Jakość filmu z DVD na PS3

cloon

New member
Witam
od jakiegoś czasu posiadam PS3 i 46HX850, jak dotąd z PS3 obejrzałem 3 filmy Bluray i wczoraj pierwszy film z wypożyczalni DVD akurat Gniew Tytanów.

Jakość BR jest rewelacyjna to nie podlega dyskusji, ale wczorajszy film z płyty DVD porostu marny , biedny... jak bym oglądał zwykły program cyfrowej telewizji naziemnej TVN.
Pytanie czy film z płyty DVD jest nagrany w jakości FULL HD, czy mógłby być w gorszej jakości ??

i czy możliwe , że z w PS3 można zmniejszać lub zwiększać jakość filmów z płyt ??

proszę o jakieś opinie, porady.

Pozdrawiam
 

premek111

Active member
Bez reklam
Filmy na DVD nie są nagrywane w Full HD :).Ten format to wyłącznie Blue Ray.Możesz zmienić ustawienia w PS3 tak żeby konsola skalowała materiał DVD do HD.Wchodzisz w :ustawienia wideo >BD/DVD zwiekszanie rozdzielczosci > pełny ekran.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak , to zawsze bedzie materiał SD( nawet upscalowany) a TV jest HD i tak jak napisał krzysztofradio widać to na większych TV.
 

cloon

New member
dziękuję za odpowiedź,
reasumując tak mi się wydaję , że pliki mkv. będą lepszej jakość niż film z dvd - wypożyczalni, mam rację??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego DVD to jest 576p w najlepszym przypadku, więc nie masz się co cudów spodziewać.

800pxstandardvideoressv.png


Pozdrawiam,
 

cloon

New member
Tak tak, powiększałem rozdzielczość przez te ustawienia w ps3, ale nie widziałem różnic, obraz przez zmianą i po zmianie wyświetlał się na całym ekranie. Może , różnice jakieś się pojawiły, ale chyba nie zauważyłem.

Jedyne co mogę powiedzieć to mój ojciec ma starego lcd samsunga 3 letniego tyle że 40 cali i obraz jest u niego lepszy oglądając filmy DVD niż u mnie mając 46 cali , wiadomo im większy tv tym gorszy obraz.
 
Do góry