Jakość kabli: hdmi i antenowy...

tomekow

New member
witam,
zakupilem juz antene, konwerter i zaraz lecę kupić kable, zastanwia mnie dlaczego przy sygnale cyfrowym tak bardzo ważna/wskazywana jest jakość(cena) kabla. Jeżeli jest to syg.cyfr. to co rodzi różnicę kabli HDMI (cena od 15 do 70zł).
Druga sprawa to nie wiem jaki kupić kabel antenowy: zwracać uwagę na średnicę rdzenia miedzianego? Ten z MM za 1,5 jest ok?
Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.
pozdro i wesołych świąt
tomek
ps.
a co Wy na kabelek firmowany przez N-kę? najtańszy nie jest.... (ok.60zł)
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
Czytałem (choćby na tym forum) sporo o kablach do podłączeń cyfrowych. Jedni piszą, że nie ma znaczenia jaki kabel bo sygnał cyfrowy jest albo go niema. Inni, że kabel to podstawa i trzeba kupić jak najlepszy.
Ja zdecydowałem, że skoro wydałem sporo kasy na sprzęt cyfrowy to nie będę ryzykował eksperymentów z najtańszymi kablami ale też nie będę szalał w kierunku najdroższych na rynku. Kupiłem porządny HDMI Profigold (2m za 240 PLN) i jestem zadowolony.
Antenowy też kupiłem porządny – firmowy.
Świątecznie pozdrawiam :)
 

B@nita

New member
Rodrik_AR napisał:
Czytałem (choćby na tym forum) sporo o kablach do podłączeń cyfrowych. Jedni piszą, że nie ma znaczenia jaki kabel bo sygnał cyfrowy jest albo go niema. Inni, że kabel to podstawa i trzeba kupić jak najlepszy.
Ja zdecydowałem, że skoro wydałem sporo kasy na sprzęt cyfrowy to nie będę ryzykował eksperymentów z najtańszymi kablami ale też nie będę szalał w kierunku najdroższych na rynku. Kupiłem porządny HDMI Profigold (2m za 240 PLN) i jestem zadowolony.
Antenowy też kupiłem porządny – firmowy.
Świątecznie pozdrawiam :)
Jakbyś kupił hdmi za 40 zł to gwarantuje że też byłbyś zadodolony
po za tym czy 30-40zł to takie ryzyko
 

Rodrik_AR

New member
Być może masz rację, że ten za 30 – 40 PLN działałby równie dobrze, ale jak wziąłem takowy do ręki równolegle z tym droższym który kupiłem to różnica w jakości wykonania jest ogromna. Może i nie ma to znaczenia w odbiorze? a może coś w tym jest, że inni piszą o kłopotach, że dźwięk im zrywa itp. A u mnie wszystko działa jak należy. Czy to zasługa kabla? Nie wiem, ale samopoczucie mam dobre. :)
 

krexon

Member
Ostatnio podłączyłem dla testów n-boxa kablem hdmi za 20 zł i co jakiś czas (2-10 minut) zanikał obraz (dźwięk mam oddzielnie) i na nboxie wywalał błąd (hdcp error). Trzeba wtedy wyłączyć i włączyć nboxa. Po podłączeniu z powrotem dobrym kablem wszystko wróciło do normy :)
 

joker

New member
Witam

Ja też chciałem dorzucić coś od siebie.
Jak zapewne wiecie są różne kable UTP (stp itd) ale ja bym się bardziej skupił na tym że tu też transmisja jest cyfrowa kable są podzielone na kategorie i tak kategoria 3 transmisja do 10mbps (no chyba że jakieś dziwactwa typu 100VG), kat 5 do 100mbps itd. przy kablach HDMI zapewne jest podobnie są kable które działają dobrze do pewnych prędkości (skoro cyfrowy sygnał to musą być prędkości) w zależności od jakości kabla. I zapewne w tym cały problem jest.


Pozdrawiam
 

vitay

New member
Kable

Ja mam kabel HDMI za 69,- i działa super, nieraz przyczyna złego działania leży po stronie OTV, jest mi szkoda ludzi, którzy kupiją kable za "majątek" :grin:.
Kupując kabel do anteny DLA MNIE kryterium to, ile miedzi jest w oplocie (więcej=lepiej).
 
Do góry