JAMO 606 OMG !!! Zla polaryzacja w kolumnach

mlotek1790

New member
Witam. czy ktos z was sprawdzał polaryzacje w kolumnach jamo 606. Ostatnio robiłem test z bateria 1,5 V i prz połączeniu + z +, - z - membrama wychyla sie do srodka, na surroundach jest ok ale na frontach jest zamieniona, co najciekawsze w instrukcji + z - jest na odwrót niż w kolumnie. Jezeli w jednej kolumnie zamienie polaryzacje od razu slychac lepszy głębszy mocniejszy bass.
 

kwasior21

New member
To normalne w Jamo, tez tak mialem. ..... podlaczeone do Yamahy, nie chcialo mi skonczyc kalibracji ..... jedna kolumna frontowa .... Podpialem odwrotnie i olalem problem.

Pozdrawiam.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Tak ale to nie jeden głosnik odwrotnie moze byc spiete w zwrotnicy wiec trzeba sprawdzic wszystkie dla pewnosci bo jak odwrocisz a inne były dobrze wiec teraz one beda odwrotnie:-x
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mlotek1790

New member
W surroundach i centralnym jest ok. ale we frontach jest zmieniona polaryzacja w oby dwoch kolumnach. Tylko mam jeszcze jedno pytanie czemu jak w jednej z kolumn zamienie polaryzacje to otrzymuje głeboki potężny bass, a jak mam podłączone niby prawidłowo to basu nie ma.
 

tom0987

New member
co do instrukcji kolega ma racje ,ale u mnie po zamianie miejscami różnicy nie słyszę ,tez kiedys myslałem że coś sknocili
 

tom0987

New member
co do instrukcji kolega ma rację ,też kiedys tak myslałem ,choć zamiana miejscami nic nie dała w moim odczuciu
 
Do góry