Jakość obrazu 6 serii F

harryt

New member
Witam wszystkich.
Posiadam 2 Samsungi LE37B651 i LE40C650. Stwierdziłem , że przyszedł czas kupić coś nowego i większego 46-50". Wybór padł na 6 serie F modele 6770 lub 6800.
Objechałem chyba wszystkie sklepy w mieście porównując wymienione modele oraz wiele innych uzbrojony w pendrive z odpowiednim materiałem. Stwierdziłem, że wybrane przeze mnie modele (moim zdaniem) zdecydowanie odstają jakością obrazu od obecnie posiadanych, i że jedynymi godnymi następcami są seia 7 i 8. Szczególny parametrem , który rzucał się w oczy jest ostrość. Na wszystkich TV 6320,6400,6500,6640,6770,6800 przy odczycie zdjęć o rozdzielczości 4288x2848 obraz wyglądał jak na monitorze, w którym ustawiono rozdzielczość o dwa stopnie niższą niż natywna. Trafił się jeden egzemplarz F6100, który wyświetlił fotki poprawnie. Na TV serii 7,8 obraz "żyleta".
I tutaj dochodzimy do sedna, czy 6 seria F jest ogólnie skopana ? czy w sklepach zostały już tylko felerne egzemplarze ?
 

hetm4n

Member
mam f6400, ostrość z USB jest na poziomie 0, zobacz w menu, te same fotki pościłem poprzez WD TV Live , na hdmi mogę wszystkie parametry obrazu ustawiać, i ostrość była żyleta. Podłącz zewnętrzny odtwarzacz poprzez który wyświetlisz sobie fotki. Niestety ostrość dla trybu UBS i Smart Hub została skopana.
 

harryt

New member
Coś w tym jest co piszesz. Faktycznie w menu nie dało się regulować ostrości. U mnie w B i C ostrość jest na 50 i daje się regulować. Ale dlaczego w jednym F6100 ostrość była na poziomie serii 7 ?
Jeśli tak jest, że tryb USB jest skopany to porażka. Łatwiej jest odtwarzać zdjęcia i inne media z pendrive niż przez jakiś odtwarzacz, którego zresztą nie posiadam (zbędna rzecz przy USB i PC po DLNA), tylko TurboBox+
 

hetm4n

Member
dla mnie taki odtwarzacz to podstawa, z czoła usb wiec niema problemu, a i tak leżu pod TV, po za tym ilość odtwarzanych formatów (łącznie z materiałem z kamery 1900x1080 60p oraz BluRay ISO) bije na głowę media playery w TV :D
 

prezy

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Stwierdziłem, że wybrane przeze mnie modele (moim zdaniem) zdecydowanie odstają jakością obrazu od obecnie posiadanych, i że jedynymi godnymi następcami są seia 7 i 8. Na TV serii 7,8 obraz "żyleta".

Dokładnie się z Tobą zgadzam. Jak masz w domu poprzednie linie samsunga, które naprawdę świecą ładnie to jedyny słuszny wybór to seria 7 i 8.
 

harryt

New member
Dokładnie się z Tobą zgadzam. Jak masz w domu poprzednie linie samsunga, które naprawdę świecą ładnie to jedyny słuszny wybór to seria 7 i 8.

i ja tak mysle , tym bardziej, ze ceny zaczely bardziej spadac , bo za furtka stoja juz nowe :lol:;-)

Właściwie decyzję podjąłem - UE46F7000. Zastanawiam się tylko czy kupować teraz czy jeszcze poczekać ? Cena obecnie to 4500 pln. Jest szansa, że spadnie jeszcze, tak do 4000 ?
Gorzej jak nie będą ich zamawiać po wyprzedaniu, czekając na nowe modele.

Dzisiaj w Saturnie chcieliśmy z kolegą negocjować cenę na dwie sztuki, ale sprzedawca poinformował, że nie ma takiej możliwości (stwierdził, że poprzedniego dnia rozmawiał z kierownictwem "i to takim wyższym" na ten temat bez skutku, podobno i tak już na obecnej cenie tracą, a przynajmniej nie zarabiają)

Ot i dylemat.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Posiadam 2 Samsungi LE37B651 i LE40C650. Stwierdziłem , że przyszedł czas kupić coś nowego i większego 46-50". Wybór padł na 6 serie F modele 6770 lub 6800.
Objechałem chyba wszystkie sklepy w mieście porównując wymienione modele oraz wiele innych uzbrojony w pendrive z odpowiednim materiałem. Stwierdziłem, że wybrane przeze mnie modele (moim zdaniem) zdecydowanie odstają jakością obrazu od obecnie posiadanych, i że jedynymi godnymi następcami są seia 7 i 8. Szczególny parametrem , który rzucał się w oczy jest ostrość. Na wszystkich TV 6320,6400,6500,6640,6770,6800 przy odczycie zdjęć o rozdzielczości 4288x2848 obraz wyglądał jak na monitorze, w którym ustawiono rozdzielczość o dwa stopnie niższą niż natywna. Trafił się jeden egzemplarz F6100, który wyświetlił fotki poprawnie. Na TV serii 7,8 obraz "żyleta".
I tutaj dochodzimy do sedna, czy 6 seria F jest ogólnie skopana ? czy w sklepach zostały już tylko felerne egzemplarze ?

Zdjęcia na TV samsung są mega skopane niestety natomiast zupełnie nie rzutuje to na jakość obrazu (porównaj nawet OSD w seri 6x i 7x :D :D :D ;D)
Twoje zdjęcia od zawsze najlepiej będą wyglądać na TV Sony!
 

harryt

New member
Masz racje, OSD w tych seriach różnią się wyrazistością.
Co do SONY, chyba że masz na myśli W905 bo W805 nie powaliła mnie jakością, chociaż ostrość perfekcyjna (mówimy o nieskalibrowanych odbiornikach w sklepie tak Sony jak i 7serii).
 

tdx

New member
Bez reklam
Bo wiesz w905 jest na psa samsunga

A na powaznie tak jak napisalem wczesniej

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry