawca zaproponował mi TAGA HARMONY TAV-306 v2 twierdząc że zagrają lepiej pod tym sprzętem niż jamo s426 i tym samym znowu zamieszał mi w głowie.

Zwracam się do Was znawcy tematu. Co wybrać Jamo czy Taga?
Widać zalegają mu na magazynie. Ja bym więcej do takiego sklepu nie wrócił ;)
A co do ampli, to mimo wszystko lepiej 528, sprzęt kupujesz na dłużej, więc lepiej odłożyć parę groszy i dołożyć ;)
Zresztą Collider ma taki sprzęt to może potwierdzić jak to gra, w tym budżecie to jedno z lepszych zestawień ;)
 

bolek89

Member
Widać zalegają mu na magazynie. Ja bym więcej do takiego sklepu nie wrócił ;)
A co do ampli, to mimo wszystko lepiej 528, sprzęt kupujesz na dłużej, więc lepiej odłożyć parę groszy i dołożyć ;)
Zresztą Collider ma taki sprzęt to może potwierdzić jak to gra, w tym budżecie to jedno z lepszych zestawień ;)

Czyli jamo. Heh w sumie mogłem się spodziewać że tak może być. Trzeba wcisnąć komuś ten sprzęt.
Co do ampli to różnica miedzy jednym a drugim to obecnie 500zł. Czyli mniej więcej tyle co sub do jamo.
 

bolek89

Member
Wpadło trochę grosza i jest dylemat. Jaki amplituner:
Pioneer 529
Yamaha RX-V475
Denon AVR - X1000
albo jakiś inny w cenie ok 1200zł

Doradźcie bo trzeba zrobić sobie prezent na święta :)


BTW znacie jakiś porządny sklep? Napisałem do kilkunastu + do osób wystawiających sie na allegro. I jeśli patrząc na ceny to zamiast taniej to jest ok 200zł drożej niż bym brał osobno głośniki i amplituner.
 
Ostatnia edycja:

GMZ

New member
Bolek podepnę się pod Twój wątek ja raczej nastawiony na Pioneera bo ma więcej obcji, które mnie interesują m.in. radio internetowe, obsługę FLAC-ów itp. Mam dylemat co do kolumn waham się między Taga 506v2/606v3 a Jamo 426 bo budżet mam w okolicach 2tysi z groszami. Ty już się na coś zdecydowałeś lub byłeś na odsłuchu? Ja się wybieram, ale słabo z czasem stoję, a poza tym szukam sklepu, żeby mieli wszystkie interesujące mnie rzeczy żeby można porównać w jednym sklepie wszystko
 

GMZ

New member
Jednak po odsłuchach zdecydowałeX-v477, zestaw 5.0 Wharfedale Diamond 10.5 fronty, 10.0 tył i 10.cc środek. Jestem zadowolony z zakupu. Koszt: 3100 plus 200 kable. Przydałby się jeszcze jakiś odtwarzacz multimedialny, miałem o kumpla Dune HD i jestem pod wrażeniem tego urządzenia, ale to kolejne 1200 zeta, ewentualnie Mede8er MED800X3D. Jeśli chodzi o fronty Jamo 626 to słuchałem i dla mnie po 30 min. miały za dużo basu, ale zależy co kto lubi i jakiej muzyki słucha.
 
Do góry