Jakość Audio ....

Sdolas

New member
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę, bo temat chyba trochę obszerny.
Od zakupu sprzętu ciągle jeszcze, słucham, coś zmieniam, słucham, coś zmieniam .....
Sporo czytam na forum o materiałach z Audio.
W stereo większość słucham we flacu, również we flacu zrobionym z CD, trochę CD, trochę mp3 i radio internetowe.
Przyznam że z tą jakością to różnie bywa. Trafiły się nawet mp3 lepiej brzmiące niż flac.
Generalnie na poprzedniej wierzy Technics'a słychać było tylko że coś jest głośniej lub ciszej nagrane, bas był zupełnie inny ( bum bum dyskotekowe ) no i było go zdecydowanie więcej.
Na obecnym sprzęcie zdecydowanie lepiej słychać różnicę między jakością nagranego materiału.
Zestaw mam 5.0, celowo kupiony z zamiarem testu czy sub w przyszłości będzie konieczny czy nie.
No i do wczoraj myślałem że raczej sub'a kupować nie będę.

O dziwo w stereo jest bardzo przyzwoicie, góra i środek - pełna satysfakcja. Bas dość mocno zależy od tego jak dany materiał jest nagrany, w niektórych kawałkach jest go sporo a nawet dużo a są takie kawałki że go brakuje.
Wczoraj pierwszy raz słuchałem DVDA.
Słychać że jakość góry i środka jest zupełnie inna niż przy tym samym kawałku w stereo, na plus oczywiście, ale ale basu brakuje.
I tu nie bardzo potrafię to zrozumieć. Ścieżki dźwiękowe do filmów też są DD czy DTS i tu często " kanapa się trzęsie " mimo że nie ma suba, czyli jakoś ampli puszcza tą niską częstotliwość na fronty a w audio DD czy DTS tego basu na prawdę brakuje, jest go zauważalnie mniej niż w stereo.
Może mnie ktoś oświecić ?

Sami tylko czytający.
Nikt nie miał podobnych doznań ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
Jakoś nie mogę się zgodzić, oczywiście chodzi o Oldfielda :) znane utwory przerobione na techno (czy jak się ta muzyka nazywa :)) to jest profanacja muzyki Oldfielda, jak następną wyda przerobioną na hip-hop to przestanę go słuchać ;), w zamian proponuję wydane w 2013r płyty Oldfielda na advd tj Crises oraz Five Miles Out (dźwięk 5,1) polecam.
 

jurass

Banned
gerusa szóstego chyba ktoś zbyt gwałtownie ocucił. :mrgreen:

Co do tematu, to filmów bez suba nie słucham, więc się nie wypowiem, ale uważam, że do filmów sub jest przydatny jednak, a wręcz nieodzowny.

Co do muzyki w stereo, to potwierdzam, że ilość basu zależy od tego jak dany materiał jest nagrany. Jednych nie da się w ogóle słuchać z subem, bo łupie niemiłosiernie, a inne zyskują na tym. Zakładam oczywiście nieregulowanie niczego związanego z basem w zależności od słuchanego materiału.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Od wczoraj sygnał dźwiękowy idzie po HDMI z BD-C6900 do AVR-2113 :)

Ja niestety suba nie mam więc słucham tylko bez suba i ciągle się zastanawiam kupić - nie kupić
Na bas w kinie nie narzekam w ogóle i wydaje mi się, że to raczej nie możliwe by ampli wrzucił ścieżkę suba na fronty.... no chyba że Ausyssey tak właśnie robi jak nie wykryje suba hmmm
W stereo .... hmm ...w zdecydowanej większości na prawdę basu brakuje, tym bardziej jak słucha się wieczorkiem po cichu to basu prawie nie ma, pojawia się dopiero jak się trochę podkręci.

Przed chwilą doznałem totalnego szoku :shock:, puściłem DVDA Erica Claptona, wersja DD 5.1 suuuper, ale DTS 5.1 wymiata, bije na głowę wszystko co słuchałem, góra, środek miód ... a bas....tak głęboki że nie do opisania.

Skąd to się bierze że na 5.1 mimo że nie ma suba to łupie niesamowicie a w stereo ... lipa :(

gerus6 chyba faktycznie coś zaciągnął i było niezłe :hihi:
 

Sdolas

New member
Właśnie słucham CD Celine Dion z Sony Music, baaardzo ładnie nagrana płytka.

Właśnie się dogrzebałem... że można wyłączyć Audyssay, jak słuchacie, na włączonym czy wyłączonym Audyssey;u ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja w zależności od płyty róznie słuchałem. Z włączonym Audyssey, a to z wyłączonym. Z załączonymi polepszaczami albo w Pure Direct. Zależy jak płyta była nagrana i jaki gatunek muzyczny.
 

