Jamo 608 + .... ??

Szemus

New member
Od kilku dni probuje zlozyc sobie sprzet w kwocie 3000-4000zl. Glosniki mam juz wybrane na 100 % chcem JAMO 608. Nie wiem jaki do dego dobrac amplituner. Pokoj ma okolo 20m2. Sprzed bedzie uzywany w 65% do ogladania filmow i 35% do muzyki. Myslalem nad denonem 1911 tylko nie wiem czy to dobry wybor?

Dziekuje za pomoc
 

Szemus

New member
Wlasnie za 30min jade na odsluch tylko ze nie bedzie tak glosnikow jamo 608 - wiec dupa. Bedzie pare ampil wiec moze cos mi to sprawe rozjasni :) Poza tym tylko onkyo 608 nie spelnia wymagan estetycznych mojej dziewczyny :p
 

Cyborg65

New member
Witam

Wybierasz ampka więc podłączaj pod dużo lepsze ( ale te same) kolejne ampki
Pozdrawiam:lol:
PS
Jedzie na odsłuch nie umiesz czytać.
A ty kolego dla jaj posłuchaj Onkyo będzie ubaw
 
Ostatnia edycja:

Szemus

New member
Bylem nad odsluchu i powiem, ze jak dla mnie nie ma wiekszej roznicy pomiedzy denonem a onkyo, zaznaczam ze nie jestem audiofilem :) Robilem tylko odsluch ampi bez kolumn jamo 608 gdyz takowych nie bylo :( Moze ktos posiada taki zestaw i wie jak to gra w komplecie ?
 

alex1

Member
A czemu np nie to
http://www.ceneo.pl/155930sCo do ampka mam nadzieję że to dobrze przemyślałeś i posłuchałeś.
Każdy ma inny gust.
Pozdrawiam :lol:

Cyborg jesteś dosyć mocno wymagający do do ampli i ich brzmienia. Prawdziwym jest wrażenie, że Onkyo Tobie nie pasuje, teraz Yamaha (tak wynika z wpisu, chyba że się mylę). To co możesz polecić w budżecie 2-2,5 kilo ? Czy w tych pieniądzach się nie kupuje sprzętu ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Cyborg jesteś dosyć mocno wymagający do do ampli i ich brzmienia. Prawdziwym jest wrażenie, że Onkyo Tobie nie pasuje, teraz Yamaha (tak wynika z wpisu, chyba że się mylę). To co możesz polecić w budżecie 2-2,5 kilo ? Czy w tych pieniądzach się nie kupuje sprzętu ?

Chodzi o to że kolega Szemuś nie stwierdził większej różnicy między Onkyo a Denonem i intensywne przemyślenia mają za zadanie stwierdzenie że Denon nie jest może the best ale Onkyo jest do d..y. Według kolegi cyborga zamiast kupować ampli za 2-2,5 tyś. lepiej "trochę" dozbierać i kupić jakiegoś McIntosha lub Arcama np.AVR600. Do tego odtwarzacz bd Denon A1UD. Zamiast gównianych Jamo kupić B&W 703/HTM7/ASV700 i nic to że budżet wyniesie sporo ponad 100 tyś. ale zagra na pewno lepiej od Onkyo 608 z gównianymi Jamo.:hihi:
 

Cyborg65

New member
Witam uprzejmie

Panowie spokojnie.
Nie uprawiajmy polemiki dla samej polemiki.
alex1
Gdzie ja napisałem że Yamaha Denon jest Be od kiedy tu piszę ?
Po prostu czytając forum widzę ze ten sprzęt rzadko komuś pasuje stąd moje pytanie czy dobrze to przemyślałeś i posłuchałeś.
Nie wiem czy można odebrać te pytanie jako jakiś atak ale jeśli można to na pewno nie było to moim zamiarem.
A całkiem nie kojarzę gdzie kiedyś napisałem że sprzęt to się zaczyna od ...
No i zlituj się do 2,5 k to raczej więcej słuchania niż Denon i Onkyo

krisder
Odnoś się z łaski swojej do propozycji nie do czyichś preferencji.
Jak widzę piszesz dużo i zaczepnie. Mimo wszystko szanuję to że masz na tyle rozumu aby nie próbować porównywać tych Jamo do Tonsila.
I do pewnego stopnia się z tobą zgadzam, nie sr.... pieniędzmi i staram się przemyśleć każdy zakup pamiętając o złotej zasadzie
Biednego nie stać na tanie rzeczy.
No i na koniec nikt nie musi zaraz lecieć do sklepu i wywalać kasy bo tak ktoś doradził. Powtarzam do znudzenia posłuchaj i porównaj jeśli wybierzesz Jamo zamiast Tonsila to twoje pieniądze i twoje uszy.
To raczej uczciwsze niż wpychanie komuś na siłę jamo czy Klipa
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

alex1

Member
Cyborg mnie akuratnie bardziej by interesowała Twoja propozycja co do ampli w tej cenie. Jestem obecnie potencjalnym nabywcą i skrupulatnie czytam opinię innych.

