Jamo 606 rozmieszczenie

korzi

Member
Witam,

Mam do was pytanie.
Jaki jest problem z rozmieszczeniu tych głośników, bo czytałem troche opinii na ich temat i kilka razy ktoś mowił, że jest problem z ich rozmieszczeniem.

Jakie są zalecenia w ich rozmieszczeniu, i gdzie jest problem ?
 

korzi

Member
Może mi ktos powiedzieć jaka jest optymalna odległość od strony bocznej głośnika niskotonowego do następnego mebla by nie stracić na basie ?
 

korzi

Member
No tak. Ale ja nie bede miał wiecej niz 10 cm. I nie wiem czy nie jest to za mało, wiec czy jest sens kupowac wtedy te głośniki ?
 

Irasiad

New member
Na basie nie powinieneś nic stracić.Poza tym wiele subwooferów ma głośnik skierowany w podłogę gdzie jest góra 5 cm i grają.Niskie tony mają to do siebie,że nie rozchodzą się liniowo jak wysokie czy średnie ,, "Im kolumny stoją dalej od ścian czy innych powierzchni odbijających, tym w ich promieniowaniu mniejszy jest udział niskich częstotliwości."Dlatego głośnik niskotonowy czy sub.można nawet schować za kanapę a i tak słychać basy.Mam ok 20 cm od mebli kolumnę i gra lepszym basem niż druga ustawiona przy drzwiach.,muszę je zamykać (drzwi)aby dźwięk nie "uciekał do przedpokoju.
 
Do góry