Jakość dźwięku USB amplituner vs USB BD

lestek

New member
Witam , kieruje do ws kolejne zapytanie, bo ponoć kto pyta ten nie błądzi...a mianowicie przymierzam się do kupna BD MARANTz UD5007 Wiem że to nie CD ale padło na BD i zastanawia mnie to czy odtwarzanie mp3 poprzez USB na amplitunerze jakościowo jest takie same jak na usb BD,.... a może lepsze...proszę o sugestie....proszę się nie martwić jak bedzie odtwarzacz zamierzam kupować oryginalne płytki audio tylko proszę nie pisać żebym kupił CD....kupie ale do drugiego zestawu w przyszłości narazie KD+BD
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zalezy jaki amplituner chcesz podlaczyc. Generalnie sprawa wyglada nastepujaco:

USB w BD - wtedy odtwarzacz przejmuje cala obrobke dzwieku, konwersje cyfrowo-analogowa. Oczywiscie majac BD Marantza do sluchania muzyki koniecznie podlacz RCA i analogowo sygnal do amplitunera.
USB w Ampli - wtedy to ampli zajmuje sie dzwiekiem, korzysta ze swojego konwertera C/A i brzmienie zalezy od niego. Jak bedziesz mial wysoki model amplitunera to mozna sprobowac, jesli jakis tani to lepiej aby to BD sie zajmowal dzwiekiem.

Widze ze masz SR5008 a wiec konkretny amplituner, ja na twoim miejscu kupilbym osobne CD, ja tak zrobilem i nie zaluje calkiem inna kultura brzmienia. Jesli chcesz narazie sam BD to musisz sprawdzic gdzie brzmienie jest najlepsze czy z USB amplitunera czy z BD. Pamietaj o podlaczeniu analogowych RCA do muzyki bo po HDMI muzyka w stereo brzmi kiepsko.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To musisz sam przetestowac oba rozwiazania. Ja bym raczej sklanial sie ku BD z tego wzgledu ze DAC w amplitunerze moze byc gorszej jakosci niz w twoim BD.
 
Do góry