jamo c 407 maksymalny poziom głośności

daizor

New member
Witam
Zakupiłem zestaw jamo c 407 hcs 3 oraz onkyo tx-sr607 chciałbym się dowiedzieć jaki jest maksymalny poziom głośności aby kolumny szlak nie trafił?
Mam się sugerować " harczeniem " tych głośników czy też są jakieś metody/zasady aby mieć pewność, że przy tej czy tamtej głośności nie zostaną uszkodzone kolumny

Zadaje takie pytanie bo niektórzy w domu mają zakusy użyć tych kolumn podczas imprez gdzie istnieje zasada "im głośniej tym weselej" i chciałbym wiedzieć co mówić gdy będą bestialsko pożyczać zestaw:)
 

daizor

New member
czyli mówimy tutaj o sytuacji gdzie faktycznie będzie występować charczenie "a poniżej tego poziomu gdzie nie występuje charczenie" można uznać za bezpieczny dla kolumn?
 

sandokan4

New member
Nie wiem ile producent dał tym kolumnom mocy, ale można na wyczucie - jeśli zaczynają "charczeć" to zmniejszyć głośność i sprawdzić przy jakiej skali grają "bezpiecznie". W tym tunerze /Onkyo 607/ jest możliwość ustawienia w menu max głośności dla kolumn. Na wszelki wypadek należy ustawić nieco niższą. I po problemie moim zdaniem.
 

mario1969

New member
Wcale nie muszą zacharczeć, a już będzie po gwizdkach ( gwarancyjnie naprawiane) i nie do końca to zależy od mocy RMS kolumny.
 

daizor

New member
aha no to nadal nie mogę być pewny, że głośników szlak nie trafi gdy za bardzo pokrętłem się zaszaleje
 

HILUX

New member
Najczęstszym powodem spalenia głośnika jest zbyt słaby wzmacniacz a nie zbyt silny.

bezobjawowe spalenie uzyska się zbyt słabym wzmakiem...Onkyo słabe nie jest.

Zbyt silny wzmak ... spalenie objawowe ... kolumny zaczynają znieksztalcac dziwek ( charczeć ... chociaz aby doprowadzic do charczenia to trzeba byc troche przygluchym ... bo kolumny juz wczesniej daja znać ... dźwięk jest zniekształcony...wysokie staja sie dość krzykliwe ... a bas traci kontrole...jest przesterowany)

Podbijanie skrajów pasma - zwiększa znacznie ryzyko spalenia głośników

podbijanie słuzy do cichego odsłuchu ... kolumny trzeba tak dobrac do swoich preferencji aby nie trzeba było podbijać

dlatego dla niektórych ... Altus wiecznie żywy :mrgreen:
 

xeero

New member
siemka jak tam c407 Ci się sprawują bo myśle o takowych :) pozdro tacim
No właśnie ja też i nie mogę się zdecydować, może ktoś jakieś porady wrzucić. Niestety odsłuch nie wchodzi w grę :(

Zastanawiam się jeszcze nad JBL ale mi nie pasują do wystroju mieszkania i żona nie da spokojnie cieszyć się zakupem :)

cantony jakoś nijakie są teraz choć byłem pod wrażeniem w MM jak ich posłuchałem, ale jamo tam nie mieli

tacim napisz czym się kierujesz i może ktoś coś poradzi, bo TYLE jest tego na allego że miesiąc można czytać i oglądać i nic mądrego się samemu nie wymyśli.
 

tacim

New member
czytam testy pytam i szukam odsłuchu 407 nie mam szans zrobić tu masz cycat :)
" Wykonanie:
Duża i gustowna kolumna z trójdrożnym zestawem nowoczesnych przetworników. Budżet był ograniczony, a mimo to osiągnięto bardzo wiele.

Laboratorium:
Dobre zrównoważenie z lekkim tylko wzmocnieniem niskich częstotliwości. Efektywność 86 dB, impedancja 4 omy.

Brzmienie:
Nasycone, bezpośrednie, plastyczne, choć wcale nie nazbyt miękkie; wytrawna neutralna barwa, dobrze ułożony bas, góra wpleciona w bardziej aktywny środek. "
Ja odsłuchy robiłem w bardzo dużym pomieszczeniu i to mnie gubi i do dzisiaj nie mam faworyta :)
 
Do góry