Jamo 606, Mission M34i czy KEF C5?

ryjoslaw

New member
Witam!
W związku z tym, iż już nie mam możliwości kupna C7 po okazyjnej cenie (tj. 750 zł) mam znowu dylemat :( Pytanie jak w temacie, co wybrać z kolumn jak w temacie. Czy na onkyo 605 z tymi kolumnami będzie jakaś różnica w jakości, czy to bez różnicy czy wybiorę jamo, mission czy KEF?Albo coś innego w podobnej cenie co jest warte uwagi. Zastanawiam się jeszcze nad Celestion 30? Pomóżcie bo mam taki mętlik w głowie, Bardzo mi się podobają Jamo 606, ale niektórzy mówią że w stereo są kiepskie. Czy to będzie lepiej grało niż moje obecne M-audio?
Pokój 20 m, muzyka praktycznie każda.
 

pawelzoraw

New member
Witam, ja zakupiłem zestawik Celestion F30 + F10 + F35c + sub, narazie zestaw gra z amplitunerem Pioneer 417, ale zamierzam go zmienić na NADa L73, mam podobnie jak Ty pokój 20 m2 i musze przyzmac ze Celestiony nawet z tym słabym pioneerem grają super, detalicznie, jasno i pomimo 13 cm membran bardzo dynamicznie. Kef c5 to ten sam producent także brzmienie nie powinno być inne, na pewno c5 nie zagraja gorzej. Ale jeśli bym miał wybierać pomiędzy Kef c5, jamo s 606 i mission m34, to bez zastanawiania wybrałbym missiony. Super głośniki, co prawda słuchałem ich grających ze wzmacniaczem marantza ale grało to pięknie :)
 

Szymonidius

New member
Mam 606 i faktycznie stereo nie jest ich najmocniejszą stroną. Może kwestia mojego ustawienia (odległość od ścian, ustawienie mebli) lub wzmacniacza. Oczywiście jest jeszcze kwestia, co kto lubi w muzyce. Natomiast w kinie sprawdzają się u mnie doskonale. Koncerty w DTS też wypadają świetnie. Jak będę maił chwilę to spróbuję podłączyć je pod wzmacniacz stereo i zobaczę wtedy jak zagrają? Będąc niedawno u brata miałem okazję posłuchać jak grają już nie najnowsze B&W ze starym wzmacniaczem stereo i powiem, że to już jest całkiem inne brzmienie.
 
Do góry