jakość zdjęć cyfrowych na LCD

Marucha11

New member
Hej wszystkim !
Zamierzam zakupić kieszonkowy aparat cyfrowy z przeznaczeniem na prezentację zdjęć na 46 calowym LCD. W związku z tym moje pytanie czy w takim przypadku ma znaczenie czy aparat ma 8 Mpx czy 12 Mpx ?

Wybrałem dwa aparaty Panasonica Lumix FX55 i FX100
http://www.fotopolis.pl/spec.php?li...2&lista%5B%5D=900&showc=por%F3wnaj+zaznaczone
które spełniają moje wymagania - bardziej podoba mi się FX55 z racji ceny, wagi i wielkości wyświetlacza - poza tym nie ma chyba dużych różnić w parametrach technicznych (jeżeli się mylę to mnie naprostujcie).;)

A może macie inną propozycję małego aparatu z przeznaczeniem na wyświetlanie na dużym ekranie LCD.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Marucha11 napisał:
A może macie inną propozycję małego aparatu z przeznaczeniem na wyświetlanie na dużym ekranie LCD.
Witam.
Czy Ty przypadkiem czegoś nie pokręciłeś ?
Z cyfraka można , oczywiście zdjęcia oglądać na LCD, ale przecież aparat służy raczej do ROBIENIA zdjęć, które można potem w różny sposób oglądać.
Tak ten Twój wybraniec do tych celów wystarczy. Jesli koniecznie będziesz chciał z NIEGO oglądać zdjęcia to sprawdź wejścia/wyjścia w LCD i cyfraku.
 

bor@s

New member
hmm

1. Matryca FullHD to 2MPix, więc 12MPix to lekka przsada, chyba, że zdjęcia powiększane przed wyświetleniem.
2. Jak chcesz to wyświetlać? Są różne możliwości
- najsensowniej z komputara
- niektóre tv mają wejście usb albo na kartę pamięci, ale z obsługą tego bywa różnie, np. mój TV spłaszcza zdjęcia do 16:9 i nie da się rozciągnąć :(

- przez wejście video - koszmarna jakość rzędu 0,4MPix
 

gatar

Active member
Bez reklam
bor@s napisał:
mój TV spłaszcza zdjęcia do 16:9 i nie da się rozciągnąć :(
Witaj.
Co rozumiesz , przez "spłaszcza" i "nie da się rozciągnąć" ?
Format fotek to 3:2 lub 4:3, czasamai 16:9.
Moim zdaniem, w tym przypadku nadmiar pikesli nie powinien zaszkodzić.
Zwasze będziesz mógł wydrukować w dużym formacie.
Może poszukaj cyfraka z wyjściem HDMI. Twój LCD wejście takowe zapewne posiada.
 

bor@s

New member
Gatar

ano normalnie, aparat robi zdjęcia w rozdzielczości 2048x1536 czyli 4:3, a telewizor mam 16:9 i po włożeniu karty SD z aparatu do telewizora są rozciągnięte w poziomie, wszystko jest grube. Normalną telewizję 4:3 mogę wyświetlić bez górnych i dolnych fragmentów, a dla zdjęć ta opcja w samsungu już nie działa. A aparat nie umie robić fotek panoramicznych, musiałbym wcześniej przygotować na komputerze, aby TV poprawnie to wyświetlał.
 

gatar

Active member
Bez reklam
b@ras ... ja to wiem, ale użyte określenia "spłaszcza" i "nie da się rozciągnąć" sa, moim zdaniem nieodpowiednie. Obraz 4:3 jest właśnie rozciągnięty, chociaż można to próbować określić "zpłaszczeniem". Zaś "nie da się rozciągnąć" ...hm, jak dla mnie obraz jest rozciągniety. To takie tam moje dywagacje oparte na popularnej "terminologii" z forum.
 

bor@s

New member
gatar napisał:
b@ras ... ja to wiem, ale użyte określenia "spłaszcza" i "nie da się rozciągnąć" sa, moim zdaniem nieodpowiednie. Obraz 4:3 jest właśnie rozciągnięty, chociaż można to próbować określić "zpłaszczeniem". Zaś "nie da się rozciągnąć" ...hm, jak dla mnie obraz jest rozciągniety. To takie tam moje dywagacje oparte na popularnej "terminologii" z forum.

ma złe proporcje, whatever...
 
Do góry