jakość materiału źródłowego

Meloman69

New member
Bez reklam
Piszemy o zaciemnieniu, ekranach, głębokości czerni czy też kontraście, a nie pamiętamy o jeszcze jednym - jakości materiału źródłowego.
Uważam, że przestępstwem, a pewnie niestety jeszcze wielu jest na tym forum, na projektorze - oglądanie w dzisiejszych czasach- divxów czy nawet mkv jako dvdrip...
Jeżeli nawet mamy projektor 720p starajmy się uzyskać możliwie najlepszy materiał, w kolejności:
- płyta BL;
- remux z BL;
- 1080p mkv z najwyższym bitrajtem;
- 720p mkv z najwyższym bitrajtem.
Jeżeli materiał nie jest HD to czekamy, aż się pojawi w tym formacie :).
Dzisiaj testowałem:
- Wreck-It Ralph 2012 1080p REMUX AVC FLAC 7.1-HDB
- Wreck.It.Ralph.2012.1080p.BluRay.DTS.x264-PublicHD.
Pomimo, że enkod ma bardzo wysoki bitrajt (ok. 12500 kbps), to wygląda przy remuxie słabiutko. Różnica jest już widoczna już na monitorze, na projektorze - jest bardzo znacząca!
Ostrość i szczegółowość na remuxie powala. Enkod nie wygląda źle. Ale dopóki nie zobaczy się remuxa...
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Piszemy o zaciemnieniu, ekranach, głębokości czerni czy też kontraście, a nie pamiętamy o jeszcze jednym - jakości materiału źródłowego.
Uważam, że przestępstwem, a pewnie niestety jeszcze wielu jest na tym forum, na projektorze - oglądanie w dzisiejszych czasach- divxów czy nawet mkv jako dvdrip...
Jeżeli nawet mamy projektor 720p starajmy się uzyskać możliwie najlepszy materiał, w kolejności:
- płyta BL;
- remux z BL;
- 1080p mkv z najwyższym bitrajtem;
- 720p mkv z najwyższym bitrajtem.
Jeżeli materiał nie jest HD to czekamy, aż się pojawi w tym formacie :).
Dzisiaj testowałem:
- Wreck-It Ralph 2012 1080p REMUX AVC FLAC 7.1-HDB
- Wreck.It.Ralph.2012.1080p.BluRay.DTS.x264-PublicHD.
Pomimo, że enkod ma bardzo wysoki bitrajt (ok. 12500 kbps), to wygląda przy remuxie słabiutko. Różnica jest już widoczna już na monitorze, na projektorze - jest bardzo znacząca!
Ostrość i szczegółowość na remuxie powala. Enkod nie wygląda źle. Ale dopóki nie zobaczy się remuxa...

Ktos tam w jakims watku sie ze mna wlasnie na ten temat sprzeczal. Ja od zawsze twierdzilem, ze oginalny BL, to orginalny BL i wszystkie filmy na sieci, te niby 1080p - jakoscia odpowiadaja max 720p i to pod warunkiem ze sa dobrze zrobione(kodowane).
 

kibicrealu1

New member
a czy jest duża/jakakolwiek różnica w jakości video między blu ray a remux z blu ray? bo niby przy remuxie piszą, że bitrate video jest taki jak w pliku źródłowym
 

Meloman69

New member
Bez reklam
a czy jest duża/jakakolwiek różnica w jakości video między blu ray a remux z blu ray? bo niby przy remuxie piszą, że bitrate video jest taki jak w pliku źródłowym

Remux to teoretycznie kopia 1:1, ale jednak enkodowana. Nigdy nie robiłem bezpośredniego porównania. Wydaje mi się, że ewentualną różnicę można dostrzec na sprzęcie klasy high-end...
 
Ostatnia edycja:
Do góry