Jamo 626 HCS

traper21

New member
Forumowicze, szukam najlepszej opcji cena jakość do przedstawionego zestawu kolumn. Budżetowo do max 1300 PLN +- 10%. Rozważam opcje używanych modeli. Pomieszczenie ok 15m2. Wymagania adekwatne do ceny - mieszane muzyka i filmy.
Ze swojej strony rozważałem, YAMAHA RX-V377 oraz SONY STR DH540, jednak czuje się mało zorientowany i kompetentny w temacie. Będe wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
 

Garos

New member
Jak szukałem do swoich Jamo 628 amplitunera to pojechałem na odsłuch, słuchałem Yamahy, Denona oraz Onkyo i właśnie Onkyo zagrało jak dla mnie rewelacjyjnie i jestem szczęśliwym posiadaczem, zdecydowanie polecam Onkyo :)
 

traper21

New member
Serdecznie dziękuje za propozycje. Widzę, że popełniłem już na wstępie grzech pierworodny wskazując urządzenia, które nie generują odpowiedniej ilości W na kanał. Niestety nie będę mógł pozwolić sobie na Onkyo o jakim piszesz. Znalazłem jeszcze jedno urządzenie, które mółgłbym rozważyć cenowo YAMAHA RX-V477, czy moc 115 W jakie ten ampli generuje byłoby akceptowalnym rozwiązaniem?

@Garos piszesz, że byłeś zachwycony ONKYO a jak określiłbyś pozostałe marki, które odsłuchiwałeś? W sensie czy każde z nich było chociaż akceptowalne a ONKYO było rewelacyjne?
 

traper21

New member
Akceptuję takie rozwiązanie, choć nie ukrywam, że jeżeli zakupowi nowego modelu zyskałbym większy potencjał w użytkowaniu na przyszłość (4K, funkcje sieciowe) i dodatkowo gwarancję na kilka lat to jestem w stanie odrobinę nagiąć budżet...
 

traper21

New member
Panowie, nikt nie zaproponował bezpośrednio Denona. Czy ma ewentualnie sens X520BT albo niższy z modeli Onkyo SR343, czy dalej kwestia braku mocy? Swoją drogą tj pisał poprzednik bez odsłuchu chyba ciężko będzie cos jednoznacznie wybrac.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Panowie, nikt nie zaproponował bezpośrednio Denona. Czy ma ewentualnie sens X520BT albo niższy z modeli Onkyo SR343, czy dalej kwestia braku mocy? Swoją drogą tj pisał poprzednik bez odsłuchu chyba ciężko będzie cos jednoznacznie wybrac.

Nie wydaje mi sie ze tak niskie modele przypasna ci do gustu... Sa naprawde slabe... Slyszales kiedkolwiek prawdziwe kd ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Zielony jak szczypiorek dlatego zwracam się do bardziej obytych w temacie...
Każda uwaga praktyka jest dla mnie na wage złota.

Prawda jest taka by nie zawracać sobie głowy niskimi modelami .
Onkyo 6.. / denox x 2..., / Yamaha 6.. / hm 15./ 16./17. /2..

I TO się sprawdzi w kinie
 

Garos

New member
Serdecznie dziękuje za propozycje. Widzę, że popełniłem już na wstępie grzech pierworodny wskazując urządzenia, które nie generują odpowiedniej ilości W na kanał. Niestety nie będę mógł pozwolić sobie na Onkyo o jakim piszesz. Znalazłem jeszcze jedno urządzenie, które mółgłbym rozważyć cenowo YAMAHA RX-V477, czy moc 115 W jakie ten ampli generuje byłoby akceptowalnym rozwiązaniem?

@Garos piszesz, że byłeś zachwycony ONKYO a jak określiłbyś pozostałe marki, które odsłuchiwałeś? W sensie czy każde z nich było chociaż akceptowalne a ONKYO było rewelacyjne?

Kiedyś miałem Yamahe i byłem bardzo zadowolony, postanowiłem wymienić sprzęt na nowszy i też chciałem Yamahe i miałem nawet upatrzony model. Postanowiłem jechać na odsłuch, wziąłem swoje płyty.Pomyślałem, że posłucham Denona i na końcu Onkyo bo nie byłem do niego przekonany. W tej trójcy Yamaha zagrała najgorzej, bardzo płytko i jakoś brak niskich tonów a wysokich bardzo dużo , Denon w niskich tonach już był lepszy ale jak odpaliłem Onkyo to moje uszy doznały dźwiękowego masażu ;-) Ostatni stał się pierwszym i dla mnie dźwięk z Onkyo jest obłędny, bardzo soczysty bas tak jak lubię. To z kolumnami Jamo, może z innymi zagra jeszcze lepiej lub gorzej. Każdy inaczej odbiera dźwięki i trzeba posłuchać.
Oczywiście kupiłem sobie też lepsze przewody i to jeszcze bardziej podsyciło muzykę :-D
 
Ostatnia edycja:

logimen

New member
Dołączę się do tematu. Szukam KD z kolumnami ( może JAMO 626HCS3). Planowałem kupić RX-V479, ale co chwilę wpadam na coś nowego na forum :)
Czy w cenie do 2tys PLN OnkyoTX-NR545 będzie dobrym wyborem do tych lub innych kolumn ?
 
Do góry