jakosc HBO ?

cicik

New member
cze.
mam pytanko czy jakosc kanalow HBO sie poprawila ...
w zeszlym roku zrezygnowalem z kanalow wlasnie ze wzg. na niską jakosc obrazu ...
teraz chcialbym znowu poogladac troche filmow ale boje sie ze nic sie nie zmienilo z jakoscia
jesli ktos ma to prosze o informacje
z gory dzieki
cicik
 

kslawin

New member
cicik napisał:
cze.
mam pytanko czy jakosc kanalow HBO sie poprawila ...
w zeszlym roku zrezygnowalem z kanalow wlasnie ze wzg. na niską jakosc obrazu ...
teraz chcialbym znowu poogladac troche filmow ale boje sie ze nic sie nie zmienilo z jakoscia
jesli ktos ma to prosze o informacje
z gory dzieki
cicik

Wręcz przeciwnie!
Na mój wizus jakość jest jeszcze gorsza!
 

Lech

New member
Bez reklam
cicik napisał:
cze.
mam pytanko czy jakosc kanalow HBO sie poprawila ...
w zeszlym roku zrezygnowalem z kanalow wlasnie ze wzg. na niską jakosc obrazu ...
teraz chcialbym znowu poogladac troche filmow ale boje sie ze nic sie nie zmienilo z jakoscia
jesli ktos ma to prosze o informacje
z gory dzieki
cicik

Podobnie jak Ty miałem rok przerwy w kontaktach z tym kanałem. Od kilku miesięcy mam najwyższy pakiet w tym 3xHBO i 2xCineMax. Według mnie najlepszy przekaz jest na Comedy, a najgorszy mają CineMax. A tak generalnie to wiele zależy od jakości materiału, który emitują. Czasami jest świetna jakość, a czasami wręcz przeciwnie. Generalnie mogę powiedzieć, że mając do dyspozycji trzy kanały HBO zawsze coś ciekawego można obejżeć - a wybór oczywiście jest Twój.
 

ein

New member
Jakosc

jest marna. Jezeli nie masz tradycyjnego kinola to jest albo bardzo zle (LCD) albo slabo (plazma). Ja przerabialem (i przerabiam) paczke C+/HBO na LCD (daremne), na plazmie (idzie ogladac, choc nie zawsze) oraz CRT (24" monitor panoramiczny - i tutaj jest bardzo ok... po prostu nie widac tych wszystkich slabosci sygnalu, obraz w pelni akceptowalny). Coz - dostepne w PL HBO to telewizja poprzedniej generacji... to widac, to slychac (wiadomo ze mozna zapomniec o dzwieku wielokanalowym) to naprawde czuc! :p
 

dnc

Moderator
VIP
Z tego co mi wiadomo to pakiet HBO to dosył z węgier. Stąd pogorszenie jakości po naszej stronie. Aby móc porównać trzeba by zobaczyć jaki oryginał dociera do C+. Moim zdaniem najlepszy obraz w tej chwili ma... Canal+ Sport HD. No, ale to już inna technologia. HBO jest słabe albo kiepskie. Z drugiej strony nie ma sie co dziwić. Aby obraz był przyzwoity transfer z satelity musiałby być na poziomie conajmniej 3-4 Mbps. Tutaj mamy ok. 2 Mbps. To po prostu widać. Z drugiej strony kanały HBO sa i tak lepsze od np. kanałów Zone czy Discovery (te kanały TV są mono!!!). Tych czasami nawet na moje kiepskie oko nie da się oglądać. Co ciekawe właśnie HBO Comedy ma lepszy obraz bo też nadawane jest z transpondera innego niż C+. Stąd mogli sobie pozwolić na ciut lepszą jakość (chyba to akurat nie jest dosył).
Szkoda, że tak jak na Wegrzech i w Czechach, HBO nie ma dźwięku DD. Nie wiem dlaczego nie uruchomiono tego w Polsce? Czyżby C+ sprzedawał sprzęt tak kiepski, że nie potrafi obsłużyć tego formatu dźwięku?
 

karoo

New member
A jeśli kupię dekoder PHILIPS HD do CYFRY+ i podłączę go przez HDMI lup component to obraz będzie lepszy niż przez S- Video,czy nie?

Pozdro
 

DanielS

New member
karoo napisał:
A jeśli kupię dekoder PHILIPS HD do CYFRY+ i podłączę go przez HDMI lup component to obraz będzie lepszy niż przez S- Video,czy nie?

Pozdro

Nie sądzę ...może być na kanałach SD nawet gorszy :) bo pokaże Ci wszystkie niedociągniecia i smieci w przesyle :)
 
Do góry