Jamo J10 SUB

DarkDaro

New member
Jak ustawić Jamo J10 SUB ?

Witajcie
Przeczytałem sporo informacji na temat J10 ale szukam uprzejmej osoby, która mi objaśni czy lepiej podłączyć w/w głośnik tylko złączem L/LFE czy na oba kable czyli w opcji PRE-OUT i co to daje? Drugie pytanie to do czego jest ten przełącznik ON-AUTO-OFF? Jeśli ustawię na auto to co to daje? Używam subwoofera głównie do oglądania filmów i chciałbym go ustawić tak, że jak coś jebnie to żeby było słychać, że jebło. Oczywiście jak słucham muzyki to nie będę go odłączał więc do muzyki też będzie używany. W sumie mam ten zestaw od marca i jakoś nie mogę znaleźć dobrych ustawień. Raz miałem dobre ale coś pokręciłem więc niezbędna jest wiedza na temat tych ustawień. Wiem, że dla was to pytania śmieszne ale jakoś się muszę nauczyć. Mam amplituner Pioneer VSX-930 i zestaw JAMO STUDIO S628 HCS + J10
Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki dla początkującego.
 

Attachments

  • JamoJ10.jpg
    JamoJ10.jpg
    36 KB · Wyś: 1163

syncpoland

New member
Witajcie
Przeczytałem sporo informacji na temat J10 ale szukam uprzejmej osoby, która mi objaśni czy lepiej podłączyć w/w głośnik tylko złączem L/LFE czy na oba kable czyli w opcji PRE-OUT i co to daje? Drugie pytanie to do czego jest ten przełącznik ON-AUTO-OFF? Jeśli ustawię na auto to co to daje? Używam subwoofera głównie do oglądania filmów i chciałbym go ustawić tak, że jak coś jebnie to żeby było słychać, że jebło. Oczywiście jak słucham muzyki to nie będę go odłączał więc do muzyki też będzie używany. W sumie mam ten zestaw od marca i jakoś nie mogę znaleźć dobrych ustawień. Raz miałem dobre ale coś pokręciłem więc niezbędna jest wiedza na temat tych ustawień. Wiem, że dla was to pytania śmieszne ale jakoś się muszę nauczyć. Mam amplituner Pioneer VSX-930 i zestaw JAMO STUDIO S628 HCS + J10
Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki dla początkującego.

z pierwszym pytaniem nie pomoge.
co do drugiego.. to w ON jest cały czas włączony i oczekuje na dawkę sygnału (musisz go wyłączyć na noc ręcznie lub zostawić go po prostu tak).
Na trybie Auto z kolei po okresie braku aktywności jakimś tam wyłączy się sam.. Gdy włączysz głośniki i puścisz muzykę po 2 sek załączy się bo wyczuje sygnał podawany.. Czasem są problemy z auto załączaniem w niektórych sprzętach, tutaj raczej w J10 działa to bezproblemowo. Plus jeszcze taki że jeśli na amplitunerze masz regulację włącz/wyłącz subwoofer z pilota lub aplikacji na telefon w łatwy sposób mógłbyś w filmach go wyłączać a w filmach odpalać nie ruszając do niego pupy i stałby sobie na Auto.
 

DarkDaro

New member
Bardzo mi pomógł twój post. W sumie to zapytałem o te ustawienia bo ten subwoofer zachowywał się bardzo dziwnie. W głównych kolumnach głośniki niskotonowe pracowały normalnie, widać było ruch membrany w takt muzyki i można było wyczuć ruch powietrza zbliżając rękę do głośnika. W sub membrana tylko lekko drżała jednostajnie praktycznie nie wydając żadnego dźwięku. Myślałem, że problem jest w ustawieniach tych pokręteł ale twój post naprowadził mnie na pomysł poszukania ustawień w ampli. Okazało się, że sub był cały czas wyłączony! Przez pół roku miałem piękny mebel :) Myślałem, że taki sprzęt to sam sprawdza obciążenia na końcówkach i "wie" jakie głośniki ma podpięte.Przez ostatnie 20 lat miałem zestaw głośników w których subwoofer wpinało się między kolumny bez osobnego zasilania 230V. Tak walił basem, że krew uszami szła a ten SUB J10 nawet nie "pierdnął". Teraz musiałem zmienić ampli chociaż mój stary Pioneer nieźle grał i pewnie będzie grał następne 20 lat to niestety nie miał HDMI. Kolumny były zbyt duże więc kupiłem JAMO bo mają głośnik niskotonowy wmontowany prostopadle do pozostałych i są wąskie. Teraz wszystko ładnie chodzi. Wielkie dzięki!!!
 
W sub membrana tylko lekko drżała jednostajnie praktycznie nie wydając żadnego dźwięku. Myślałem, że problem jest w ustawieniach tych pokręteł ale twój post naprowadził mnie na pomysł poszukania ustawień w ampli. Okazało się, że sub był cały czas wyłączony! Przez pół roku miałem piękny mebel :)

A przez pół roku nie zdziwiło Ciebie że nie ma przytupu z suba???
To dobrze że dopiero teraz wiesz co oznacza slowo ON/AUTO/OFF
I jak teraz efekty w kinie ;)
 

DarkDaro

New member
Teraz jest wypas. Trochę eksperymentowałem z ustawieniami ale to już detale. Funkcja auto działa bez zarzutu
 
Do góry