Jakośc sprzetu do odbioru tv satelitarnej (n)

foamclene

New member
Czy jakos anteny jaka zamontuje do odbiory n-ki bedzie miala wplyw na jakosc obrazu
chce kupic antene satelitarna FESAT 95 K Hirschmann i wszyscy instalatorzy (trzej;) odradzaja wydatek
twierdza ze wystarczy krajowa 85...
czy jakosc anteny ma znaczenie?
(mam televizor full hd kds 55 A200 sony)
 

Deimos

Banned
Witaj, kup sobie porządną antene aluminiową najlepiej ok. 1m średnicy, co pozwoli Ci na prawidłowy odbiór nawet przy bardzo kiepskiej pogodzie.
Najlepsze krajowe to produkuje firma MABO z okolic Szczecina. Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Instolatorzy dobrze Ci radzą na nasze warunki wystarczy w zupełności antena 85-90 cm.Dobrym i sprawdzonym produktem są anteny Triax 100, oraz rodzima Corab 90.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
diana napisał:
Witam
Instolatorzy dobrze Ci radzą na nasze warunki wystarczy w zupełności antena 85-90 cm.Dobrym i sprawdzonym produktem są anteny Triax 100, oraz rodzima Corab 90.

POTWIERDZAM I POPIERAM w 100 %!!!:eek:k:

Pozdro!
 

foamclene

New member
kompatybilnosc konwertera z antena

a z tym hirrschamannem to jak jest? nikt (poza sieciami) tego nie uzywa?
mam spory balkon wiec nie przeszkadzal by mi wiekszy talerz
powiem szczerze ze mysle takze o przyszlosci i gdyby stalo sie tak ze bede chciala lapac cos wiecej niz "n" wolalbym zainwestowac w dobry sprzet (w garnicach rozsadku jezlei chodzi o rozmiar ;) bo mieszakm w bloku na upartego wcisnelabym i 160tke:) mysle jednak ze ta 1m ktora wybralam bylaby z niezlym zapasem)
i pozostaje jeszcze sparawa konwertera jezli kupie antene hirschmanna to moge do niej kupic konwerter producenta (do polskiej kazdej innej strzelam na slepo z konwerterem) czy nie jest tak ze konwerter o dobrych parametrach tego samego producenta co czasza daje mi gwarancje kompatybilnosci (z czym jak czytalam bywa roznie)?
naprawde jakos czaszy nie ma znaczenia?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Szczerze powiem że nie znam możliwości anteny Hirrschamann , mogę tylko polecic Triaxa (jest też 110) do której można dodac b.dobre konwertery firmy Golden Interstar . Mogę od siebie powiedziec że będzie działac bez żadnych problemów.Wielkośc tej anteny zapewni możliwośc odbioru z kilku satelit mających zasięg na nasz kraj.
 

Deimos

Banned
Firma Hirrschamann , tak jak i nasza MABO są na rynku od bardzo wielu lat. Kiedyś były prowadzone testy anten obu firm o tych samych wielkościach.
Obydwie uzyskały właściwie idntyczne parametry jeżeli chodzi o "uzysk" sygnału w decybelach. Z tego co wiem to 80% produktów Mabo trafia za granice, to o czymś świadczy. Kupowałem wiele lat temu parabole 180cm w firmie Mabo, jak jeszcze miała produkcje w samym Szczecinie. I wówczas też brałem pod uwage Hirrschamanna, ale po zapoznaniu się z parametrami i cenami zdecydowanie korzystniejsza jest polska oferta...
Pozdrawiam
 

Mabri

New member
90 Corab, Mabo (łatwiejsze mocowanie) - nic lepszego nie potrzeba (nie wiem czy jest). Bardzo ważny jest konwerter.
 
Ostatnia edycja:
Do góry