Sdolas

New member
Dzięki, potestuję.
Właśnie zauważyłem że z wyłączonym Audyssey'em zmniejsza się jakby zakres, nie słychać środka między frontami, dźwięki dochodzą wyraźniej z frontów.

Z innej ciut beczki przy okazji..

Właśnie ściągnąłem sobie sample z niby z DtsHD, TrueHD .... ampli wyświetla tylko DIGITAL lub DTS i tyle nawet jak dociera do niego 7.1, nie chce mi odtworzyć TrueHD :(
Czy powodem tego może być zbyt no name HDMI ?

Edit
Może inaczej
Jak przesłać TrueHD z HDD to ampli prze BD :) ?
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
sdolas masz aktualny firmware?
cos mi swita ze byla poprawka do 2113 zaraz po wejsciu tego modelu na rynek ktora cos poprawiala z basem w konfiguracji bez suba...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja stereo tez Bypass L/R z dynamic EQ wlaczonym. Co do basu to zalezy od materialu, ja mam takie plyty ze nawet w 5.1 subwoofer prawie nie slychac. Albo blad podczas masteringu albo taki wymysl producenta ze basu ma byc malo i czesc. Ja na twoim miejscu i tak kupilbym suba. Bas z subwoofera to jest calkiem inna jego jakosc niz z kolumn, o ile w stereo kolumna wystarcza to w 5.1 sub. jest wg. mnie konieczny.
 

Sdolas

New member
Ampli aktualizowany w grudniu, sprawdzę jeszcze czy jest jeszcze nowszy update.

.... Bas z subwoofera to jest calkiem inna jego jakosc niz z kolumn, o ile w stereo kolumna wystarcza to w 5.1 sub. jest wg. mnie konieczny.

I tu chyba jest sedno, tak więc czy to bardziej się rozchodzi o samą jakość jak piszesz, częstotliwość itd ... czy bardziej o ścieżkę do suba nagraną w 5.1 ?
Ampli jeśli nie wykrywa suba ( Audyssay ) to czy daje więcej niskich na fronty czy po prostu jak nie ma suba to po prostu tego kanału nie ma i kropka ?

A z różnorodnością nagrań to macie rację, wczoraj słuchana Celine Dione miała całkiem przyjemne doły.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
skoro robiles w grudniu to jest ok i firmware nie jest przyczyna.

jesli chodzi o to czy w konfiguracji bez suba kanal lfe jest miksowany do l/r to odpowiedz bedziesz mial jak odpalisz pliki testowe: Multichannel 7.1 and 5.1 Wav Test Files

tylko odpal to z jakiegos zewnetrznego playera (nawet z kompa), bo usb/dlna w tym ampli nie obsluguje multichannel
 

Sdolas

New member
Na tyle co mam wiedzy komputerowej to przeryłem wszystko, ustawiania karty, aktualizacja softu i nic .... ciągle stereo. To tak wygląda jakby na karcie muzycznej było tylko stereo i koniec. Szukałem ustawień HDMI i nie znalazłem czegoś takiego w WIN7.

A tak na marginesie to z wrażenia chyba dziś nie idę spać :) :)
Właśnie odpaliłem płytkę ... Best Of DTS ( DVDA ) miód, miód miód ............... :)
Hotel California :) :) nie mogę wyjść z podziwu

Kilka plików ze ścieżką TreuHD które w kompie się odpaliły w BD-C6900 niestety ... nieznany kodek audio ... i lipa :(. A BD niby dekoder TrueHd ma, nawet jakby nie miał to chyba powinien tą ściężkę po HDMI wypuścić, czy nie ?

Inny trop :)
BD wykrywa mi lapka po Wi-Fi terez muszę się dowiedzieć jak wejść na jego zasoby dyskowe ......:)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jakoś nie mogę się zgodzić, oczywiście chodzi o Oldfielda :) znane utwory przerobione na techno (czy jak się ta muzyka nazywa :)) to jest profanacja muzyki Oldfielda, jak następną wyda przerobioną na hip-hop to przestanę go słuchać ;), w zamian proponuję wydane w 2013r płyty Oldfielda na advd tj Crises oraz Five Miles Out (dźwięk 5,1) polecam.
To nie techno :)
 

Sdolas

New member
Mam trochę plików wave wielokanałowych z muzą w DTS 5.1.
Kilka z plikami .cue, jak je podzielić to wiem.
Windows Palyer i inne playery odtwarzają tylko trzaski, po załadowaniu do Daemona Track'i widzi i odtwarza tylko PowerDVD.
Chciałbym nagrać DVDA z plikami AudioTS i VideoTS bo takie płyty DVDA czyta mój BD-C6900.

Jak, jakim programem to nagrać na płytę DVD w formacie DVDA ?

Szukam już sporo czasu po necie, Nero ponoć tego nie nagra, nie ma opcji, większość programów co nagrywają takie płyty to mało znane płatne programy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry