Jakość UHD – nowy standard jeszcze bliżej nas

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość UHD – nowy standard jeszcze bliżej nas.
hu6900-001-front-black.jpg

Do najszerszej na rynku oferty telewizorów Ultra High Definition Samsung dołącza kolejny reprezentant. Samsung Smart TV HU6900 trafia już na sklepowe półki w niezwykle atrakcyjnej cenie jak dla urządzenia będącego w stanie wyświetlać treści w wysokiej rozdzielczości UHD (3840x2160) i wyposażonego w funkcje znane z topowych modeli koreańskiego producenta.

hu6900-003-r-perspective-black.jpg

Pod względem zastosowanych rozwiązań, w Samsung Smart TV HU6900 znajdziemy wszystkie autorskie technologie firmy Samsung, które odpowiedzialne są za nieskazitelną jakość obrazu oraz rozbudowaną funkcjonalność tegorocznych modeli telewizorów. Przede wszystkim, godną uwagi jest funkcja skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition, czterokrotnie większej od standardowej Full HD. Dzięki niej na nowo odkryjemy starsze materiały wideo czy filmy na płytach DVD, których wygląd będzie znacznie lepszy niż dotychczas.
hu6900-006-dynamic-black.jpg


Do najszerszej na rynku oferty telewizorów Ultra High Definition Samsung dołącza Wśród technologii Samsung zastosowanych w modelu HU6900 znajdą się także algorytmy Digital Noise Filter i Digital Clear View, które zagwarantują brak jakichkolwiek cyfrowych zakłóceń obrazu. Na wysokiej jakości matrycy zobaczymy obraz o wyjątkowej ostrości, co będzie zasługą działania dynamicznego kontrastu Mega DCR oraz technologii Clear Motion Rate o współczynniku 200 Hz. Dodatkowo, zaawansowany algorytm UHD Dimming zoptymalizuje całość obrazu pod kątem dostarczenia odpowiednich czerni i kontrastu w każdym obszarze ekranu. Ich sprawne działanie zapewni wbudowany czterordzeniowy procesor, znany z innych tegorocznych telewizorów Samsung.
hu6900-005-r-side-black.jpg

Na bogatym wyposażeniu nowego modelu telewizora znalazła się także nowa funkcjonalność Multi screen, za pośrednictwem której na ekranie telewizora wyświetlimy jednocześnie obraz z aż czterech źródeł. W jednym momencie będziemy mogli oglądać telewizję, skorzystać z jednej z licznych aplikacji Samsung Smart TV oraz przejrzeć filmy Warte Obejrzenia na platformie SmartHub. Funkcjonalność Multi screen sprawdzi się świetnie gdy kilka osób potrzebuje skorzystać z telewizora jednocześnie.
Dzięki zintegrowanej karcie sieciowej z funkcją WiFi Direct, na nowym telewizorze Samsung skorzystamy nie tylko z połączenia z siecią Internet, ale także połączymy z modelem HU6900 inne urządzenia podpięte do domowej sieci. Korzystając np. z najnowszej wersji mobilnej aplikacji Samsung Smart View połączymy nasz smartfon bezpośrednio z telewizorem. W tym momencie oddana nam zostanie możliwość strumieniowania obrazu i dźwięku z urządzenia mobilnego na ekran telewizora.
Najnowszy telewizor Samsung model HU6900 dostępny będzie w trzech wariantach przekątnej ekrany – 40”, 50” oraz 55 cali w sugerowanych cenach detalicznych:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro o UHD mówimy to może trochę z innej beczki .W Czechach w naziemnej telewizji cyfrowej ruszyły testy tego standardu .Na razie jest nadawany materiał 77 sekundowy puszczany w pętli z nadajnika Praga -miasto ,testy potrwają do listopada tego roku . Prawdopodobnie już nie długo nasi południowi sąsiedzi będą mogli oglądać UHDTV....a co jest w naszej DVB-T to chyba każdy widzi
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro o UHD mówimy to może trochę z innej beczki .W Czechach w naziemnej telewizji cyfrowej ruszyły testy tego standardu .Na razie jest nadawany materiał 77 sekundowy puszczany w pętli z nadajnika Praga -miasto ,testy potrwają do listopada tego roku . Prawdopodobnie już nie długo nasi południowi sąsiedzi będą mogli oglądać UHDTV....a co jest w naszej DVB-T to chyba każdy widzi

