jakosc toshiby r3500

deXid

New member
Witam.

Przyznam sie ze jestem na tym forum od 2 dni i czytam posty wasze poziom niektorych odpowiedzi jest bardzo niski w sumie pytanie czy mozna sugerować sie odpowiedziami niektorych tu osob. Nie chce nikogo obrażać naprawdę.



Chciałbym zapytać się was czy kupując 32r3500 porownywaliscie jej obraz z innymi modelami? u mnie w miescie jedynie jest toska 32cv500 porownywalem jej obraz z samsungiem 32r83 i samsung wygrywa idealne podswietlenie IDEALNA czerń NIESAMOWITY KONTRAST, toska przegrała niestety miała cienki czarny kontrast TAKI sobie.

z jakimi modelami porownywaliscie 32r3500 ? ta toska leci na matrycy mva toretycznie bardzo smurzy nie jest to naset s-mva czyli jest też wolna (chodziaz tv leci na 100hz) ale wyswietla ladne kolory. Kontrast dynamiczniy podawany przez producentow NIC NIE ZNACZY liczy sie STATYCZNY wiec nie chce sugesti opartych na parametrach.

Zatem czy moglby ktos powiedziec jak r3500 wyglada w porownaniu do innych marek? pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba R 3500 - to model który już schodzi z rynku.
Czy sprawdziłeś ten model czy lecisz tylko z rachunku prawdopodobieństwa.
Kiedyś Kowalskiemu ukradli rower. Milicjant / tak się kiedyś nazywał/ zapisał w skrócie - Kowalski kradzież. Za tydzień wezwali Kowalskiego w sprawie podejrzenia o kradzież roweru.
Nie można sugerować się oceną marki przy sprawdzeniu jakiegoś modelu z rodziny. Poczytaj więcej postów.
Modelu CV 500 nie polecamy. Model R 3500 wręcz przeciwnie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475 - poczytaj testy.

teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg

pamiętaj o kalibracji - dla własnego komfortu i oszczędności kasy / pobór energii/
Czy sprawdziłeś jak obydwa telewizory które ogladałeś są podłączone ?
Czym są podłaczone i jakie mają ustawienia w menu ?

Toshiba mając 100 hz ma większą płynność . Co to znacza i jak wygląda ?
Tak wygląda słaba płynność - przy przesuwie w poziomie
025_P1090225.JPG


a tak dobra:
017_P1010327.JPG


Oczywiście są lepsze telewizory i lepsze marki. Ale skoro sięgasz po najtańsze telewizory na rynku - oczekuj od nich tyle ile kasy wydajesz !!!

Panasonic XL85
105_P1030873.JPG


058_P1030736.JPG



jvc 32 P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

p1050635ft8.jpg
 

deXid

New member
dziekuje za odpowiedz, sprawdziłem wszystko podlaczenie, pobor mocy, czern wszystko co mogłem i na co pozwalając warunki sklepowe.


Obraz miałem na plazmie za 15 tys i na tym r3500 i był na r3500 najabardziej podobny obraz z posrod lcd w sklepie wystawionych, szkoda ze toshiba nie ma funkcji pixel plus philipsa ktora jest wrecz rewelacyjna,

zauwazylem ze r3500 ma bardzo slabe katy ale jest to mva przeciez wiec nie ma co cudow sie spodziewać, a to ze jest to 100hz to porażka ponieważ mogli by dać matryce s-mva i nie było by juz potrzeba tych 100hz co powoduje znacznie zuzycie pradu i znieksztalcenia obrazu.
 

hyzop

New member
a jaki ona ma w końcu kontrast dynamiczny ? w Części sklepów widziałem 4500:1, w części 9000:1 a Tshiba Polska podaje 5000:1. Skąd te różnice, jakieś różne wersje ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie ważne jaki kontrast podaje producent. Spójrz na zdjęcie z testu Kikiego na fotkę z ciemną sceną i to jest właśnie ten kontrast r3500, czyli w ciemnych scenach "ciemność widzę, widzę ciemność" i nic poza tym. Kontrast jest słabiutki. W sony dla w4000 podają 33000:1 a dla sama a656 15000:1 a jak porównasz bok w bok to kontrast ten sam.
 

deXid

New member
za bardzo nie wiem o ktore zdjecie ci chodzi, ktore jest ciemne?

r3500 ma FENOMENALNY KONTRAST w porownaniu do 80% lcd na rynku. Moim zdaniem jakosc obrazu, kontrast, czern jest jedna z lepszych w dostepnych dzis lcdkach. Ta toshiba bije na glowe drozsze o 1000zl TV sony i samsungi.
Najwiekszym rywalem tej toski jest philips z pixel pusem. Toska ODDAJE BARDZO REALNE KOLORY to jej najwieksza zaleta (realne kolory bo ma mva, z cala reszta tego konsekwencjami heh).

wada toski sa katy i raczej nic wiecej. Porownujac kontrast z samsungiem np z r82 oczywiscie r3500 bedzie mial gorszy kontrast ALE szajsung nas oszukuje ponieważ NIE WYSWIETLA POPRAWNIE BARW a toska tak
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
http://images26.fotosik.pl/127/7ed3fe0cc3181196med.jpg
Choćby o ten. Trochę nie rozumiem o co Ci chodzi? Zadajesz pytania by potem sam sobie na nie odpowiedzieć. Jeśli uważasz że z r3500 tylko phillips może się równać to chyba już odpowiedzi są zbędne, bo wszystko już wiesz. Matryca mva nie ma nic wspólnego z reprodukcją barw - samsung i sony też robią lcd na mva (mój stary r71 jest mva). Samsung zmienia kolory tylko w trybie dynamicznym. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

deXid

New member
"Matryca mva nie ma nic wspólnego z reprodukcją barw" EEE hmm no a co ma cos wspolnego z reprodukcja barw jak nie matryca? oczywiscie na reprodukcje barw skladaja sie tez inne urzadzenia w lcd ale matryca ma znaczenie hehehe.


pzdr
 

Proofit

New member
Tak sie sklada ze jestem szczesliwym posiadaczem tegoz telewizorka :D
W gry gralem tylko na podlaczonym kompie kablem DVI-HDMI w rozdzialce 1920x1080 @60Hz i np taki Race Driver GRID sprawowal sie znakomicie, doskonala plynnosc, kolorki miodzio, az nie moglem sie na patrzec ;)
 

Proofit

New member
FredzioPL napisał:
A skad taka rozdzialke uzyskales?? :eek:
Na karcie graficznej sobie ustawilem, ale oczywiscie tv przeskalowal ja sobie do swojej natywnej rodzialki (1360x760 ) ;) Z tego co wyczytalem to r3500 przez swoje wejscie HDMI moze przyjac sygnal 1080p @ 24HZ/50Hz/60Hz :D
U mnie dzialaja wszystkie te standardy :)
 
Do góry