jakosc programów HD w TV 55" vs 65"

makus3

Member
Panowie mialem zamiar kupic TV 65 cali przesiasc sie z 55 dzisiaj bylem u taty bo zmienil samsunga ue55h6400 na ue65mu7002 i powiem Wam ze ekran faktycznie wiekszy ale jak mi odpalil NC+ kanały HD Eleven i inne to jakość jest gorsza niż na tej 55 calach h6400 :/ Czym wiekszy ekran tym gorsza jakosc bedzie kanalow HD w TV ? dopiero pewnie jak w przyszłosci wejda kanaly 4k to bedzie fajnie widac na 65 calach. Teraz mam dylemat nie wiem co zrobic bo tez mam zamiar sie przerzucic na 65 cali tylko lepszy model a tez mam 55h6400 i jakosc piekna. Co sadzicie tez mieliscie takie odczocia ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zależy od procesorów, skalowania, sygnału, kalibracji, odległości od ekranu, przyzwyczajenia. A jaki masz konkretnie model na myśli ?
Chyba , że pytasz o ten model który właśnie kupił tata...
 

makus3

Member
O ten co kupil tata bo przesada belka paska nc+ ta niebieska co jak sie zmienia kanaly na dole nawet jest jakby rozmazana delikatnie :-/ jedyne to co mi przyszlo do glowy zeby sprawdzic jutro jak bede u niwgo czy rozdzielczosc dekodera ma dobrze ustawiona przy nowym tv 65mu7002 dekoder nc+ ma przycisk res (resolution) moze tu sie cos przestawilo hmm...
 

makus3

Member
Tak jak przypuszczalem dekoder nc+ ustawil jakas rodzielczosc progresywna 720x576 (50Hz) po zmianie TV zmienilem pezyciskiem RES na full hd z przelotem 1920x1080 (50Hz) i jest krysztal :)
 

makus3

Member
Widzialem ustawienia na rtings niby kalibracyjne ale podobno kazdy TV jest inny wiec nie wiem czy probowac wklepac takie ustawienia jak podaja czy zostawic obecny tryb naturalny nawet spoko wszystko widac a wizyta pewnie kogos kto przyjezdza ze sprzetem i kalibruje troche kosztuje
 
Do góry