Ale to wiesz ciekawe czy bedzie naprawde 4k czy tak jak u nas tv cyfrowa ala full hd :)
Desertman pamietaj tylko o jednej rzeczy, ze my walczylismy z Niemcami ( i ponieslismy z tego tytulu duze koszta), a u nich nawet jedna bomba nie spadla, bo jak Niemcy weszli to wszyscy rece do gory podniesli, a to jest pewna roznica w odbudowaniu gospodarki itp. Nie wspominajac o tym ze Czechy sa calkowicie nie wchodzace w zaden konfilkt - patrz chocby ostatnia sytuacja z Ukraina, dla nich nawet jakby Putin w Kijowie rozstrzeliwal po 10 osob dziennie to oni by udawali ze nic nie widza. Reasumujac to jest Panstwo, ktore widzi tylko siebie i swoich obywateli..
Wracajac do tego samsunga chwile polezy w sklepie i ceny spadna i bedzie popularnym modelem.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
O Czechach:
Mieli doskonały przemysł zbrojeniowy.
Wypromowali Skodę w latach 80-tych.
Pamiętacie magnetofony TESLA ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tesla to nie tylko magnetofony - to także głośniki i inne rzeczy

Ale wracając do UHD TV - to nie będzie tak jak u nas ,skoro robią testy (obecnie jest testowany nowy kodek) to wprowadzą taki przekaz ,i to podejrzewam ,że może nawet w przyszłym roku
Zwróćcie uwagę na jeszcze jedną rzecz - nasi sąsiedzi Czechy , Słowacja ,Rosja a nawet Białoruś mają DVB-T2 tylko u nas nie
Nie wiem czy wiecie w Białoruskiej NTC jest(lub za chwilę będzie) 42 kanały - niby tam jest zacofanie ,niby reżim a są jednak mądrzejsi od nas
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Temat DVB-T2 jest dla mnie nowy, więc zapytam, czy oba systemy nie mogą egzystować równolegle? Np na początku ten nowy jedynie do 4k (kto ma taki tv to juz ma i dekoder) a pozostali nie musieliby zmieniać sprzętu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj widzialem poraz pierwszy 65 calowy topowy tv samsunga i juz to zakrzywienie daje jakis efekt , bo na 55 calach to jak dla mnie nie ma zadnego... Choc na 100% to mysle ze to zakrzywienie byloby fajne przy 80-90 calowym tv.. Tylko niestety za 65 cali - 20 tys cena, wiec mysle ze i tak lepiej sie oplaca kupic serie nizsza bo obraz jest praktycznie ten sam.. a 4 tys roznicy to jednak nie jest malo..
 

starosta17

New member
Dziś oglądałem ten telewizor w sklepie. Sceptycznie byłem już nastawiony po teście w hdtvtest.co.uk, gdzie napisano, że 4k to osiąga ale przy oglądaniu zdjęć, natomiast obraz w ruchu to może ma 1k. Na żywo rzeczywiście nie zrobił na mnie wrażenia. Za tą kasę lepiej kupić porządny hd.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziś oglądałem ten telewizor w sklepie. Sceptycznie byłem już nastawiony po teście w hdtvtest.co.uk, gdzie napisano, że 4k to osiąga ale przy oglądaniu zdjęć, natomiast obraz w ruchu to może ma 1k. Na żywo rzeczywiście nie zrobił na mnie wrażenia. Za tą kasę lepiej kupić porządny hd.

Cena jest za duza i to nie podlega zadnej dyskusji, a rezta to juz kwestia gustu i co sie lubi..
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Bardzo slaby model, co z tego ze 4k jak smuzy przeokropnie. Testowalem 40 50 i 55 cali.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Do góry