Co prawda jestem obecnie przed odsłuchem bo w tym roku zakupów robił nie będę.
Wcześniej byłem nastawiony na Onkyo 608 a czytając wiem że muszę odsłuchać konkurencji bo mogę później żałować. Interesuje mnie także pioneer 1020. Co prawda w większości użyję mojego zestawu do KD ale i muzyki i radia również słucham.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Tak naprawdę to w tej cenie znajdą się przecież produkty wszystkich znanych
i szeroko omawianych tu firm i posłuchaj ile zdołasz ampków które spełniają kryteria.
Nie popełniaj jednego błędu nie nastawiaj się przy odsłuchu że to czy tamto powinno być lepsze bo tak piszą. Chodzi o twoje odczucia i tylko twoje. Dodam tylko że znacznie łatwiej jest oceniać Ampki słuchając je w stereo chociaż oczywiście nie są do tego stworzone ale
jeśli dźwięk w stereo jest do bani to trudno marzyć aby jego zwielokrotnienie
wniosło nie wiadomo co, zmiana źródła na natywne też niewiele pomaga w takim przypadku a i samą charakterystykę dźwięku jest znacznie łatwiej oceniać.
Co do Piona mi się bardzo podoba tylko nie wiem co to ma do rzeczy w omawianej tu kwestii Sprzęt ma pasować tobie nie mi
Więc cierpliwości i udanych łowów.
Pozdrawiam :lol:
 

krisder

New member
Bez reklam
Kolejny raz nie mogę się z Tobą zgodzić. Amplituner, który nie wypada rewelacyjnie w stereo potrafi pokazać pazur w systemie wielokanałowym. Wiem że prawdziwych punktów sprzedaży, gdzie w specjalnych pomieszczeniach można odsłuchać materiał 7.1 lub 5.1 jest niewiele. W większości salonów podłączone do odsłuchu są tylko fronty, a gdy trafi się że podłączone są wszystkie głośniki to i tak stoją na kupie. Osobiście do stereo używam innego zestawu i byłem zainteresowany amplitunerem, który dobrze brzmi w kinie. Gdybym szukał czegoś bardziej uniwersalnego to zakupił bym jakiegoś Maranza lub HK.
Mój niby zaczepny ton to nic innego jak odpowiedź na Twoje posty,w których polecasz odsłuch (ja również) a gdy ktoś opisuje wrażenia z takiego odsłuchu próbujesz sugerować mimo wszystko że to co się podoba nie jest takie dobre.
Na temat obecnie produkowanych Tonsili się nie wypowiadam. Przerobiłem jeszcze w latach 70 tych i 80 tych parę Altusów, Altonów i tylko dlatego że nic lepszego kupić nie było można (nie licząc Pewexu). Jeżeli jakość a zwłaszcza wytrzymałość zawieszeń membran w obecnych produktach Tonsila jest podobna to omijał bym je szerokim łukiem.
 

Cyborg65

New member
Witam

Wszystko ok ale
Cyt
alex1
Co prawda w większości użyję mojego zestawu do KD ale i muzyki i radia również słucham.


A napisałem raczej wyraźnie że jeśli w stereo jest dobry to i w kd będzie dobry.
Nie mówiłem nic o nielicznych wyjątkach kiedy w stereo jest do bani a w KD sobie radzi bo : Cyt kolegi powyżej

Nie jest też chyba dla nikogo niezrozumiałe że aby amp zagrał w stereo tak jak wzmak stereo za 2k PLN
Musi kosztować dobrze ponad 5k PLN a nieraz pow 6k
Więc jeśli KD i trochę stereo to raczej nie amp pokazujący pazur w KD
Stąd rada jak ja bym się do tego zabrał jeśli bym nie miał na luzie 7-8k PLN
A tak naprawdę to ciężko opracować kryterja (gniazda dekodery) łącznie z gotówką i odsłuchać to co zostanie.
Będzie 30 wypowiedzi naprawę szczerych tyle że będą sobie zaprzeczać, ale i to zrozumiałe każdy ma inne ucho, i tyle.
I nawet jak 90% ludzi będzie się podobać np Pion to bez odsłuchu po czasie dowiesz się że byłeś w tych 10% i te 90 wcale nie chciało cię oszukać.
Zorientuj się co jest w twoim zasięgu spełnia kryteria i odsłuch, co tu doradzać, mam ci wywalić listę tego co się mieści w cenie.
Mi się podoba pion kol krisder napisał Maranz lub HK jakiś inni lubią HK avr255
Jeszcze parę postów i lista pełna.
Pozdrawiam :lol:
PS
krisder o wytrzymałość zawieszeń membran w obecnych produktach Tonsila
możesz się przestać martwić tak na powagę.:eek:k:
Pozdrawiam :lol:
 
Do góry